Esą Škotijos vyriausybė kreipėsi į karališkąją porą su prašymu nekeliauti ir atšaukti karališkąjį padėkos turą. Nepaisyti tokių prašymų ir vis tiek apsilankyti daugybėje miestų, dabar svarstoma kaip itin neatsakingas poelgis, kuris rodo neigiamą pavyzdį visuomenei.

Savo kelionės turą Williamas ir Catherine pradėjo Edinburghe. Škotijos ir Velso apskrityje jie praleido tris dienas – gruodžio 6-8 d.

Lapkričio 20 d. paskelbta, kad niekas, be itin svarbios priežasties, negali kirsti Škotijos sienos, draudžiamos bet kokios nebūtinos kelionės. Išimtys skelbė, kad galima keliauti darbo reikalais ar dėl pagalbos visuomenei, tačiau tik tuo atveju, jei to negalima padaryti iš namų.

Lapkričio 12 d. ministrės privatus sekretorius išsiuntė kreipimąsi karališkajai šeimai ir paskelbė apie netrukus galimai įsigaliosiančias draudimus keliauti, siekiant apsaugoti šalies gyventojus. Apie tai dar kartą buvo priminta lapkričio 19 d., išvakarėse, kai įsigaliojo griežti karantino nurodymai.

Deja, šių nurodymų Williamas ir Catherine nepaisė ir vis tiek nusprendė surengti visą suplanuotą turą. Kensingtono rūmai tikina, kad pora nepažeidė jokių karantino nurodymų ir keliavo saugiai, nesukeldami aplinkiniams jokio pavojaus.