Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor gimė penktadienį 11:40 val. Santa Barbaroje, Kalifornijoje. Tiek mama, tiek vaikas jaučiasi puikiai, rašoma pranešime.

Pora sakė, kad antrąją atžalą pavadino atsižvelgdami į tai, kaip švelniai buvo vadinama karalienė Elžbieta II, kūdikio prosenelė, praneša BBC. Antrasis vardas sutampa su princo Harry mamos vardu.

Lilibet „Lili“ Diana yra 11-oji Elžbietos II proanūkė.

„Birželio 4 dieną buvo palaiminti savo dukrelės Lili atvykimo į mūsų šeimą. Ji yra kur kas daugiau, nei mes galėjome įsivaizduoti. Esame dėkingi už meilę ir maldas, kurias jaučiame iš viso pasaulio. Dėkojame už jūsų gerumą ir palaikymą per šį mūsų šeimai ypatingą laiką“, – rašoma šeimos padėkos žinutėje Archewell portale.

Dar prieš gimstant dukrelei karališkąja šeima besidomintys žmonės svarstė, koks gi bus mergaitės vardas. Daugelis buvo įsitikinę, kad antrąją atžalą M. Markle su vyru pavadins princesės Dianos garbei. Taip pat manyta, kad pora gali norėti pagerbti Anapilin išėjusį senelį princą Philipą ir dukrą pavadinti Philippa arba Elizabeth, norint pagerbti karalienę.

Tai, kad pora laukiasi antrosios atžalos paaiškėjo 2021-ųjų metų vasario 14-ąją, kai M. Markle ir jos vyras pasidalino jaukia nuotrauka po medžiu. Besišypsantis basas princas Harry su meile žvelgė į jam ant kelių galvą padėjusią žmoną, švelniai glosčiusią nėščiosios pilvą.

Princas Harry, Meghan Markle

„Mes galime patvirtinti, kad Archie bus vyresnysis broliukas. Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė yra apimti džiaugsmo belaukdami antrojo vaikelio“, – tuomet „People“ teigė poros atstovas.

Data tokiai svarbiai naujienai, Valentino diena, pasirinkta neatsitiktinai ir visai ne todėl, kad daugelis tuo metu švenčia meilę. Tai dar vienas poros jautrus princesės Dianos pagerbimas. Princo Harry motina apie savo antrąjį nėštumą (tuomet ji laukėsi Harry) taip pat pranešė per 1984-ųjų metų Valentino dieną.

Poros pirmagimiui Archie Harrisonui Mountbattenui-Windsorui gegužės 6-ąją sukako dveji.

Archie yra septintas eilėje į sostą – po savo tėčio Harry. Tėvų pasitraukimas iš vyresniųjų karališkosios šeimos narių pareigų to nekeičia, bet jam vis vien yra labai mažai šansų kada nors pasiekti sostą.

Tai reiškia, kad jo gyvenimas gali pasisukti norimu keliu, mat Archie nėra ruošiamas būsimam vaidmeniui. Tokia pati dalia laukia ir antrojo Meghan bei Harry vaikelio.

Vaikelio gimimas įvyko po skaudžių įvykių

Šeimos pagausėjimas – itin džiugios žinios garsiai porai ir jos gerbėjams, kadangi praėjusias metais M. Markle prabilo apie patirtą persileidimą. Šis sukrečiantis įvykis nutiko po to, kai ji su vyru persikėlė gyventi į JAV.

Aprašydama širdį draskančią akimirką, kai suprato, kad „kažkas ne taip“, ji pasakė: „Pakeitusi Archie vystyklą, pajutau aštrų skausmą. Nusileidau ant grindų su juo ant rankų, dainuodama lopšinę, kad mums abiem būtų ramiau, linksma melodija visiškai prieštaravo mano jausmui, nes jutau, kad kažkas ne taip. Suspaudusi savo pirmagimį žinojau, kad prarandu antrą vaikelį“.

Delfi primena, kad poros pirmąjį sūnaus laukimą sekė milijonai gerbėjų visame pasaulyje. Sasekso kunigaikščiai tėvais tapo 2019 metų gegužę.

Iki gimdymo pora neatskleidė būsimo kūdikio lyties, teigdami, jog patys nori, jog tai būtų siurprizas. Netrukus porai gimė sveikas berniukas.

„Tai buvo pati nuostabiausia patirtis gyvenime. Sūnaus atėjimas man – tikra dovana. Mama ir sūnus jaučiasi puikiai“, – BBC reporteriams tuomet sakė princas ir dėkojo žmonėms už palaikymą.

Dar anksčiau buvo skelbiama, jog M. Markle gimdymas bus kitoks, nei yra įprasta šios karališkosios šeimos atstovams, todėl net juokauta, kad ši pora taisykles nusprendė sulaužyti net gimdykloje. Moteris galimai ketino naudotis dulos paslaugomis, o vėliau pasirodė informacijos, kad Meghan aktyviai domisi gimdymu su hipnoze.

Pora oficialiai atsisakė savo karališkųjų titulų bei privilegijų ir dabar gyvena kur kas ramesnį gyvenimą, skirdami prioritetą savo šeimai.