Tame interviu Diana papasakojo apie savo probleminę santuoką su sosto įpėdiniu princu Charlesu.

Princai aštrios kritikos išsakė praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo pranešta, kad nepriklausomas tyrimas nustatė, jog M. Bashiras pasinaudojo suklastotais dokumentais, kad gautų sensacingą 1995 metų interviu su Diana, o BBC vadovybė nesiėmė veiksmų tinkamai ištirti, kaip jis tai organizavo.

Williamas sakė, kad apgaulingas būdas, kuriuo buvo gautas interviu, padarė „reikšmingos įtakos“ tam, ką jo motina pasakė eteryje, ir smarkiai prisidėjo prie jo tėvų santykių griūties.

Jis pridūrė, kad BBC nesiėmė tinkamos priežiūros, ir tai „reikšmingai prisidėjo prie jos baimių, paranojos ir izoliacijos“ paskutiniais gyvenimo metais.

Diana ir Charlesas oficialiai išsiskyrė 1996 metais. Princesė žuvo per automobilio katastrofą Prancūzijos sostinėje 1997 metų rugpjūčio 31-ąją, jai bandant pabėgti nuo paparacų. Dianai buvo 36 metai.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad laida „Panorama“ yra neteisėta ir daugiau nebeturėtų būti rodoma“, – sakė Willimas, antras asmuo eilėje į Britanijos sostą, ilgame pareiškime, kurį pats perskaitė Kensingtono rūmuose.

„Ji iš tikrųjų sukūrė melagingą naratyvą, kurį ilgiau nei ketvirtį amžiaus komerciniais tikslais naudoja BBC ir kiti“, – sakė princas ir pridūrė, jog dabar reikia padaryti galą šiam naratyvui.

Williamo jaunesnysis brolis Harry atskirame pareiškime nurodė, kad tyrimo ataskaita yra „pirmasis žingsnis teisingumo ir tiesios link“, tačiau ta atskleista apgaulinga praktika ir šiandien tebegaji ir prisidėjo prie jo motinos mirties.

„Išnaudojimo kultūra ir neetiška praktika sukėlė grandininę reakciją, galiausiai atėmusią jos gyvybę“, – pridūrė princas.

Panašią poziciją anksčiau išsakė Dianos brolis Charlesas Spenceris. Anot jo, to 1995 metų interviu pasekmės prisidėjo prie Dianos mirties.

„Ji nežinojo, kuo pasitikėti, ir galiausiai, kai po dvejų metų žuvo, ji buvo be realios apsaugos“, – sakė Ch. Spenceris.