Velso princas ir Camilla Parker Bowles susituokė 2005 m. balandžio 9 dieną Vindzoro rūmuose. Kadangi jie abu jau buvo išsiskyrę, vietoj bažnytinių apeigų vyko civilinės santuokos ceremonija, po kurio vyko ir bažnytinis palaiminimas, praneša PEOPLE.

Nors karalienė Elžbieta II ir princas Philipas nedalyvavo civilinėje vestuvių ceremonijoje, jie abu atvyko sūnaus pasveikinti į Šv. Jurgio koplyčią.

72-ejų princas Charlesas ir 73-ejų Camilla socialinių tinklų paskyroje neįkėlė jokio įrašo, kokį įprasta įkelti vestuvių metinių proga. Jiedu prisijungė prie kitų karališkosios šeimos narių ir pranešė apie princo Philipo mirtį, žinią lydėjo juodai baltas velionio portretas.

Birželį karalienės vyras, kuris buvo vyriausias karališkosios šeimos narys, būtų šventęs solidų 100 metų jubiliejų. Deja, jo nesulaukė.

Princo Philipo mirtį oficialiai patvirtino ir Bakingamo rūmai.

„Su dideliu liūdesiu Jos Didenybė Karalienė praneša apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Aukštybės, Edinburgo hercogo princo Philipo, mirtį“, – teigiama penktadienį išplatintame pranešime. „Jo Karališkoji Aukštybė šį rytą ramiai mirė Vindzoro pilyje“, – priduriama jame.


Paskelbusi apie jo mirtį, BBC televizija sugrojo valstybės himną ir parodė karinę uniformą vilkinčio Philipo atvaizdą. Edinburgo hercogo mirtis yra didžiulė netektis 94 metų karalienei, kuri kadaise apibūdino jį kaip savo „stiprybę ir ramstį visus šiuos metus“.

Mirus sutuoktiniui karalienė pradeda 8 dienų gedulą, kuomet atsiribos nuo darbo, susitikimų ir kitų oficialių pareigų. Po šio periodo monarchė įžengs į kitą gedulo etapą, kuris truks 30 dienų. Po šio laiko karalienė po truputį turėtų grįžti į įprastą gyvenimą.

Lapkritį 73-iąsias vedybų metines atšventę karalienė Elizabeth II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus. 2017 metais Philipas nusprendė oficialiai užbaigti eiti savo karališkąsias pareigas, o karalienė palaikė šį jo sprendimą. Tačiau po to princas Philipas dalyvaudavo kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui vestuvėse.