Prieš pat ceremoniją, kuri vyks Vindzoro pilyje į rytus nuo Londono, monarchė paviešino ypatingą savo ir princo Philipo nuotrauką. Šis kadras – dar niekada nebuvo išvydęs viešumos.

2013 metais įamžintoje nuotraukoje karališkoji pora pozuoja Škotijos aukštikalnėse – tai viena mėgstamiausių vietų, kur savo laiką leisdavo šeima.

Karalienė Elžbieta II ir princas Philipas
Foto: Reuters

Ši akimirka ypatinga ir tuo, kad įprastai taisyklių ir protokolų varžomi monarchai joje atrodo atsipalaidavę, besilinksminantys vienas kito draugija.

Prognozuojama, kad šeštadienį princo Philipo laidotuves per televiziją stebės milijonai žmonių, tačiau visuomenė raginama susilaikyti ir nevykti prie Vindzoro dėl pandemijos.

Edinburgo hercogas – karališkojoje šeimoje vadinamas „tautos seneliu“ – mirė balandžio 9 d., sulaukęs 99-erių metų. Princas Philipas mirė praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai jis praleido mėnesį ligoninėje dėl širdies ligos ir infekcijos.

Philipas šalia karalienės Elžbietos II buvo nuo pat 1952-ųjų, kai pora susituokė, Britanijai atsigaunant po Antrojo pasaulinio karo.

Princo Philipo mirtis po 73-ejų metų santuokos paliko „didžiulę tuštumą“ karalienės gyvenime, praeitą savaitę sakė antrasis poros sūnus princas Andrew.

Karalienė po vyro mirties išplatino jautrią asmeninę jos ir Philipo nuotrauką, kuriame jie abu atsipalaidavę šypsosi Kerngormso nacionaliniame parke Škotijoje 2003 m.

Karališkosios šeimos socialiniuose tinkluose taip pat paskelbtos pagrindinių Elžbietos II ir Philipo bendro gyvenimo akimirkų nuotraukos.

Dauguma JK laikraščių taip pat aprašė asmeninę karalienės netektį. „Karalienė atsisveikina“, – pirmajame puslapyje rašė „The Times“.

Laidotuvių procesijoje Vindzoro vyriausiasis šventikas Davidas Conneris pagerbs Philipo „nepajudinamą lojalumą“ savo žmonai, kuriai kitą savaitę sukaks 95-eri, savo šaliai ir Tautų Sandraugai bei jo „drąsą, tvirtybę ir tikėjimą“.

Dėl karantino apribojimų JK laidotuvių procesija bus kuklesnė – joje dalyvaus tik 30 pačių artimiausių žmonių.

Laidotuvių procesija bus pradėta 14.40 val. vietos (16.40 val. Lietuvos) laiku, o karstas su velionio palaikais į istorinę Šv. Jurgio koplyčią bus vežamas paties princo patobulintu „Land Rover“ automobiliu.

15 val. (17 val. Lietuvos laiku) visoje šalyje bus paskelbta tylos minutė princui atminti. Pasibaigus pamaldoms, karstas su princo Philipo palaikais bus nuleistas į karališkąją kriptą.