Pavasarį įvyksiančiam renginiui – A. Kabajevos meninės gimnastikos festivaliui – besiruošiant, trenerė Jekaterina Sirotina pasidalino pirmosios repeticijos dienos kadrais. Joje pasirodė ir pati A. Kabajeva.

Buvusi olimpietė akį traukė ne tik pasikeitusia savo išvaizda, kaip tikino naujas nuotraukas įvertinę internautai, bet ir apranga. A. Kabajeva arenoje vilkėjo laisvalaikio tipo drabužiais, tačiau akyliausi dėmesį atkreipė į moters batus.

Artimai Vladimiro Putino aplinkai priskiriama A. Kabajeva, pasak starhit.ru, avėjo prabangaus prekės ženklo „Brunello Cucinelli“ sportbačius. Pastarieji kainuoja kiek daugiau nei tūkstantį eurų.

A.Kabajevos batai
Foto: Soc. tinklai

Beje, panašūs džinsai, kuriuos dėvi A. Kabajeva, butike parduodami už daugiau nei 100 tūkst. rublių (apie 1200 eurų). Šio itališko prekės ženklo drabužiai yra pamėgti Holivudo žvaigždžių, verslininkų ar kitų pasiturinčių žmonių. Jais dažnai puošiasi aktorės Blake Lively, Demi Moore ir „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.

Nėra naujiena, kad 38-erių Alina mėgsta prabangą. Gimnastė yra pasirodžiusi vilkėdama „Valentino“, „Alessandra Rich“ ir „Oscar de la Renta“ suknelėmis, „Proenza Schouler“ kostiumais. Ji taip pat mėgsta klasikinius aksesuarus. Pavyzdžiui, rankines iš „Chanel“. Tiesa, dabar šių aksesuarų V. Putino meiluže laikoma A. Kabajeva taip lengvai nebegaus. Vardinių prekių rusėms ne visada pavyksta įsigyti net užsienyje – prabangos ženklas „Chanel“ nuo šiol jų prašo pasirašyti pasižadėjimą, kad drabužiai, rankinukai ar kiti aksesuarai nebus dėvimi ir demonstruojami Rusijoje. Tai – tik viena iš Rusijai pritaikytų sankcijų po to, kai ši įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo plataus masto karą.

Nuotraukos sudomino internautus

Nors pati A. Kabajeva nėra aktyvi socialiniuose tinkluose, nuotraukomis su ja ėmė dalintis festivalio dalyviai ir treneriai. Kelios nuotraukos internete pasiekiamos ir viešai.

Vladimiro Putino itin artimam ratui priskiriamos A. Kabajevos išėjimas į viešumą greitai sulaukė reakcijų.

„O, Alina Kabajeva – Rusijoje. Dirba“, – „Telegram“ stebėjosi viena internautė.

„Naujas itin retas Alinos Kabajevos pasirodymas viešumoje. Šįkart – su kasdieniška apranga ir vėl mūvint sužadėtuvių žiedą. Na, ir taip – jaučiasi šeimos kosmetologo darbo braižas“, – kitame „Telegram“ kanale komentuojami gimnastės išvaizdos pokyčiai.

Su buvusia olimpiete skirtingų nuotraukų serijoje įsiamžino ir minėtoji trenerė J. Sirotina. Pastaroji su A. Kabajeva nusifotografavo bent trijose nuotraukose. Norėdami jas matyti braukite iš dešinės į kairę arba naudokitės rodyklėmis į dešinę:


„Pirmoji Alinos Kabajevos festivalio repeticijų diena, – šalia nuotraukų komentavo J. Sirotina. – Labai šaunu vėl pasinerti į labai ypatingą šio renginio kūrybinę atmosferą.“

Paskutinį kartą A. Kabajeva viešumoje pasirodė praėjusių metų gruodį. Ji buvo nufilmuota Maskvoje šokanti meninės gimnastikos turnyre „Dieviškoji malonė“.

Pastaruoju metu žiniasklaida netilo naujienomis, kad buvusi gimnastė su savo vaikais slepiasi prabangioje viloje Šveicarijoje. Aktyvūs piliečiai net ėmė pildyti peticiją, jog su V. Putinu siejama moteris kuo greičiau paliktų Europą.

Spaudimas didėja, bet sankcijų kol kas išvengia

Griežtindamos atsaką į Rusijos invaziją Ukrainoje, Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos skelbia sankcijas V. Putinui artimam žmonių ratui, didėja spaudimas skelbti sankcijas ir A. Kabajevai, buvusiai ritminės gimnastikos čempionei, žiniasklaidos vadinamai V. Putino širdies drauge, nors Kremlius to niekada nėra patvirtinęs.

2008-aisias nedidelis bulvarinis laikraštis „Moskovskij korrespondent“ paskelbė straipsnį, kad V. Putinas ketina vesti A. Kabajevą. V. Putinas įsiuto, piktai paneigė pranešimą ir liepė žurnalistams nekišti savo „snarglinų nosių“ į jo asmeninį gyvenimą.

Laikraštis, priklausęs magnatui Aleksandrui Lebedevui, kurio sūnus Jevgenijus vėliau tapo viena įtakingiausių britų žiniasklaidos figūrų, atsiprašymo nepaskelbė ir greit išvis užsidarė. Tačiau kalbos apie V. Putino ir A. Kabajevos santykius niekada nenutilo.

Opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno atlikto tyrimo dėl šių santykių skandalingos išvados buvo paskelbtos netrukus po jo arešto 2021 metų sausį.

A. Navalnas teigia, kad A. Kabajevos santykiai su V. Putinu atnešė jai daug prabangaus nekilnojamojo turto visoje Rusijoje ir dosniai apmokamą Nacionalinės medijos grupės (NMG) – valstybinės žiniasklaidos kompanijos – direktorių tarybos pirmininkės postą.

„Nėra abejonių, kad Alina Maratovna Kabajeva geriau už visus kitus šokinėja su kamuoliu ir juosta, bet ji nebūtų galėjusi vadovauti televizijos kompanijoms ir laikraščiams, jei ne jos ryšys su Putinu“, – tuo metu komentavo A. Navalnas.

A. Navalno komanda teigia, kad A. Kabajevai postą NMG, valdančiai valstybės akcijas žiniasklaidos priemonėse, įskaitant televiziją „Pervyj kanal“, skyrė V. Putinui artimas Jurijus Kovalčukas, dabar esantis JAV sankcijų sąraše.

A. Navalno kovos su korupcija fondo tyrėjas Georgijus Alburovas sakė, jog sunku patikėti, kad A. Kabajeva iki šiol išvengė Vakarų sankcijų, nors yra labai artima pačiai valdžios viršūnei.

„Ji priklauso Putino artimiausių žmonių ratui, ji yra jo šeimos narė, turinti naudos iš jo padėties“, – sakė jis ir pridūrė, kad dėl savo oficialaus posto žiniasklaidos srityje ji yra „svarbi Rusijos propagandininkė“.