Pranešimas pasirodė po pirmosios Kalėdų dienos incidento, kai dėl įsibrovimo į pilies teritoriją buvo areštuotas arbaletu ginkluotas 19-metis. Monarchė Kalėdas leido Vindzore.

Dabar regiono policija paskelbė, kad nuo sausio 27-osios jokie lėktuvai be specialaus leidimo negalės patekti į oro erdvę iki 760 m virš pilies ir iki 1,25 jūrmylės (2,3 km) spinduliu nuo jos.

„Šis nurodymas yra papildomas būdas užtikrinti šalia šios garsios vietos gyvenančios bendruomenės saugumą“, – sakoma policijos pranešime.

Vindzoro pilis yra į vakarus nuo Londono, netoli judriausio šalyje Hitrou oro uosto.

75 metų karalienė Kalėdas paprastai švenčia savo Sandringamo dvare Rytų Anglijoje, bet šį kartą, šalyje pradėjus sparčiai plisti pandeminio koronaviruso omikron atmainai, liko Vindzoro pilyje.

Minėtas 19-metis buvo areštuotas įtarus jį įsibrovimu į saugomą objektą ir puolamojo ginklo turėjimu. Jo laisvė ribojama pagal Psichikos sveikatos įstatymą, leidžiantį Anglijos ir Velso teisėsaugai sulaikyti ir gydyti psichikos sutrikimų turinčius asmenis be jų sutikimo.

Karalienė Elžbieta II, kuri yra ilgiausiai valdantis britų monarchas, šiemet minės savo valdymo Platininį jubiliejų – 70-ąsias įžengimo į sostą metines.

Po to, kai spalio mėnesį turėjo vieną naktį praleisti ligoninėje, karalienė buvo priversta apriboti savo viešų pasirodymų skaičių; gydytojai pataria jai daugiau ilsėtis.