Sergejus Pugačiovas pokomunistinėje Rusijoje sugebėjo susikrauti 15 mlrd. dolerių turtą. Jam priklausė anglių kasykla, laivų statyklos, dizainerių prekės ženklai ir netgi didžiausias Rusijos privatus bankas. Paties milijardieriaus teigimu, jis buvo artimas Rusijos prezidentui – „visada“ kartu atostogaudavo, o už tai, kad visada noriai skolindavo valdžiai, pelnė „Putino bankininko“ pravardę.

Nors Aleksandrai niekada neteko susidurti su Vladimiru Putinu, vis tik jos sutuoktinis ne kartą jai pasakojo apie „spontanišką“ prezidento elgesį, praneša dailymail.co.uk.

ITV laidoje „Lorraine“ A. Tolstoj V. Putiną ir savo buvusį vyrą vadino „didžiuliais narcizais“, kurie gali daryti neįtikėtinus dalykus, jei tik pajaučia grėsmę.

„Nesu su Putinu bendravusi, bet esu buvusi viename kambaryje kartu su juo. Mano supratimu, Sergejus (buvęs vyras) yra Putino mikrokosmosas, – kalbėjo moteris. – Jo atliekami veiksmai yra iš nusikaltėlių pasaulio. Tai rodo, kad jis – didelis narcizas. Sergejus man daug pasakojo apie Putiną, tad galėčiau pasakyti, kad jis nesivadovauja strategijomis. Jis – itin spontaniškas, o jo ego – milžiniškas. Daug kas spėlioja, ar jis neserga, jo veidas išsipūtęs.

Kalbu žinodama, kaip elgėsi pats Sergejus. Atsidūrę užnugaryje jie atlieka save naikinančius dalykus, o tai, ką daro Putinas, pražūtinga Rusijai.“

Aleksandra su trimis vaikais šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje. Ji tikina, kad dėl šiuo metu Ukrainoje vykstančio karo su devynerių dukrele „verkia kiekvieną dieną“.

„Nei vienas mano patirtas išgyvenimas negali būti sulygintas su tuo, kas vyksta Ukrainoje. Tai siaubinga, net mano devynerių dukra verkia kiekvieną dieną, – tikino A. Tolstoj. – Esu tikra, kad Vakaruose gyvenantys žmonės nesupranta, kad kone kiekvienas rusas turi giminaičių Ukrainoje. Pats baisiausias dalykas, kurį girdėjau, buvo tas, kad tėvai, gyvenantys Rusijoje, skambina vaikams, esantiems Ukrainoje. Vaikai sako: „tai siaubinga, mus bombarduoja, ką darysime toliau?“, o tėvai patikina, kad tai – tik propaganda, sako, kad „atėjome tavęs išgelbėti“.

„Tai buvo tikrai beprotiška ir aš su siaubu suvokiau, kas šiuo metu vyksta. Sergejus galėjo būti vienas iš žmonių, nuvedusių Putiną į valdžią. Kaip suprantu iš laiko perspektyvos, kai aš jį sutikau, jis jau buvo su Putinu susipykęs, bet buvo itin įtakingas bei vis dar sukosi tame pasaulyje“, – pasakojo Aleksandra.


A.Tolstoj pati turėjo itin privilegijuotą vaikystę, jos tėvas – tolimas rašytojo Levo Tolstojaus giminaitis, tad Aleksandra mokėsi prestižinėje mokykloje, o baigusi mokslus ėmėsi brokerės veiklos. Netrukus toks darbas pabodo, tad pasuko į kelionių verslą, daug keliavo po Sovietų Sąjungą, Turkmėniją ir Kirgiziją.

Netrukus ištekėjo už kazokų kilmės jojiko. Santuoka ilgai netruko. Po kelerių metų santuokos Aleksandrai su sutuoktiniu teko kaip reikiant sukti galvą, kad šeima galėtų sudurti galą su galu. Ir tada moters gyvenimo kelyje pasirodė riteris spindinčiais šarvais – Sergejus Pugačiovas. Pora susipažino, kai Aleksandra buvo pasamdyta mokyti oligarchą prancūzų kalbos.

„Tą akimirką, kai sutikau Sergejų, tarsi elektra trenkė. Akimirksniu įsimylėjau. Tai buvo labai romantiška, niekada gyvenime su jokiu kitu žmogumi nejutau tokio ryšio“, – prisimena moteris.

Iš pradžių, prisimena Aleksandra, gyvenimas iš tikrųjų priminė pasaką. Praėjus metams po pažinties pora jau sūpavo pirmagimį ir gyveno tarp Maskvos, Londono ir Paryžiaus.

