„Vadovaudamiesi savo neseniai duotais patarimais, kad karalienė turėtų pailsėti kelias dienas, Jos Didenybės gydytojai patarė jai toliau ilsėtis dar bent dvi ateinančias savaites“, – sakoma rūmų pranešime.

95 metų monarchės naktis ligoninėje sukėlė būgštavimų dėl jos sveikatos būklės. Tačiau rūmų pareigūnai paaiškino, kad ligoninėje ji liko praktiniais sumetimais po jai atliktų „tam tikrų preliminarių tyrimų“.

Anksčiau šį mėnesį monarchė pirmą kartą pasirodė svarbiame viešame renginyje ramsčiuodamasi lazdele. Šiuo metu Vindzoro rūmuose gyvenanti karalienė vaizdo ryšiu priėmė naujų Pietų Korėjos ir Šveicarijos ambasadorių įgaliojimus, antradienį pranešė Bakingamo rūmai. Kalbėdama su pasiuntiniais ji šypsojosi, buvo apsirengusi geltonos spalvos suknele ir segėjo perlų vėrinį.

Pastarąsias kelias savaites monarchė turėjo daug įsipareigojimų, ji dalyvavo daugiau nei dešimtyje viešų renginių, įskaitant vėliausią – spalio 19 dieną jos surengtą priėmimą pasaulio verslo lyderiams Vindzoro pilyje.

Tačiau praėjusią savaitę karalienė atšaukė dalyvavimą suplanuotame renginyje Šiaurės Airijoje „nenoriai sutikusi su gydytojų rekomendacija ateinančias kelias dienas pailsėti“, nurodė rūmų pareigūnai. Po to trečiadienį ji nuvyko Londono centre esančią Karaliaus Edvardo VII ligoninę tyrimams ir liko ten nakvoti.

Tai buvo pirmas kartas, kai Elžbieta II nakvojo ligoninėje nuo 2013 metų. Vienas karalienei artimas šaltinis laikraščiui „The Sunday Times“ sakė, kad „ji yra nusikamavusi“, nes nenorėjo mažinti darbo tempo po savo vyro princo Philipo mirties balandžio mėnesį.

Šaltiniai laikraščiui sakė, kad karalienė nenori valgyti viena, todėl „nuolat pietauja ir vakarieniauja su šeima ir draugais“.

„The Sunday Telegraph“ šį mėnesį pranešė, kad karalienė yra pasiryžusi laikytis tvirtai, ruošdamasi jos karūnavimo platininių – 70-ųjų metinių – minėjimui kitais metais. Remiantis laikraščiu, gydytojai neseniai jai patarė atsisakyti savo įprastų alkoholinių gėrimų – džino ir „Dubonnet“ aperityvo prieš pietus ir džino su vermutu prieš vakarienę.

1952 metais karūnuota ir ilgiausiai pareigas einanti Didžiosios Britanijos monarchė kitą savaitę dalyvaus Jungtinių Tautų viršūnių susitikime klimato klausimais Glazge. Kaip rašo „The Sunday Times“, ji „kaupia jėgas“ šiam renginiui. Jame taip pat turėtų dalyvauti princas Charlesas, princas Williamas ir kiti karališkosios šeimos nariai.