Edinburgo kunigaikštis, kuriam birželio mėnesį sukaks 100 metų, buvo perkeltas iš valstybinės Šv. Baltramiejaus ligoninės į Karaliaus Edvardo VII ligoninę Londono centre.

„Kunigaikštis keletą dienų turėtų likti ligoninėje tolesniam gydymui“, – sakoma pranešime.

Penktadienį per pietus iš Šv. Baltramiejaus ligoninės išvažiavo Nacionalinės sveikatos tarnybos greitosios pagalbos automobilis, dažytas spalvomis.

Philipas buvo atvežtas į šią netoli Šv. Pauliaus katedros esančią ligoninę panašiu automobiliu, tačiau policijos ir karališkosios apsaugos pareigūnai užstojo jį nuo fotografų ir filmavimo grupių.

Beveik prieš tris savaites, vasario 16 dieną, buvęs karališkų karinių jūrų pajėgų karininkas dėl blogos savijautos buvo pirmą kartą paguldytas į Karaliaus Edwardo VII ligoninę.

Pirmadienį jis buvo perkeltas į Šv. Baltramiejaus gydymo įstaigą. kad gydytojai galėtų atlikti tyrimus ir stebėti jį „dėl senesnės širdies ligos“.

Trečiadienį princui buvo atliktos neįvardintos procedūros, kurios, kaip manoma, yra susijusios su stentu, 2011 metais įstatytu Philipui į blokuotą vainikinę arteriją.

Toks ilgas garbaus amžiaus princo gydymas ligoninėse sukėlė susirūpinimą jo sveikata, tačiau rūmų pareigūnai suskubo prabrėžti, kad tai nėra susiję su COVID-19.

Kunigaikštis ir 94 metų karalienė sausį gavo po pirmąją skiepų nuo koronaviruso dozę. Jie buvo paskiepyti į vakarus nuo Londono esančiuose Vindzoro rūmuose, kur izoliavosi beveik prieš metus.

Prieš 73 metus karalienę Elizabeth II vedęs princas Philipas yra vyriausias princas konsortas. Visą savo ilgą gyvenimą jis džiaugėsi gera sveikata.

Tačiau nepaistant nerimą sukėlusių pranešimų apie jo hospitalizavimą, aukšto rango karališkosios šeimos nariai ramino, kad jis sveiksta.

Anksčiau šią savaitę jo ko marti, princo Charleso žmona Kornvalio kunigaikštienė Camilla sakė, kad Philipo būklė „truputį gerėja“.

Philipo jaunesnysis sūnus princas Edwardas praėjusią savaitę sakė, kad jo tėvui jau „daug geriau“ ir kad jis laukia, kada galės grįžti namo.

Redaktorius Raimondas Čiuplys