Neseniai, duodamas interviu kanalui CNN, didžėjaus tėvas Klasas Berlingas pasakė, kad sūnus (tikrasis vardas – Timas Berlingas), jo manymu, mirė taip, tarsi per eismo įvykį.

„Laikomės nuostatos, kad jis neplanavo nusižudyti, kaip neplanuojamas ir eismo įvykis“, – sakė K. Berglingas CNN žurnalistei Robyn Curnow.

„Nutiko daugybė dalykų, viskas, galima sakyti, susidėjo į viena ir jis neteko savikontrolės“, – sakė didžėjaus tėvas.

Avicii mirė 2018 m. balandžio 20 d., būdamas 28-erių. Mirties priežastis buvo įvardyta ne iš karto. Policija tik pranešė nematanti jokių apie nusikaltimą arba žmogžudystę bylojančių ženklų.

2018 metų gegužę portale TMZ pasirodė žinia, kad didžėjus nusižudė.

Netrukus po Avicii mirties jo šeima paviešino pranešimą, kuriame, be kita ko, nurodė: „Timas nebuvo sutvertas tai verslo mašinai, kurioje atsidūrė. Jis buvo jautrus vaikinas, mylėjo savo gerbėjus, tačiau vengė pernelyg didelio dėmesio.“

„Kai tik atsidurdavo keblioje padėtyje, visada skambindavo man“, – sakė K. Berlingas, kalbėdamas Švedijoje vykusiame renginyje.

„Daug laiko skirdavome jo minčių apie gyvenimą, meditaciją, meilę ir kt. aptarimui. Leisdavomės į ilgus pokalbius, dažnai užsitęsdavusius ir po valandą“, – pasakojo Avicii tėvas.

K. Berlingas prisipažino manęs, kad sūnus buvo laimingas, tačiau ir dabar teigia, kad nelaimingas jis tikrai nebuvo.

„Kai jautiesi labai, beprotiškai laimingas, labai nedaug tereikia, kad pasijustum nelaimingas. Net smulkmenos gali nuliūdinti arba išmušti iš pusiausvyros. Manau, kad kaip tik taip ir atsitiko“, – svarstė K. Berlingas.

„Jei esi didžėjus arba menininkas, dažnai turi daryti tai, ko visiškai nenori. Galop tai ima tave naikinti. Tokie žmonės yra išvarginti kelionių, laukimo oro uostuose, naktinės veiklos“, – sakė prieš metus sūnaus netekęs vyras.

Jis pridūrė, kad Avicii turai, darbo grafikas buvo ypač intensyvus, taigi, ilgainiui toks gyvenimas jį išsekino.

K. Berlingas įkūrė sūnaus vardo fondą, kurios tikslas – rinkti lėšas psichikos sveikatos sutrikimų priežasčių tyrimams.

„Labai svarbu kuo anksčiau identifikuoti problemą, – sakė jis. – Tai tiesiog politinės reikšmės klausimas, kurį būtina spręsti, užuot dar kokį dešimtmetį tuščiai kalbėjus.“

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (66)