Naujausiame įvykyje aktorė Annie Abrams pasidalijo tekstinėmis žinutėmis su M. Mansonu, kur jis gėdino Lanos Del Rey kūną. Nutekintame susirašinėjime matoma, kad atlikėjas atsiuntė hito „Summertime Sadness“ dainininkės nuotrauką ir pavadino ją „Lazanija Del Rey“.

„Nenoriu gėdinti kūno ar panašiai, bet ši nuotrauka – suknistai crazy“, – toliau tęsė muzikantas.


Paviešintos žinutės plačiai apskriejo socialinius tinklus.

M. Mansonas, kurio tikrasis vardas Brianas Warneris, iki šiol sulaukia kaltinimų bangos. Aktorė Evan Rachel Wood, palaikiusi ryšį su M. Mansonu nuo 2007 m. (jai buvo 19, o jam – 38 metai) iki 2010 m., „Instagram“ tinkle M. Mansoną įvardijo kaip smurtautoją. E. R. Wood rašė, kad M. Mansonas „mane siaubingai skriaudė daugelį metų“ ir „plaudavo smegenis“.


„Prieš mane smurtavęs asmuo yra Brianas Warneris, visiems geriau žinomas kaip Marilyn Mansonas. Jis ėmė mane vilioti, kai buvau dar paauglė, ir daugelį metų mane siaubingai išnaudojo. Man buvo plaunamos smegenys, manimi buvo manipuliuojama, kad paklusčiau. Daugiau nebegaliu gyventi baimindamasi keršto, šmeižto ar šantažo. Todėl noriu atskleisti, koks pavojingas yra šis žmogus, ir atkreipti dėmesį tų, kurie jį įgalino, kad jis nebegriautų gyvenimo kitiems. Greta manęs yra daugybė jo aukų, kurios nebetylės“.


Dar keturios moterys – Ashley Walters, Sarah McNeilly, Ashley Morgan ir Gabriella (pavardė nenurodoma) – viešuose „Instagram“ įrašuose taip pat pareiškė apie smurtinį elgesį. S. McNeilly ir A. Walters tvirtina patyrusios fizinį ir emocinį išnaudojimą, įskaitant veiksmus, kuriuos jos apibūdina kaip kankinimą.

A. Morgan kalba apie seksualinį ir fizinį smurtą bei prievartą.

Gabriella teigia buvusi išprievartauta, patyrusi fizinį smurtą, taip pat tvirtina, kad M. Mansonas vertė ją vartoti narkotikus.

M. Mansonas pareiškime, kuriuo pirmadienio vakarą pasidalijo „Instagram“, šiuos kaltinimus pavadino „siaubingais tikrovės iškraipymais“. Po kaltinimų su juo bendradarbiavimą iškart nutraukė įrašų kompanija.

„Suprantama, mano kuriamas menas ir mano gyvenimas jau seniai tarsi magnetas traukia visokius kontroversiškus dalykus, tačiau šie naujausi teiginiai apie mane yra siaubingi tikrovės iškraipymai“, – rašė M. Mansonas.

„Mano intymūs santykiai visada vykdavo tik turint partnerės sutikimą, kad ji tikrai to nori. Nepaisant to, kaip – ir kodėl – dabar bandoma klaidingai interpretuoti praeitį, aš sakau tiesą“, – tęsė muzikantas.

„The Guardian“ susisiekė su M. Mansono vadybos ir įrašų kompanijų atstovais ir paprašė pakomentuoti situaciją.

M. Mansonas „kategoriškai paneigė“ ankstesnius kaltinimus seksualiniu smurtu, 2018 m. paskelbtus tapatybės neatskleidusios moters. Ji kalbėjo apie 2011 m. besiklosčiusius įvykius. Šie kaltinimai buvo atmesti dėl „patvirtinančios informacijos nebuvimo“ ir senaties. M. Mansono advokatas kaltinimus pavadino „visiškais kliedesiais“.

Reaguodama į naujausius kaltinimus, M. Mansono įrašų kompanija „Loma Vista Recordings“ išmetė jį iš savo sąrašo. „Loma Vista“ nedelsiant liausis reklamuoti naujausią jo albumą. Atsižvelgdami į šiuos nerimą keliančius įvykius, mes taip pat nusprendėme jokiuose būsimuose projektuose su Marilyn Mansonu nebedirbti“, – teigiama pranešime.

E. R. Wood ir M. Mansonas susitikinėti ėmė 2007-aisiais. Tada jai buvo 19 metų, o jam – 37. Ji įkvėpė 2007 m. pasirodžiusią M. Mansono dainą „Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)“. Santykiai baigėsi 2008-aisiais. M. Mansonas 2009 m. interviu sakė: „Aš kasdien fantazuoju apie tai, kaip kūju traiškau jos kaukolę“. Jis taip pat pasakojo, kad po išsiskyrimo save žalojo. Jiedu susitaikė, 2010-aisiais susižadėjo ir tais pačiais metais vėl išsiskyrė.

2018-aisiais, vykstant kampanijai dėl 2016-ųjų smurtą patyrusių asmenų teisių apsaugos įstatymo priėmimo visoje šalyje, E. R. Wood liudijo JAV Atstovų Rūmų Teismų komitete ir išsamiai papasakojo apie savo patirtį – įvairaus pobūdžio smurtą. Smurtautojo tada ji neįvardijo.

E. R. Wood pasakojo, kad po šių išpuolių jai buvo diagnozuotas potrauminio streso sutrikimas, ji save žalojo ir bandė nusižudyti. Visos kitos keturios moterys, teigiančios išgyvenusios M. Mansono smurtą, taip pat pasakoja patyrusios potrauminio streso sutrikimą.

