Garsusis komikas, kuriam praėjusį trečiadienį būtų sukakę 70-imt, iš gyvenimo pasitraukė 2014-aisiais, būdamas 63-ejų metų amžiaus. 2012 m. jam buvo diagnozuota Parkinsono liga, bet po mirties atliktas skrodimas parodė, kad R. Williamsas iš tikrųjų sirgo progresuojančios silpnaprotystės forma – demencija su Lewy kūneliais, skelbia insider.com.

Demencija su Lewy kūneliais pasižymi keletu simptomų, būdingų ir dažniausiai pasitaikančiai progresuojančios silpnaprotystės formai – Alzheimerio ligai, įskaitant atminties praradimą, haliucinacijas ir nerimą. Zakas teigė, kad paskutiniuosius dvejus metus R. Williamsas buvo sutrikęs dėl ligos poveikio ir diagnozės.

Robinas Williamsas su šeima

„Sveikatos pokyčiai, kuriuos jis patyrė, skyrėsi nuo daugelio Parkinsono liga sergančių asmenų potyrių, todėl manau, kad jam buvo labai sunku, – kalbėjo aktoriaus sūnus. – Buvo esminis jį erzinęs dalykas, taip pat problemų, susijusių su savijauta, o kalbant iš neurologinės perspektyvos, jo sveikata toli gražu nebuvo gera. Mano tėvas jautėsi išties nesmagiai.“

Zako manymu, klaidinga diagnozė „galėjo pabloginti situaciją“, tuo labiau, kad sergantiems Parkinsono liga skiriami vaistai yra „ne juokas“.

„Jų stiprus poveikis jaučiamas ir psichiškai, ir fiziškai, – aiškino jis. – Kadangi diagnozė buvo klaidinga, manau, jog visai įmanomas toks variantas, kad mano tėvas kentėjo nuo netinkamų vaistų šalutinio poveikio.“

Robinas Williamsas su šeima

Šiuo metu demencija su Lewy kūneliais yra neišgydoma, nėra ir vaistų ligos progresavimui sulėtinti. Zakas sakė, kad paskutiniaisiais dvejais R. Williamso gyvenimo metais simptomai sustiprėjo ir smarkiai paveikė „Oskaro“ laureato gebėjimą „vaidinti“.

„Nenoriu sakyti, kad tai buvo trumpas laikotarpis. Atrodė, kad praėjo kur kas daugiau laiko, nes jis intensyviai ieškojo atsakymų ir jautėsi sutrikęs, – tęsė Zakas. – Aš labai jį užjaučiau ir pats buvau sutrikęs. Tokia būklė gali tarytum izoliuoti net jeigu esi apsuptas šeimos narių ir mylinčių žmonių.“

Kaip rašoma NHS.com, demenciją su Lewy kūneliais sukelia baltymų sankaupos smegenų dalyse, atsakingose už tokias funkcijas kaip mąstymas, vaizdinis suvokimas ir raumenų darbas.

Robinas Williamsas su šeima

Po aktoriaus pasitraukimo iš gyvenimo 2014 m. jo našlė Susan Schneider Williams parašė rašinį medicinos žurnalui „Neurology“, kuriame nurodė, jog jos vyro paskutiniųjų dvejų metų ligos istoriją ir smegenų nuotraukas peržiūrėję medicinos specialistai pareiškė, kad R. Williamso liga „buvo vienas baisiausių kada nors matytų demencijos su Lewy kūneliais atvejų“ ir kad jam „jau nebuvo įmanoma padėti“.

„Jo smegenyse buvo pilna Lewy kūnelių, kurie labai smarkiai pažeidė neuronus ir neurotransmiterius. Galima sakyti, kad jo smegenyse vyko cheminis karas“, – rašė moteris.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)