„Instagram“ įraše aktorė atviravo:

„Prieš mane smurtavęs asmuo yra Brianas Warneris, visiems geriau žinomas kaip Marilyn Mansonas. Jis ėmė mane vilioti, kai buvau dar paauglė, ir daugelį metų mane siaubingai išnaudojo. Man buvo plaunamos smegenys, manimi buvo manipuliuojama, kad paklusčiau. Daugiau nebegaliu gyventi baimindamasi keršto, šmeižto ar šantažo. Todėl noriu atskleisti, koks pavojingas yra šis žmogus, ir atkreipti dėmesį tų, kurie jį įgalino, kad jis nebegriautų gyvenimo kitiems. Greta manęs yra daugybė jo aukų, kurios nebetylės“.


Dar keturios moterys – Ashley Walters, Sarah McNeilly, Ashley Morgan ir Gabriella (pavardė nenurodoma) – viešuose „Instagram“ įrašuose taip pat pareiškė apie smurtinį elgesį. S. McNeilly ir A. Walters tvirtina patyrusios fizinį ir emocinį išnaudojimą, įskaitant veiksmus, kuriuos jos apibūdina kaip kankinimą.

A. Morgan kalba apie seksualinį ir fizinį smurtą bei prievartą.

Gabriella teigia buvusi išprievartauta, patyrusi fizinį smurtą, taip pat tvirtina, kad M. Mansonas vertė ją vartoti narkotikus.

M. Mansonas pareiškime, kuriuo pirmadienio vakarą pasidalijo „Instagram“, šiuos kaltinimus pavadino „siaubingais tikrovės iškraipymais“. Po kaltinimų su juo bendradarbiavimą iškart nutraukė įrašų kompanija.

„Suprantama, mano kuriamas menas ir mano gyvenimas jau seniai tarsi magnetas traukia visokius kontroversiškus dalykus, tačiau šie naujausi teiginiai apie mane yra siaubingi tikrovės iškraipymai“, – rašė M. Mansonas.

„Mano intymūs santykiai visada vykdavo tik turint partnerės sutikimą, kad ji tikrai to nori. Nepaisant to, kaip – ir kodėl – dabar bandoma klaidingai interpretuoti praeitį, aš sakau tiesą“, – tęsė muzikantas.

„The Guardian“ susisiekė su M. Mansono vadybos ir įrašų kompanijų atstovais ir paprašė pakomentuoti situaciją.

M. Mansonas „kategoriškai paneigė“ ankstesnius kaltinimus seksualiniu smurtu, 2018 m. paskelbtus tapatybės neatskleidusios moters. Ji kalbėjo apie 2011 m. besiklosčiusius įvykius. Šie kaltinimai buvo atmesti dėl „patvirtinančios informacijos nebuvimo“ ir senaties. M. Mansono advokatas kaltinimus pavadino „visiškais kliedesiais“.

Reaguodama į naujausius kaltinimus, M. Mansono įrašų kompanija „Loma Vista Recordings“ išmetė jį iš savo sąrašo. „Loma Vista“ nedelsiant liausis reklamuoti naujausią jo albumą. Atsižvelgdami į šiuos nerimą keliančius įvykius, mes taip pat nusprendėme jokiuose būsimuose projektuose su Marilyn Mansonu nebedirbti“, – teigiama pranešime

E. R. Wood ir M. Mansonas susitikinėti ėmė 2007-aisiais. Tada jai buvo 19 metų, o jam – 37. Ji įkvėpė 2007 m. pasirodžiusią M. Mansono dainą „Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)“. Santykiai baigėsi 2008-aisiais. M. Mansonas 2009 m. interviu sakė: „Aš kasdien fantazuoju apie tai, kaip kūju traiškau jos kaukolę“. Jis taip pat pasakojo, kad po išsiskyrimo save žalojo. Jiedu susitaikė, 2010-aisiais susižadėjo ir tais pačiais metais vėl išsiskyrė.

2018-aisiais, vykstant kampanijai dėl 2016-ųjų smurtą patyrusių asmenų teisių apsaugos įstatymo priėmimo visoje šalyje, E. R. Wood liudijo JAV Atstovų Rūmų Teismų komitete ir išsamiai papasakojo apie savo patirtį – įvairaus pobūdžio smurtą. Smurtautojo tada ji neįvardijo.