2019-aisiais E. R. Wood liudijo Kalifornijos senato visuomenės saugumo komitete, siekdama paremti teisės aktą, išplečiantį smurto artimoje aplinkoje aukų teises. Ji pasakojo, kad neįvardintas smurtautojas, su kuriuo susipažino vėlyvoje paauglystėje, „kėlė grėsmę gyvybei, kartais grasino mirtinais ginklais“. Ji teigė patyrusi smurtą artimoje aplinkoje, aiškino, kad smurtautojas ją kankino ir vertė badauti, sekė jos naudojimąsi telefonu ir grasino šantažu.

Apie šiuos liudijimus M. Mansono 2020-aisiais interviu metu pasiteiravo žurnalas „Metal Hammer“. Tada jis interviu nutraukė. Vėliau muzikanto atstovas sakė, kad „maždaug tuo metu, kai bendravo su M. Mansonu, Evan Rachel Wood susitikinėjo ir su daugybe kitų žmonių“, taip pat pridūrė, jog komentaras apie daužymą kūju „neabejotinai buvo teatrališkas roko žvaigždės interviu reklamuojant naują įrašą, o ne faktinis pasakojimas“. M. Mansono atstovai skundėsi dėl „apkalbų ir nepagrįstų spėlionių“ ir priminė 2015 m. E. R. Wood duotą interviu, kuriame apie M. Mansoną ji kalbėjo taip: „Vertinu viską, ko jis mane išmokė“.

2018 m. E. R. Wood pažymėjo: „Sklinda daugybė gandų apie tai, ką aš liudydama turėjau omenyje. Norėčiau patikslinti ir pabrėžti, kad tai nebuvo Mickey Rourke‘as. Mes niekada nebuvome drauge“.

2018-aisiais M. Mansonas taip pat buvo apkaltintas priekabiavimu prie moterų filmuojant televizijos serialą „Daktaras Hausas“ („House MD“). Šio atvejo jis nekomentavo. 2001-aisiais M. Mansonui buvo pareikšti kaltinimai prievarta ir netinkamu seksualiniu elgesiu, kai jis trynė tarpukojį į apsauginio veidą. Vėliau kaltinimai buvo sumažinti iki netinkamo elgesio. Muzikantas sumokėjo 4 000 dolerių (maždaug 3295 eurų) dydžio baudą ir byla buvo baigta.

Ilgalaikė M. Mansono savotiškai karikatūriško gotikinio metalo karjera trunka nuo pat debiuto 1994-aisiais. Devyni iš vienuolikos jo studijinių albumų pateko į Jungtinių Valstijų populiariausių kūrinių dešimtuką. Pastarąjį kartą tą padaryti 2020-ųjų rugsėjį pavyko albumui „We Are Chaos“, o „Mechanical Animals“ 1998-aisiais ir „The Golden Age of Grotesque“ 2003-aisiais pasiekė pirmąją dešimtuko vietą.

E. R. Wood yra sėkmingai dirbanti kino ir televizijos aktorė, jos proveržiu laikomas „Auksiniam gaubliui“ nominuotas pasirodymas 2003-ųjų filme „Thirteen“ („Trylika“). Vėliau ji vaidino tokiuose filmuose kaip „Down in the Valley“, „The Wrestler and Charlie Countryman“, įgarsino personažą žymiojo animacinio filmo „Frozen“ („Ledo šalis“ tęsinyje. Nuo 2016-ųjų ji vaidina vieną pagrindinių vaidmenų mokslinės fantastikos televizijos seriale „Westworld“ („Vakarų pasaulis“), taip pat pasirodė tokiuose televizijos serialuose kaip „True Blood“ („Tikras kraujas“), „Mildred Pierce“ (už šį vaidmenį buvo nominuota „Emmy“) ir daugelyje kitų.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba)8 800 77277II-VI 16:00-20:00
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoMoterų teisių asociacija (buv. Kauno moterų draugija8 603 89833mota.mums@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriai8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Akmenės r., Joniškio r.,Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m., Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232
mvic@splius.lt
Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų sav., Lazdijų r., Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287
info@ammkc.lt
Anykščių r., Molėtų r., Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Birštono sav., Kaišiadorių r., Kauno r., Prienų r.Moterų teisių asociacija8 603 89833
mota.mums@gmail.com
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Pasvalio r., Rokiškio r.Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 699 86866
paramosnamai@gmail.com
Elektrėnų sav., Šalčininkų r., Širvintų r., Trakų r., Švenčionių r., Vilniaus m.(Naujininkų, N.Vilnios, Grigiškių seniūnijos), Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 650 95216
skpc@lygus.lt
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069
viltisvskc@gmail.com
Jonavos r., Kėdainių r., Ukmergės r.Kauno moterų linija8 618 40044
skpc@moterulinija.lt
Tauragės r., Kelmės r., Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 616 55877
taurage@moterscentras.w3.lt
Marijampolės sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r., Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 63355007
spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Klaipėdos m., Neringos m., Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 650 60094
kmn@moteriai.lt
Kretingos r., Klaipėdos r., Skuodo r., Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 605 82331
kretingosmoterys@gmail.com
Telšių r., Mažeikių r., Plungės r., Rietavo sav.Telšių krizių centras8 671 16590
spc.telsiai@gmail.com
Šilalės r., Pagėgių sav.Koordinacinis centras "Gilė"8 610 10715
koordinaciniscentras@gmail.com
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 428 52177
info@kriziucentras.eu
Vilniaus m.(išskyrus Naujininkų, N. Vilnios, Grigiškių seniūnijas)Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija8 664 31207
pagalba@skpcpagalba.lt