Tiesa, kol kas neaišku, ar drauge su Harry atvyks ir Meghan Markle, kuri šiuo metu laukiasi antro jųdviejų kūdikio. Tačiau pranešama, jog Meghan norėtų būti šalia savo vyro.

Šeimai artimas DailyMail šaltinis sakė, kad „Harry padarys viską, kad grįžtų į Jungtinę Karalystę pas savo šeimą. Jis nenori nieko kito, kaip tik būti šalia savo šeimos, o ypač močiutės, šiuo ypatingai liūdnu laikotarpiu. Meghan šiuo metu laukiasi, tad jai dėl kelionės reikės pasikonsultuoti su specialistais. Tačiau Harry tikrai pasirengęs vykti.“

Tai būtų pirmasis Harry vizitas pas karališkąją šeimą po to, kai jie su M. Markle atsisakė karališkųjų titulų ir išvyko gyventi į Kaliforniją.

Birželį karalienės vyras, kuris buvo vyriausias karališkosios šeimos narys, būtų šventęs solidų 100 metų jubiliejų. Deja, jo nesulaukė.

Princo Philipo mirtį oficialiai patvirtino ir Bakingamo rūmai.

„Su dideliu liūdesiu Jos Didenybė Karalienė praneša apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Aukštybės, Edinburgo hercogo princo Philipo, mirtį“, – teigiama penktadienį išplatintame pranešime. „Jo Karališkoji Aukštybė šį rytą ramiai mirė Vindzoro pilyje“, – priduriama jame.

Paskelbusi apie jo mirtį, BBC televizija sugrojo valstybės himną ir parodė karinę uniformą vilkinčio Philipo atvaizdą. Edinburgo hercogo mirtis yra didžiulė netektis 94 metų karalienei, kuri kadaise apibūdino jį kaip savo „stiprybę ir ramstį visus šiuos metus“.

Mirus sutuoktiniui karalienė pradeda 8 dienų gedulą, kuomet atsiribos nuo darbo, susitikimų ir kitų oficialių pareigų. Po šio periodo monarchė įžengs į kitą gedulo etapą, kuris truks 30 dienų. Po šio laiko karalienė po truputį turėtų grįžti į įprastą gyvenimą.

Lapkritį 73-iąsias vedybų metines atšventę karalienė Elizabeth II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus. 2017 metais Philipas nusprendė oficialiai užbaigti eiti savo karališkąsias pareigas, o karalienė palaikė šį jo sprendimą. Tačiau po to princas Philipas dalyvaudavo kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui vestuvėse.

Laidotuvių planavime dalyvavo ir pats hercogas

Kadangi naujienos apie princo šlubuojančią sveikatą vis pasirodydavo, užsienio portalai neišvengiamai aptarė ir jo laidotuvių klausimą. Šio plano slaptas kodinis pavadinimas – „Operation Forth Bridge“, kuris susijęs su geležinkelio linija tarp Edinburgo ir Faifo. Kadangi Edinburgo kunigaikštis yra karalienės sutuoktinis, jo šermenys turėtų vykti pagal oficialų protokolą.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad princas Philipas nenorėtų didelio šurmulio ir būtų už, kad jo kūnas būtų pašarvotas Vestminsterio abatijoje, o vėliau palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje. Manoma, kad jam patiktų nedidelės, kariško stiliaus šermenys Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje.

Princas Philipas norėtų būti palaidotas Frogmoro kapinaitėse.

Įdomu tai, kad pastaruoju metu turėjęs ne vieną sveikatos problemą karalienės sutuoktinis pats dalyvavo savo laidotuvių planavime. Jas koordinuoja Bakingamo karališkųjų rūmų aukščiausio rango pareigūno – rūmų valdytojo kabinetas.

Kaip anksčiau buvo rašoma „The Independent“, sprendžiant iš paskutiniųjų princo Philipo pageidavimų, jo laidotuvėse dalyvautų tik artimieji, draugai ir Tautų Sandraugos šalių vadovai.