Buvęs Kensingtono rūmų šefas pareiškė, kad princas Harry buvo šokiruotas, kuomet išgirdo, kaip Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II ir princo Philipo sūnus Andrew kalbasi su virtuvės darbuotojais, skelbia mirror.co.uk.

Darrenas McGrady, anksčiau dirbęs karališkojoje šeimoje, sakė, kad velionė princesė Diana norėjo užtikrinti, kad tiek Harry, tiek princas Williamas būtų išauklėti nepriekaištingai.

Kalbėdamas su biografu Chrisu Hutchinsu dėl jo knygos 2013 m., ponas McGrady sakė: „[Diana] dažnai nusivesdavo Williamą ir Harry į virtuvę padėkoti po valgio, kuris jiems patiko.“

Ir pridūrė: „Fergie visada stengėsi ją kopijuoti. Ji tai darydavo su princesėmis Beatrice ir Eugenie.

Bet buvo taip akivaizdu, kad ji tiesiog bandė būti Diana. Be to, ji net supainiodavo virėjų vardus.“

Knygoje „Harry: The People's Prince“ teigiama, kad jaunasis princas Harry akivaizdžiai nutaisė nepatenkintą miną, kai toje pačioje patalpoje išgirdo, kaip princas Andrew kalbėjosi su kai kuriais karališkosios virtuvės darbuotojais.

D. McGrady sakė: „Andrew visada apie reikalus kalbėdavo tiesiai šviesiai ir tiksliai pasakydavo, ko nori.

Jei Harry buvo išmokytas sakyti „Prašau, gal...“, Andrew tarsi lojo: „Kur mano mangai? Aš noriu savo mangų.“

Nesistebiu, kad Harry užaugo toks pat kaip Diana. Ji jį beprotiškai mylėjo“.

Sasekso kunigaikštis Harry pastaruoju metu išgyveno sunkų laikotarpį su savo šeima ir galiausiai nusprendė palikti JK bei pradėti naują gyvenimą Kalifornijoje su žmona Meghan Markle.

Princas Andrew įsivėlęs į nešvarų skandalą

Jungtinės Karalystės princo Andrew advokatai šią savaitę per teismo posėdį Jungtinėse Valstijose ragino Niujorko teisėją atmesti ieškinį dėl lytinės prievartos britų karališkosios šeimos nariui.

Spėjama, kad teisininkai argumentavo, jog pirmadienį paviešintas kadaise konfidencialus susitarimas tarp kaltinimus metusios Virginijos Giuffre ir nešlovę užsitraukusio velionio finansininko Jeffrey Epsteino turi apsaugoti Andrew nuo bylinėjimosi.

V. Giuffre tvirtina, jog J. Epsteinas vertė ją lytiškai santykiauti su savo turtingais ir įtakingais pažįstamais, įskaitant Andrew. Pastarasis tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Pirmadienį Niujorko teismo pirmąkart paviešintas susitarimas rodo, kad V. Giuffre 2009 metais Floridoje sutiko atsiimti J. Epsteinui iškeltą civilinį ieškinį už 500 tūkst. JAV dolerių (440 tūkst. eurų).

Susitarime yra nuostata, skirta apsaugoti „kitus potencialius atsakovus“ nuo ieškinių, susijusių su įtariamu lytiniu išnaudojimu, už kurį atsakingas prieš pustrečių metų kalėjime nusižudęs J. Epsteinas.

Teisininkai ragino teisėją Lewisą Kaplaną atmesti V. Giuffre iškeltą ieškinį princui.

Tačiau jos advokatai argumentavo, jog susitarimas „nesusijęs“ su jos civiliniu ieškiniu Andrew ir kad byla turi būti nagrinėjama toliau.

Pernai V. Giuffre padavė princą į teismą, siekdama gauti neatskleidžiamo dydžio kompensaciją už tai, kad šis esą ją žagino, kai ji buvo 17-os – nepilnametė pagal Amerikos įstatymus.

61 metų britų karališkosios šeimos nariui baudžiamieji kaltinimai nepareikšti.

V. Giuffre teigimu, ji turėjo lytinių santykių su Andrew J. Epsteino namuose Niujorke, taip pat finansininko privačioje saloje JAV Mergelių salose.

Ji tvirtina patyrusi lytinį smurtą ir J. Epsteino buvusios partnerės britės Ghislaine Maxwell namuose Londone. Pastaroji praėjusią savaitę buvo pripažinta kalta dėl prekybos nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais.

Gh. Maxwell nuteisimas ir į šešėlį pasitraukęs Andrew

Gh. Maxwell, kuri supažindino Andrew su savo partneriu 10-ojo dešimtmečio pradžioje, gresia įkalinimas iki gyvos galvos. Prisiekusiųjų žiuri Niujorke ją pripažino kalta dėl penkių iš šešių kaltinimų lytiniais nusikaltimais per mėnesį trukusį rezonansinį teismo procesą.

66 metų J. Epsteinas rastas negyvas 2019 metais Manhatano kalėjime. Niujorko koroneris nustatė, kad vaikų išnaudojimų kaltintas įtariamasis nusižudė.

2008 metais jis buvo nuteistas už tai, kad mokėjo jaunoms merginoms už seksualinio pobūdžio masažus savo viloje Floridoje. Tačiau J. Epsteinas, pasiekęs susitarimą su valstijos prokuroru, kalėjime praleido tik metus ir vieną mėnesį.

Andrew retai rodosi viešumoje nuo 2019-ųjų, kai buvo priverstas pasitraukti iš karališkųjų pareigų, nes neatsiribojo nuo J. Epsteino.

Tais pačiais metais duodamas katastrofišku laikomą interviu transliuotojui BBC, Andrew paneigė V. Giuffre teiginį, kad jiedu kartu prakaituodami šoko viename Londono naktiniame klube. Princas pareiškė, kad tuo metu jis negalėjo prakaituoti dėl susirgimo, susijusio su jo dalyvavimu 1982 metų kare dėl Folklando.

Praėjusią savaitę V. Giuffre advokatai pareikalavo, kad Andrew pateiktų medicininius dokumentus, įrodančius tokią būklę.

Princo teisininkų komanda kaltina V. Giuffre siekiu pasipelnyti iš „nepagrįsto ieškinio“.

Penktadienį L. Kaplanas atmetė jų bandymus sustabdyti ieškinio nagrinėjimą dėl fakto, kad V. Giuffre dabar gyvena Australijoje.