„Jis man duodavo savo kreditinę kortelę ir aš eidavau apsipirkti, galėjau daryti, ką panorėjusi. Turėjau asmeninį lėktuvą. Tereikėdavo susikrauti lagaminą ir pirmyn“, – pasakoja moteris.

Pora gyvenimą kūrė net keliuose namuose vienu metu, tarp kurių buvo 12 mln. svarų vertas namas Batersyje, 200 akrų ploto rezidencija Hertfordšyre ir 40 mln. dolerių verta paplūdimio vila Karibuose. Deja, geri laikai pasibaigė – ėmė keistis nuotaikos Rusijoje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ėmė griežti dantį prieš savo buvusius oligarchus, įskaitant ir Sergejų Pugačiovą.

Turtuolis atviras: V. Putinas santykiams su Aleksandra Tolstoj nepritarė.

„Putinas buvo kaip reikiant nemaloniai nustebęs. Klausė, kodėl. Juk ji anglė. Kokia nesąmonė, juk Rusijoje 140 mln. žmonių, o aš išsirinkau pasiją iš užsienio“, – pasakoja S. Pugačiovas.

2006 metais Rusijoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo šalies agentams suteikta teisė žudyti valstybės priešus užsienyje. Neilgai trukus Rusijos dėmesys pakrypo į S.Pugačiovą ir jo milijardus. 2008 metais S. Pugačiovo banką ištiko rimtos bėdos, pačiam teko prašyti milijardų dolerių paskolos iš valstybės.

Nepaisant to, jog valstybė ir ištiesė pagalbos ranką, po dvejų metų bankas bankrutavo. S. Pugačiovas tvirtina, kad banką pardavė dar prieš kelerius metus, tačiau Rusija su tuo nesutinka. Teisme milijardierius buvo pripažintas kaltu dėl banko nuostolių ir paskubomis iš Rusijos spruko. S.Pugačovas sako, kad jam grasino Rusijos indėlių draudimo agentūra, reikalavusi grąžinti milijardo dolerių jo bankui suteiktą paskolą.

„Pasikvietė mane į restoraną. Sako: turi iš karto sumokėti 350 mln. dolerių arba mes išžudysime tavo šeimą. Jei nori, galime nukirsti tavo sūnui pirštą ir tau atsiųsti“, – teigia milijardierius.

Žinoma, Rusijos indėlių draudimo agentūra neigia tokio incidento faktą, tačiau akivaizdu tai, kad S. Pugačiovas grąžinti pinigų nepanoro. O per ateinančius kelerius metus Rusijos valstybės priešai pradėjo mirti.

Kai S. Pugačiovas paprašė moters kartu su trimis vaikais persikelti į Prancūziją ir vėl visiems gyventi kaip šeimai, Aleksandra sudvejojo – ji paprasčiausiai negalėjo to padaryti.

„Sergejus pratrūko, pakėlė prieš mane ranką. Vaikus uždarė kitame kambaryje, atskirai nuo manęs, savo seife užrakino mano ir vaikų pasus. Tą savaitgalį mano galvoje įvyko esminis lūžis, supratau, kad nebesame saugūs“, – prisimena moteris.


Taigi, 2016 metų pavasarį jį paskubomis su vaikais išvyko iš kalėjimu tapusios pilies ir niekada ten nebegrįžo. Tą pačią akimirką tiek ji, tiek vaikai neteko finansinės paramos.

„Kartais žmonės man sako: koks lengvas ir paprastas tavo gyvenimas, tau labai pasisekė, kad augini tokius privilegijuotus vaikus. Deja, bet jie neturi jokių privilegijų. Didžiausia privilegija gyvenime – jaustis saugiai, gyventi mylinčioje šeimoje“, – su ašaromis akyse sako A. Tolstoj.

A.Tolstoj teigimu, Rusijos valstybė konfiskavo šeimos namus, pradėjo juos pardavinėti. Moteris sako, kad jai buvo pasiūlyta galimybė juose pagyventi dar metus, jeigu tik sutiks „iš Sergejaus nereikalauti pinigų išlaikymui ir skolos“.

„Privalėjau rinktis: arba pasirašyti sutikimą, arba jau kitą dieną palikti namus. Mano didžiausia baimė – su vaikais likti be pinigų ir be stogo virš galvos. Tai prilygtų baisiausiam košmarui“, – savo nuogąstavimais su BBC dalijosi buvusi milijardieriaus mylimoji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)