94-erių monarchė kasmetę sveikinimo kalbą sakė būdama Vindzoro pilyje. Čia ji su princu Philipu pirmą kartą nuo 1987-ųjų praleido Kalėdas. Koronaviruso pandemija užkirto kelią įprastiniam jų vizitui į Sandringamą, kur jie paprastai švęsdavo žiemos šventes. Karalienės šventinė kalba iš Vindzoro pilies – neįprastas dalykas, pastebi people.com.

Be to, paprastai sveikinimo metu ant karalienės stalo matyti keletas karališkosios šeimos narių nuotraukų. Neįprasta tai, kad šiemet ant stalo buvo tik viena nuotrauka paprastame ovalo formos rėmelyje – joje pavaizduotas princas Philipas. Daroma prielaida, kad tokiu būdu monarchė pasiuntė tam tikrą užuominą šiemet ją nuvylusiems Meghan Markle bei princui Harry, kurie karališkąsias pareigas D. Britanijoje skandalingai iškeitė į paprastų žmonių gyvenimą Kalifornijoje, JAV. Taip pat tai gali reikšti vienišumą, izoliaciją nuo šeimos ir brangiausių žmonių, mat šiemet žmonės visame pasaulyje buvo priversti Kalėdas sutikti kuo mažiau kontaktuojant su kitais žmonėmis, kad taip būtų sumažintas užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičius.

Šiais metais ant karalienės stalo princo Williamo, Kate Middleton, princo Charleso ir kitų karališkosios šeimos narių nuotraukų nebuvo matyti, tačiau transliacijos metu buvo rodomi vaizdai, atspindintys jų veiklą 2020-aisiais. Be to, kalbos metu buvo parodyta keletas K. Middleton projekto „Hold Still“ kadrų. Šiuo projektu buvo kreiptasi į Jungtinės Karalystės gyventojus ir prašyta pateikti vaizdų, kuriuose įamžinta koronaviruso pandemija.

Per praėjusias Kalėdas karalienės sprendimas dėl ant stalo demonstruojamų nuotraukų pažėrė užuominų, kad jos anūkas princas Harry ir Meghan Markle gali atsisakyti karališkosios šeimos pareigų. Apie tai oficialiai buvo pranešta sausį, prabėgus vos kelioms savaitėms po kalėdinio sveikinimo.

Nors 2019-ųjų kalboje buvo paminėtas proanūkio Archie atėjimas į pasaulį, Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės atvaizdų nebuvo matyti. Buvo susitelkta į paveldėjimo liniją, pradedant jos tėvu karaliumi Jurgiu VI ir tęsiant sūnumi ir sosto paveldėtoju princu Charlesu, jo žmona Camilla, Kornvalio kunigaikštiene, bei anūku princu Williamu ir jo šeima. Ant stalo taip pat puikavosi ir karalienės vyro princo Philipo nuotrauka.

Karalienė Elizabeth II
Foto: Vida Press

2018-aisiais, kuriuos karalienė įvardijo kaip „veiklius“ metus, svarbiausi jų įvykiai atsispindėjo šešiose nuotraukose. Jose buvo pavaizduotos dvejos karališkosios vestuvės – princo Harry ir M. Markle bei princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko. Kalėdinėje šeimos atvirutėje taip pat pirmąkart pasirodė princas Louisas.

Karalienė Elizabeth II
Foto: Vida Press

Sena mirusiam tėvui pagerbti skirta nuotrauka ir nespalvotas kadras, kuriame pavaizduotas dar kūdikis princas Charlesas, atrodė įspūdingai. Tačiau ypač daug dėmesio susilaukė nuotrauka, skirta pažymėti 70-ąjį princo Charleso jubiliejų: joje princas yra su žmona ir abiem sūnumis bei jų šeimomis.

2020-ųjų karalienės Elžbietos kalėdinė kalba buvo orientuota į pastarųjų kelių mėnesių sunkumus, kilusius dėl tebesitęsiančios COVID-19 krizės.

„Kasmet, įžiebdami šviesas, švenčiame Kalėdų atėjimą. Tačiau šviesa ne tik sukuria šventišką nuotaiką – ji suteikia vilties. Krikščionims „pasaulio šviesa“ yra Jėzus, tačiau šiandien švęsti jo gimtadienio įprastiniais būdais negalime“, – kalbėjo karalienė.

Skirtingai nei ankstesniais metais, karalienė nepaminėjo jokių asmeninių praėjusių metų detalių, pavyzdžiui, princo Harry ir Meghan pasitraukimo iš karališkojo gyvenimo ar savo anūkės princesės Beatrice vestuvių. Tačiau ji ragino ypatingų sunkumų akivaizdoje neprarasti vilties ir vienybės.

Apibendrindama karalienė sakė: „Biblijoje pasakojama, kad danguje sužibo žvaigždė, ji nušvietė kelią į Jėzaus gimimo vietą piemenėliams ir išminčiams. Tegu Kalėdų žvaigždės šviesa, kupina nesavanaudiškumo, meilės, ir, žinoma, vilties, nušviečia mums kelią į ateitį. Tad tokia dvasia aš jums linkiu labai džiaugsmingų Kalėdų“.