E. R. Wood pasakojo, kad po šių išpuolių jai buvo diagnozuotas potrauminio streso sutrikimas, ji save žalojo ir bandė nusižudyti. Visos kitos keturios moterys, teigiančios išgyvenusios M. Mansono smurtą, taip pat pasakoja patyrusios potrauminio streso sutrikimą.

2019-aisiais E. R. Wood liudijo Kalifornijos senato visuomenės saugumo komitete, siekdama paremti teisės aktą, išplečiantį smurto artimoje aplinkoje aukų teises. Ji pasakojo, kad neįvardintas smurtautojas, su kuriuo susipažino vėlyvoje paauglystėje, „kėlė grėsmę gyvybei, kartais grasino mirtinais ginklais“. Ji teigė patyrusi smurtą artimoje aplinkoje, aiškino, kad smurtautojas ją kankino ir vertė badauti, sekė jos naudojimąsi telefonu ir grasino šantažu.

Apie šiuos liudijimus M. Mansono 2020-aisiais interviu metu pasiteiravo žurnalas „Metal Hammer“. Tada jis interviu nutraukė. Vėliau muzikanto atstovas sakė, kad „maždaug tuo metu, kai bendravo su M. Mansonu, Evan Rachel Wood susitikinėjo ir su daugybe kitų žmonių“, taip pat pridūrė, jog komentaras apie daužymą kūju „neabejotinai buvo teatrališkas roko žvaigždės interviu reklamuojant naują įrašą, o ne faktinis pasakojimas“. M. Mansono atstovai skundėsi dėl „apkalbų ir nepagrįstų spėlionių“ ir priminė 2015 m. E. R. Wood duotą interviu, kuriame apie M. Mansoną ji kalbėjo taip: „Vertinu viską, ko jis mane išmokė“.

2018 m. E. R. Wood pažymėjo: „Sklinda daugybė gandų apie tai, ką aš liudydama turėjau omenyje. Norėčiau patikslinti ir pabrėžti, kad tai nebuvo Mickey Rourke‘as. Mes niekada nebuvome drauge“.

2018-aisiais M. Mansonas taip pat buvo apkaltintas priekabiavimu prie moterų filmuojant televizijos serialą „Daktaras Hausas“ („House MD“). Šio atvejo jis nekomentavo. 2001-aisiais M. Mansonui buvo pareikšti kaltinimai prievarta ir netinkamu seksualiniu elgesiu, kai jis trynė tarpukojį į apsauginio veidą. Vėliau kaltinimai buvo sumažinti iki netinkamo elgesio. Muzikantas sumokėjo 4 000 dolerių (maždaug 3295 eurų) dydžio baudą ir byla buvo baigta.

Ilgalaikė M. Mansono savotiškai karikatūriško gotikinio metalo karjera trunka nuo pat debiuto 1994-aisiais. Devyni iš vienuolikos jo studijinių albumų pateko į Jungtinių Valstijų populiariausių kūrinių dešimtuką. Pastarąjį kartą tą padaryti 2020-ųjų rugsėjį pavyko albumui „We Are Chaos“, o „Mechanical Animals“ 1998-aisiais ir „The Golden Age of Grotesque“ 2003-aisiais pasiekė pirmąją dešimtuko vietą.

E. R. Wood yra sėkmingai dirbanti kino ir televizijos aktorė, jos proveržiu laikomas „Auksiniam gaubliui“ nominuotas pasirodymas 2003-ųjų filme „Thirteen“ („Trylika“). Vėliau ji vaidino tokiuose filmuose kaip „Down in the Valley“, „The Wrestler and Charlie Countryman“, įgarsino personažą žymiojo animacinio filmo „Frozen“ („Ledo šalis“ tęsinyje. Nuo 2016-ųjų ji vaidina vieną pagrindinių vaidmenų mokslinės fantastikos televizijos seriale „Westworld“ („Vakarų pasaulis“), taip pat pasirodė tokiuose televizijos serialuose kaip „True Blood“ („Tikras kraujas“), „Mildred Pierce“ (už šį vaidmenį buvo nominuota „Emmy“) ir daugelyje kitų.