Antroje knygos „Finding Freedom“ ištraukoje, paskelbtoje laikraštyje „Sunday Times“, teigiama, kad Harry supyko dėl Williamo neva snobiško tono, kai jiedu kalbėjosi apie Harry mylimąją M. Markle. Karališkosios šeimos gyvenimą dokumentuojantys reporteriai Omidas Scobie ir Carolyn Durand rašo, kad Harry nepatiko Williamo patarimas „neskubėti ir gerai pažinti šią merginą“, informuoja bloomberg.com.

Autoriai cituoja Williamui artimą šaltinį, kuris sakė, kad princas nenorėjo, jog jo brolį Harry „apakintų aistra“. Savo ruožtu, Harry „jautėsi pakankamai suaugęs, kad juo nebereikėtų rūpintis“, ir įsižeidė.

„Paskutiniuose žodžiuose „šią merginą“ Harry išgirdo snobiškumo toną, kuris visiškai nesiderino su jo požiūriu į pasaulį“, – nurodoma ištraukoje ir primenama, kad Harry 10 metų praleido kariuomenėje, toli nuo karališkosios šeimos teikiamo prieglobsčio.

„Be to, Harry buvo nusibodęs nusistovėjęs bendravimo su Williamu modelis“, – pridūrė autoriai.

Pranešdami apie daug kalbų sukėlusios knygos „Finding Freedom“ išleidimą, leidyklos „Harper Collins U.K.“ atstovai sakė, kad žurnalo „Harper’s Bazaar“ skilties apie karališkąją šeimą redaktoriaus O. Scobie ir žurnalo „Elle“ karališkosios korespondentės C. Durand parašytos knygos tikslas – parodyti „tikruosius Harry ir Meghan“. Leidyklos teigimu, autoriai gavo „unikalią prieigą“ ir bendradarbiavo su artimiausiais karališkosios poros žmonėmis.

Knygos apie princą Harry ir Meghan Markle viršelis /Foto: Amazon.com

Prieš knygai pasirodant, Harry ir M. Markle išplatino pareiškimą, kuriame paneigė prisidėję prie „Finding Freedom“ rašymo: „Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė nedavė interviu ir neprisidėjo prie „Finding Freedom“. Ši knyga yra paremta autorių potyriais ir jų individualiai surinkta medžiaga.“

Knygoje taip pat tvirtinama, kad likusieji karališkosios šeimos nariai ir rūmų tarnautojai irgi nežinojo, kaip reaguoti į M. Markle. Vienas vyresnysis rūmininkas savo kolegai tariamai pasakė: „Kažkodėl man ji nekelia pasitikėjimo.“ Kitas rūmininkas M. Markle pavadino „Harry šou mergina“.

Ištraukoje Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton kritikuojama dar griežčiau. Neva ji nebuvo draugiška M. Markle atžvilgiu, nors abiem moterims teko susidurti su panašiais iššūkiais tapus karališkosios šeimos narėmis.

„Kate Middleton pernelyg nesistengė stiprinti ryšių, bet, tiesą sakant, ir neprivalėjo to daryti. Užtat ji buvo nepaprastai lojali savo vyrui ir jo šeimai, – pabrėžia knygos autoriai. – Kai Harry ir M. Markle susituokė, praraja tarp brolių tik pagilėjo.“

„Tą vasarą ir vėliau Williamo ir Kate jausmai Sasekso kunigaikščiui ir kunigaikštienei buvo akivaizdūs. Nuo 2018 m. gegužės mėnesio iki 2019 m. kovo mėnesio Harry ir M. Markle savo namuose Oksfordšyre priėmė galybę bičiulių ir šeimos narių, tačiau Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė taip ir neatėjo į svečius“, – nurodoma ištraukoje.

Ankstesnėje „Finding Freedom“ ištraukoje dėmesys skiriamas rūmuose ne vieną mėnesį vykusioms intrigoms, kai Harry ir M. Markle nusprendė atsisakyti karališkųjų pareigų. Sausio mėnesį jiedu visus nustebino viešai paskelbę savo planus siekti didesnės nepriklausomybės.

Iš pradžių jie norėjo atsisakyti tik dalies karališkųjų pareigų, tačiau šis sumanymas neišdegė. Sausio mėnesį karalienė bendrais bruožais paaiškino, kad kovo mėnesį Harry ir M. Markle atsisakys karališkųjų pareigų (bent jau kuriam laikui), bet visada liks karališkosios šeimos dalimi.

Princas Harry yra šeštas eilėje į sostą – po savo tėvo princo Charleso, brolio Williamo ir jo trijų vaikų: George’o, Charlottes ir Louiso.

Harry ir M. Markle su savo 14 mėnesių amžiaus sūneliu Archie persikėlė gyventi į Šiaurės Ameriką.