The Nelaimių ir nepaprastųjų padėčių komitetas (DEC), atstovaujantis Britanijos Raudonajam Kryžiui ir 14 kitų grupių, padėkojo monarchei „už dosnią auką“ jo kampanijai „Ukraine Humanitarian Appeal“ („Ukrainos humanitarinis prašymas“).

Šis fondas siekia surinkti lėšų Ukrainos žmonėms, besitraukiantiems nuo konflikto, sukelto Rusijos karinės invazijos – tiek pačioje karo apimtoje šalyje, tiek kaimyninėse valstybėse, į kurias atvyksta daugybė pabėgėlių.

Britų labdaros organizacijos ir jų vietos partneriai aprūpina pabėgėlius maistu, vandeniu, pastoge ir teikia medicinos pagalbą.

Ši kampanija taip pat gaus iki 20 mlrd. svarų (per 24 mlrd. eurų) iš JK vyriausybės.

Televizijos ITV korespondentas karališkuosiuose rūmuose Chrisas Shipas per „Twitter“ parašė, kad karalienė paaukojo lėšų iš savo privačių pajamų.

95 metų monarchė, šiemet mininti savo viešpatavimo 70-metį, ketvirtadienį surengė virtualias audiencijas dviem naujai paskirtiems diplomatams vaizdo ryšiu iš Vindzoro pilies.

Elžbieta antradienį atnaujino savo viešus susitikimus, persirgusi COVID-19.

Karalienė paaukojo ukrainiečiams, kai jos vyriausias sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas šią savaitę pasmerkė Rusijos invaziją kaip „puolimą prieš demokratiją... atvirą visuomenę, pačią laisvę“.

Charleso vyriausias sūnus princas Williamas ir jo žmona Catherine taip pat pasiuntė asmeninę palaikymo žinią Ukrainos žmonėms, taip pat prisiminė 2020 metais įvykusį savo susitikimą su šios šalies prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir jo žmona.

V. Zelenskis per tviterį esąs dėkingas, kad „jie palaiko mūsų šalį ir remia mūsų drąsius piliečius“.

Williamo jaunesnis brolis princas Harry ir jo žmona Meghan praeitą penktadienį savo labdaros organizacijos „Archewell“ tinklalapyje parašė: „Palaikome Ukrainos žmones“. Jie taip pat pavadino Rusijos invaziją „tarptautinės ir humanitarinės teisės pažeidimu“.