Sensacingo interviu metu dr. Michaelis Badenas pasidalijo savo išvadomis apie įtartiną J. Epsteino mirtį. Rugpjūčio 10 d. jis buvo rastas negyvas kalėjime, savo kameroje.

Buvęs Niujorko medicinos ekspertas, kurį nusamdė J. Epsteino brolis, dalyvavo atliekant skrodimą ir papasakojo, kad jo kūne aptikti sužeidimai labiau būdingi nužudytoms, o ne nusižudžiusioms aukoms.

M. Badenas atskleidė, jog 66-erių metų amžiaus finansininko gerklų kremzlė buvo sulaužyta kairėje ir dešinėje pusėse, aplink Adomo obuolį. Patologas taip pat aptiko lūžusį kairįjį poliežuvinį kaulą, esantį virš Adomo obuolio.

Jeffrey Epstein mirtis
Foto: Vida Press

„Šie trys lūžiai yra labai neįprasti pasikorimo atvejams, gerokai dažniau tokie sužalojimai atsiranda tuomet, kai auka yra pasmaugiama“, – teigė ekspertas.

M. Badenas dalyvavo nagrinėjant O. J. Simpsono, Philo Spectoro, Aarono Hernandezo bylas, tiriant prezidento Johno Fitzgeraldo Kennedy mirtį ir daugelyje kitų tyrimų. Jo manymu, J. Epsteino sužalojimai yra „reti“.

85-erių metų amžiaus teismo medicinos veteranas pridūrė: „Per 50 metų neteko matyti tokių sužalojimų nusižudžiusio žmogaus kūne“.

Jeffrey Epstein mirtis
Foto: Vida Press

Per savo ilgą karjerą M. Badenas apžiūrėjo daugiau nei 20 000 lavonų ir net buvo televizijos kanalo HBO dokumentinio serialo „Autopsy“ vedėjas.

Patologo nuomonė prieštarauja Niujorko medicinos ekspertės Barbaros Sampson išvadoms, kad J. Epsteinas pasikorė.

„Regis, įsivėlė klaida, – sakė M. Badenas. – Yra žmogžudystės įrodymų, kuriuos reikia ištirti ir išsiaiškinti, kas iš tikrųjų įvyko.“

Jis pridūrė, jog J. Epsteino akyse buvo kraujosruvų, būdingų pasmaugtoms aukoms.

Ekspertas pareiškė: „Gausus kraujo išsiliejimas į kaklo minkštuosius audinius netoli sulaužytos gerklų kremzlės yra stipraus kaklo suspaudimo įrodymas. Greičiausiai tai ir buvo J. Epsteino mirties priežastis.“

Kita vertus, jis tvirtino, kad negalima daryti galutinių išvadų, kol neužbaigtas nepriklausomas tyrimas.

„Tyrimas tebevyksta, nes dar neturime visos informacijos“, – sakė M. Badenas.

J. Epsteino kaklas buvo užveržtas susukta paklode. Teismo medicinos patologo manymu, paklodė gali suteikti daugiau informacijos apie milijardieriaus mirtį Metropoliteno pataisos įstaigoje.

Jeffrey Epstein mirtis
Foto: Vida Press

„Jei buvo įvykdyta žmogžudystė, ant paklodės bus pilna žudiko DNR pėdsakų, tačiau kol kas neturime DNR tyrimų informacijos.“

M. Badenas paragino „greitai pateikti šiuos duomenis, kad būtų galima susidaryti išsamesnį vaizdą ir sumažinti spėliones“.

Jis priminė, jog J. Epsteinas kuriam laikui buvo perkeltas į specialią savižudybės prevencijos patalpą, nes liepos 23 d. buvo rastas gulintis ant kameros grindų su žymėmis ant kaklo. Paskui pedofilija kaltinamas turtuolis buvo grąžintas į savo kamerą, kurioje kalėjo dar vienas nuteistasis, tačiau galiausiai J. Epsteinas kameroje liko vienas.

M. Badeno teigimu, prekyba nepilnametėmis įtariamo finansininko mirties dieną įkalinimo įstaigos prižiūrėtojai nesilaikė nustatytos darbo tvarkos.

„Buvo nustatyta, kad du prižiūrėtojai, turėję dirbti toje dalyje, kur yra J. Epsteino kamera, neva užmigo ir daugiau nei tris valandas neatliko 30 minučių trukmės apėjimų.“

Taip pat buvo sutrikusi vaizdo stebėjimo kamerų veikla.

Jeffrey Epstein mirtis
Foto: Vida Press

Patologas atskleidė, kad J. Epsteino brolis ir šeimos nariai reikalauja atsakymų, todėl jį ir pasamdė. M. Badenas pridūrė, jog žmogžudystės atveju „man ir dar keliems žmonėms gali grėsti pavojus, nes kažkas nenori, kad ši informacija iškiltų į viešumą“.

Milijardieriaus mirtį jis pavadino „itin netipišku atveju“.

Kol kas lieka neatsakyti klausimai, kodėl turtingasis pedofilas po nesėkmingo bandymo nusižudyti taip greitai buvo grąžintas į savo kamerą ir kodėl mirties dieną jo tinkamai nestebėjo įkalinimo įstaigos darbuotojai.

J. Epsteino mirtis sukėlė pasipiktinimo ir abejonių bangą: kaip galėjo nutikti, kad šis įtakingas kalinys, laisvėje bendravęs su tokiais galingais žmonėmis kaip prezidentai Donaldas Trumpas ir Billas Clintonas, federalinėje įkalinimo įstaigoje buvo paliktas be priežiūros.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.