26-erių Zozibini Tunzi įveikė finalininkes iš Puerto Riko ir Meksikos per televizijos renginį, kurį vedė amerikiečių komikas ir televizijos žvaigždė Steve Harvey.

Televizijos žvaigždės Vanessa Lachey ir Olivia Culpo buvo užkulisių komentatorės, o septynių moterų komisija išrinko konkurso nugalėtoją.

Z. Tunzi sulaukė ovacijų per naują konkurso etapą, baigiamąją kalbą, kurioje ji pasakojo apie norą padėti jaunoms moterims pasitikėti savimi, - rašoma pranešime spaudai.

„Užaugau pasaulyje, kuriame į mane panaši moteris, turinti tokius plaukus ir odą kaip aš, niekada nebuvo laikoma gražia“, – teigė ji.

„Manau, šiandien pats laikas, kad tai baigtųsi“, – sakė ji aidint audringiems plojimams.

Per Atlantos studijoje „Tyler Perry Studios“ vykusį 68-ąjį „Mis Visata“ konkursą Z. Tunzi įveikė daugiau kaip 90 varžovių iš viso pasaulio.

Prieš konkursą favoritėmis laikytos „Mis Tailandas“ Paweensuda Saetan-Drouin ir „Mis Filipinai“ Gazini Ganados nepateko į galutinį dešimtuką.

Z. Tunzi karūnavo filipinietė Catriona Gray, 2018-aisiais parsivežusi namo „Mis Visatos“ titulą.

Nors ir nepasiekė finalo, „Mis Mianmaras“ Swe Zin Htet praėjusią savaitę atsidūrė dėmesio centre, paaiškėjus, kad ji yra pirmoji homoseksualumo neslepianti konkurso dalyvė.

„Turiu platformą, kuri leis man, jei sakysiu, kad esu lesbietė, padaryti didelę įtaką LGBTQ bendruomenei Birmoje“, – pareiškė Swe Zin Htet žurnalui „People“, pavartodama savo šalies istorinį pavadinimą.

Homoseksualumas yra nelegalus šioje Pietryčių Azijos valstybėje – už jį kartais baudžiama laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Tuo metu 2018-ųjų konkurse dalyvavo „Mis Ispanija“ Angela Ponce, kuri buvo pirmoji dėl „Mis Visatos“ titulo besivaržiusi lytį pakeitusi dalyvė.

Kaip bebūtų, šis gražuolių konkursas turi prieštaringą praeitį. Kelios dalyvės teigė, kad dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris 1996–2015 metais buvo vienas konkursą „Mis Visata“ rengiančios kompanijos „The Miss Universe Organization“ savininkų, nuolat užeidavo į pretendenčių persirengimo kambarį.

Be to, „Mis Visata“ ir toliau rengia maudymosi kostiumėlių rungtį, kuri sulaukė kritikos dėl dalyvių „sudaiktinimo“, nors ta konkurso dalis nerodoma per televiziją.