Garsioji pokalbių šou vedėja Oprah Winfrey viena pirmųjų pasidalijo savo emocijomis iškart po filmo pareikšdama, kad tai visiems laikams pakeitė suvokimą apie popmuzikos karalių.

„Man šis momentas pakeitė viską apie M. Džeksoną. Tai, kas buvo parodyta, yra aukščiau už bet kokį žmogų. Filmas atvėrė akis, kokia didelė vis tik gali būti socialinė korupcija“, – neslėpė savo šoko O. Winfrey.

Garsios moters reakciją dar labiau pakursto tai, kad ji pati kadaise patyrė seksualinį išnaudojimą ir savo laidose ne kartą siekė atkreipti dėmesį į šią jautrią problemą.

„Aš nufilmavau 217 laidų, kuriose kalbėjau apie seksualinę prievartą, tačiau man nepavyko visko perteikti taip taikliai ir aiškiai, kaip tai savo pasakojimais ir liudijimais padarė šie du vyrai“, – sakė Oprah, komentuodama „Leaving Neverland“ filmo herojų Wade'o Robsono ir Jameso Safechuco papasakotus šokiruojančius prisiminimus.

Michael Jackson
Foto: Vida Press

Abu vyrai skandalingoje juostoje mini, kad M. Jacksono paslaptingoje viloje lankydavosi ir žymusis „Vienas namuose“ aktorius – mažasis Macaulay Culkinas. Tuomet jam tebuvo devyneri.

Tačiau garsusis aktorius visuomet neigė bet kokius kaltinimus M. Jaksonui ir vadino juos absurdu.

„Suprantu, kad kitiems mūsų bendravimas gali atrodyti keistai, tačiau nieko keisto nebuvo. Viskas buvo labai logiška. Mes buvome draugai“, – sakė filmo „Vienas namuose“ žvaigždė.

Jis išliko atkaklus popmuzikos karaliaus gynėjas net tuomet, kai teismuose M. Jaksono vilos prižiūrėtojas bei tarnaitė pripažino vis tik savo akimis matę, kaip garsusis dainininkas seksualiai priekabiavo prie tuomet mažamečio M. Culkino.

„Aš nesuprantu, kaip tie žmonės gali sakyti tokius dalykus ir dar blogiau – galvoti, kad aš galėjau visame tame dalyvauti“, – bet kokius kaltinimus neigė aktorius.

Macaulay Culkin
Foto: Vida Press

Tuo tarpu M. Jaksono sesuo La Toya dar prieš keliasdešimt metų spaudai garsiai išrėžė neabejojanti, jog jos brolis tvirkina vaikus ir tai vyksta jau seniai.

„Aš negaliu tylėti, nes taip tapčiau nusikaltimo prieš vaikus dalimi. Mano brolis M. Jaksonas tai darė jau nuo 1981 m. su daugybe vaikų. Aš taip ir maniau, kad jam reikia rimtos pagalbos, – sakė dainininko sesuo. – Nors aš be galo myliu savo brolį, bet negaliu žiūrėti kaip griaunami vaikų gyvenimai“.

La Toya taip pat atskleidė mačiusi, kad pop karaliaus išrašydavo „įspūdingų sumų“ čekius visiems seksualiai išnaudotiems berniukams ir jų šeimoms.

La Toya Jackson
Foto: Vida Press

Abejonių dėl M. Jaksono nusikaltimų prieš vaikus neturi ir kultinio serialo „Simpsonai" kūrėjai. Po filmo apie M. Jaksoną pasirodymo jie nusprendė net panaikinti vieną iš savo serialo epizodų, kad jis nebebūtų niekur toliau rodomas. Epizodą, kuriame pop karalius yra įgarsinęs vieną iš „Simpsonų“ herojų.

„Tai yra vienintelis kelias, kurį privalome pasirinkti. Nors šią serialo seriją labai vertiname ir joje liks daugybė puikių prisiminimų, tačiau tiesiog nebegalime leisti jos rodyti“, – sakė serialo prodiuseris Jamesas L. Brooksas.

Jo kolega Alas Jeanas, taip pat vienas iš „Simpsonų“ kūrėjų, tik paantrino šiai nuomonei. „Aš niekada nebuvau už knygų deginimą, tačiau serialas „Simpsonai“ yra mūsų „knyga“ ir mes renkamės išimti vieną iš jos „puslapių“, – savo sprendimą reaguoti į M. Jaksono skandalą komentavo Alas Jeanas.

Susidaryti savo nuomonę apie skandalingą filmą „Leaving Neverland“, atskleidžiantį neįtikėtinus faktus apie vaikų seksualinį išnaudojimą už uždarų M. Jaksono vilos durų, Lietuvos žiūrovai galės jau balandį, peržiūrėję jį vaizdo transliacijų internetu platformoje tvplaypremium.lt.

Filmo anonsas:

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)