Meghan ir Harry interviu JAV pokalbių laidų vedėjai Oprahai Winfrey JAV buvo transliuojamas sekmadienį, o Jungtinėje Karalystėje – pirmadienį. Antradienio vakarą karalienė Elžbieta II paskelbė pranešimą. „Iškelti klausimai, ypač tie, kurie susiję su rasizmu, kelia nerimą“, - teigė 94 metų monarchė.

Laikraštis „The Telegraph“ komentavo, jog karalienės pasirinkti žodžiai rodo, „kad šeima sutinka ne su viskuo, ką pasakė Sasekso hercogai“. Karalienės pareiškime teigiama: „Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, jie vertinami labai rimtai ir šeima juos aptars privačiai“.

Elžbieta II sakė, jog „visa šeima nuliūdinta sužinojusi apie tai, kiek iššūkių Harry ir Meghan kėlė pastarieji keleri metai“. Jos anūkas ir Meghan bei jųdviejų sūnelis Archie „visuomet bus labai mylimi šeimos nariai“.

The Times“ rašė: „Nors pareiškime, kaip tikėtasi, pabrėžiama šeimos meilė Harry ir Meghan, galutinis rezultatas yra aiškesnis nei daugelis įsivaizdavo“. Rūmai esą sutinka ne su visais kaltinimais. Bulvarinis laikraštis „The Sun“ karalienė citatą „Kai kurie prisiminimai gali skirtis“ pasirinko kaip pavadinimą, kad pabrėžtų besitęsiančius nesutarimus.

Meghan interviu atskleidė, kas jos nėštumo metu karališkojoje šeimoje būta pokalbių apie tai, „kokia bus jos vaiko odos spalva“. Be to, 39-erių buvusi aktorė pasakojo, kad dėl nuolat neigiamų britų žiniasklaidos straipsnių ją kamavo mintis apie savižudybę, tačiau jei nebuvo leista pasinaudoti psichologo pagalba, kad nebūtų pakenkta karališkosios šeimos įvaizdžiui. Harry pasakojo, kad jautėsi savo tėvo princo Charleso „paliktas likimo valiai“.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.