Paskutiniu metu užsienio naujienų portalai skelbė apie tai, kad legenda jau kuris laikas kovėsi su Covid-19 ir buvo gydomas „Cedars Sinai Medical Center“ ligoninėje Los Andžele.

Oficialiame pranešime, paskelbtame L. Kingo „Twitter“ paskyroje, sakoma, kad jis mirė tame pačiame medicinos centre.

„Su didžiuliu liūdesiu „Ora Media“ praneša apie vieno iš mūsų įkūrėjų, vedėjų ir draugų Larry Kingo mirtį, kuris iškeliavo šįryt, būdamas 87-erių metų amžiaus „Cedars-Sinai“ medicinos centre Los Andžele“, – rašoma pranešime.

„63-ejus metus visose radijo, televizijos ir skaitmeninės žiniasklaidos platformose daugybė tūkstančių Larry interviu, apdovanojimų ir pasaulinis pripažinimas liudija apie jo unikalų ir ilgalaikį žurnalisto talentą“, – priduriama įraše.


Priduriama, kad L. Kingas į savo pašnekovus visada žiūrėjo kaip į tikrąsias interviu žvaigždes, o į save – tik kaip į nešališką kanalą tarp svečio ir auditorijos.

„Nesvarbu, ar jis ėmė interviu iš JAV prezidento, užsienio lyderių, garsenybių, skandalų kamuojamų asmenų ar bet kurio kito žmogaus, Larry mėgdavo užduoti trumpus, tiesioginius ir nesudėtingus klausimus“, – tęsiama pranešime.

„Jis tikėjo, kad glausti, paprasti klausimai pateikia geriausius atsakymus, ir tuo įsitikinimu jis neklydo“, – priduriama „Twitter“ išpublikuotoje žinutėje.

Larry Kingas

87 metų L. Kingas, kuris sirgo 2 tipo diabetu, praeityje turėjo daugybę sveikatos problemų. Jam teko patirti kelis infarktus, buvo diagnozuotas plaučių vėžys.

L. Kingas 25 metus CNN stotyje rengė pokalbių laidą „Larry King Live“, 2010-aisiais išėjo į pensiją.

Televizijos žvaigždė savo laidoje kalbino kandidatus į prezidentus, garsenybes, sportininkus, kino žvaigždes ir kitas asmenybes. Jis sukūrė per 6 000 laidų.

Karjeros pradžia radijuje

Pasirodžius žiniai apie televizijos legendos mirtį, užuojautą suskubo pareikšti įvairūs žiniasklaidos ir Holivudo atstovai bei politikai, įskaitant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuris kalbėjo apie L. Kingo „didžiulį profesionalumą ir neabejotiną žurnalistinį autoritetą“.

CNN užsienio korespondentė veteranė Christiane Amanpour prisiminė L. Kingą kaip „eterio milžiną ir neprilygstamą televizijos įžymybių/valstybės veikėjų–moterų kalbinimo meistrą“.

Ji pridūrė: „L. Kingo vardas yra CNN sinonimas, jis buvo gyvybiškai svarbus kanalo iškilimui. VISI norėjo atsidurti laidoje „Larry King Live“. Tegu jis ilsisi ramybėje.“

1933 metų lapkričio 9 dieną neturtingų rusų žydų imigrantų šeimoje Niujorko Bruklino rajone gimęs žurnalistas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Lawrence'as Harvey'as Zeigeris, teigė niekada nenorėjęs būti niekuo kitu kaip tik radijo laidų vedėju.

Būdamas 23 metų, jis išvyko į Floridą ieškotis darbo.

1957 metais tapo diskžokėju Majamio radijo stotyje ir pasikeitė pavardę, kai radijo vadovas jam pareiškė, jog jo tikroji pavardė yra „per daug etninė“.

Kitoje Majamio paplūdimio radijo stotyje jis įrašinėdavo programas restorane, kalbindamas žiūrovus tiesioginiame eteryje.

1978 metais L. Kingas išvyko į Vašingtoną, kur vakarais vedė pokalbių laidą, kol jį pastebėjo 1980 metais įkurtas CNN kanalas, 1985-aisiais pasamdęs jį vesti vėlyvo vakaro programas.

Milijonas žiūrovų

Pokalbių laida „Larry King Live“ buvo rodoma nuo 1985 iki 2010 metų, šešis vakarus per savaitę daugiau nei 200 šalių.

Pasak CNN, per šiuos metus buvo paimta 30 tūkst. interviu.

Pačiais geriausiais laikais laidą kiekvieną vakarą laidą žiūrėdavo po daugiau nei milijonas žiūrovų. Toks laidos populiarumas padarė L. Kingą kanalo žvaigžde ir leido jam derėtis dėl daugiau nei 7 mlrd. JAV dolerių metinio atlyginimo.

Laida susidėjo iš dviejų dalių.

Pirmojoje dalyje L. Kingas, paprastai pasiraitojęs marškinių rankoves ir ryšėdamas įvairių spalvų kaklaraiščius, kalbindavo svečius jam būdingi laisvu stiliumi.

Antroje laidos dalyje svečiai atsakydavo į žiūrovų iš viso pasaulio klausimus.

„Aš neturiu nusistatymų. Nesilaikau nuomonės, kad žinau atsakymus, – L. Kingas papasakojo apie savo požiūrį į darbą 2017 metais „The Miami Herald“ duotame interviu. – Kalbėdamas dar niekada nieko neišmokau. Svarbu yra klausyti.“

Nors kritikams jo neįpareigojantis kalbinimo stilius atrodė per švelnus, kiti manė, kad tai buvo raktas į L. Kingo patrauklumą, kuris paskatino tiek daug žvaigždžių svečių ateiti į jo laidą ir kuris padėjo CNN užimti pozicijas.

„Nesiekiu gėdinti [svečių], taip pat nenoriu jiems gerintis, – 1995 metais eterio žvaigždė teigė naujienų agentūrai AFP. – Aš tiesiog esu smalsus.“

„Šou tęsiasi“

Baigęs dirbti CNN, L. Kingas toliau skelbė paimtus interviu savo tinklalapyje, o 2013 metais ėmė vesti naują laidą „Larry King Now“ kanale „Russia Today“, kurį finansuoja Rusijos vyriausybė.

Jo privatus gyvenimas taip pat buvo spalvingas: po 22 santuokos metų 2019 metais jis išsiskyrė su savo septintąja žmona Shawn Southwick. Tai buvo aštuntosios žvaigždės skyrybos, nes su viena žmona jis buvo susituokęs du kartus.

Atsisveikindamas su savo garsiąja laida L. Kingas ištarė: „Gal vietoj „viso gero“ verčiau ištarsiu „Iki?“