Lankasterio apygardos koronerio tarnyba nustatė, kad 19-metis nusižudė, nors oficialiai jo mirties priežastis bus paskelbta sulaukus toksikologinio tyrimo rezultatų.

Lankasterio apygardos koronerio tarnybos atstovas spaudai į „People“ prašymą pakomentuoti situaciją kol kas neatsakė.

M. Mindleris kelias dienas buvo dingęs ir ieškomas, o galiausiai šeštadienio rytą rastas negyvas netoli Milersvilio universiteto, kurio pirmakursis jis buvo. Apie tai savo pareiškime anksčiau pranešė aukštosios mokyklos prezidentas Danielis A. Wubahas.

„Matthew paieška vyko nuo ketvirtadienio, kai buvo pranešta apie jo dingimą. Milersvilio universiteto policijos pareigūnai ir vietos teisėsaugos tarnybos nuo to laiko jo ieškojo“, – studentų miestelio bendruomenei skirtoje žinutėje aiškino D. A. Wubahas.

M. Mindleris paskutinį kartą buvo pastebėtas išeinantis iš Milersvilio universiteto bendrabučio antradienį apie 20 val. 11 min. vietos laiku, teigiama ankstesniame aukštosios mokyklos pranešime spaudai.

Besikreipdamas į studentų miestelio bendruomenę, D. A. Wubahas rašė: „Liūdinčia širdimi pranešu jums apie 19-mečio pirmakursio Milersvilio universiteto studento Matthew Mindlerio iš Helertauno Pensilvanijoje mirtį. Šią sunkią akimirką išreiškiame didžiausią užuojautą jo draugams ir artimiesiems“.

Pabrėždamas, kad „nuo ketvirtadienio buvo vykdoma Matthew paieška“, D. A. Wubahas aiškino, jog jaunuolio ieškojo policijos pareigūnai iš aukštosios mokyklos ir vietinės teisėsaugos institucijos. Galiausiai jis buvo rastas negyvas netoli studentų miestelio.

„Matthew kūnas buvo nugabentas į Lankasterio apygardos teismo medicinos centrą tolesniam tyrimui“, – tęsiama D. A. Wubaho pranešime.

„Artimieji, mūsų studentų miestelis ir bendruomenė gedi, – pridūrė D. A. Wubahas. – Prašau studentų miestelio bendruomenės susiburti ir šiuo sudėtingu metu vieni kitus paremti.“

Apie jaunojo studento mirties priežastį kol kas nepranešama.

Pasak universiteto darbuotojų, M. Mindleris paskaitas lankė iki antradienio. Apie jo dingimą pranešta trečiadienio vakarą, kai jis „nesugrįžo į savo kambarį ir neatsakė į artimųjų skambučius“.

Ketvirtadienio popietę universiteto policijos pareigūnai Nacionaliniam nusikaltimų informacijos centrui pateikė pranešimą apie dingusį asmenį ir apie M. Mindlerio dingimą informavo vietinius policijos skyrius.

Tarp M. Mindlerio vaidmenų yra pasirodymas seriale „As the World Turns“, laidoje „Last Week Tonight with John Oliver“, televizijos filme „Chad: An American Boy“ ir 2011-ųjų komedijoje „Our Idiot Brother“.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.