Nors nežinoma daug apie tai, kaip klostėsi motinos ir dukters santykiai, Paris ir Debbie viešai palaiko viena kitą sunkiais laikais, pavyzdžiui, tuomet, kai dukra turėjo problemų su psichine sveikata, o jos motina kovojo su vėžiu.

Nors nei viena viešai per daug neatvirauja apie tarpusavio santykius, regis, kad abi jas sieja ryšys. Tiesa, šis šeimyninis ryšys niekada nebuvo labai paprastas. Tad pasigilinkime, kokie tikrieji P. Jackson ir jos motinos D. Rowe santykiai.

Atskirtos nuo pat pradžių


Egzistuoja tiek beprotiškų istorijų apie tai, kaip M. Jacksonas augino vaikus, kad beveik neįmanoma atskirti, kas yra tiesa, o kas prasimanymas. Net abiejų vaikų tėvų pareiškimai atrodo pernelyg pamišę, kad būtų galima jais tikėti.

Pavyzdžiui, pasak „ABC News“, D. Rowe prisipažino, kad jos pastojimas nuo pop karaliaus buvo „kaip dovana“. Teismo posėdyje, per kurį ji atsisakė motinystės teisių, D. Rowe pasakė: „Padariau tai tam, kad jis taptų tėvu, bet ne aš tapčiau motina. Gimdytojo titulą užsitarnauji. Absoliučiai nieko nepadariau, kad jį užsitarnaučiau“.

Debbie Rowe ir Michaelas Jacksonas

Panašu, kad M. Jacksonui šis susitarimas buvo puikiai žinomas, bent jau tai patvirtina jo nerimą keliantis elgesys iškart po Paris gimimo. Interviu Martinui Bashirui dainininkas pats prisipažino: „Taip norėjau Paris parsivežti namo, kad atėjus laikui kirpti virkštelę – nemėgstu to sakyti – griebiau ją ir tiesiog išvykau namo su visa jos placenta… Nejuokauju. Susukau ją į rankšluostį ir pabėgau.“

Turint omenyje tokį traumuojantį įsikišimą į motinos ir dukters ryšį, ar dar verta stebėtis, kad Paris ir Debbie visus tuos metus buvo sunku palaikyti santykius?

Šeimos džiaugsmas rančoje

Kaip skelbia „Entertainment Tonight“, po ilgų nebendravimo metų motina ir dukra vėl susitiko 2013 metais per penkioliktą Paris gimtadienį. Jos šventė apsipirkdamos, pietaudamos Los Andželo sušių restorane ir kartu leisdamos laiką. Siekdama palaikyti santykius toliau, Paris vėliau ėmėsi padėti savo mamai rūpintis žirgais jos rančoje Palmdeile (Kalifornijos valstijoje), o motina stengėsi dalyvauti dukters gyvenime, „žiūrėdama jos vaidinimą mokykliniame spektaklyje“ ir „vesdamasi ją priešpiečių“, sakė su situacija susipažinęs asmuo leidiniui „People“.

Tas pats šaltinis tikino, kad tuo metu, kai Paris „kankino paauglystės nerimas“ ir ji jautėsi „nemylima“, susigrąžintas bendravimas su motina jai padėjo suvaldyti situaciją. Netgi buvo pasirodę pranešimai, kad judviejų susitaikymą skatino Paris senelė ir tada teisėta globėja Katherine Jackson, kuri ilgus metus nesutarė su D. Rowe dėl J. Jacksono vaikų globos.

Michaelo Jacksono vaikai Paris, Prince'as ir Blanketas

Sunkiais laikais D. Rowe buvo šalia

Tas brangus ryšys, kurį P. Jackson ir D. Rowe pradėjo formuoti, buvo patikrintas po to, kai Paris 2013 metų vasarą mėgino žudytis. Žiniasklaida kaip išmanydama eksploatavo šią dramą ir darė viską, kad gautų informaciją apie jos būklę, o visus šokiravo tai, kad visas naujienas žinojo ne senelė K. Jackson, o motina D. Rowe.

„Mano dukra prašė perduoti didžiulę padėką jums už jūsų mintis, maldas ir palaikymą, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė Debbie. – Ji yra tokia pat stipri, kaip jos tėvas.“

Kiek vėliau tą vasarą D. Rowe išreiškė gilų liūdesį dėl savo dukters gyvenimo nuo tada, kai 2009 metais mirė jos tėvas. Motinos teigimu, staigi tėvo mirtis pribloškė mergaitę. „Ji bandė nusižudyti, - pridūrė D. Rowe. – Ji neturi gyvenimo. Ji jaučiasi neturinti gyvenimo.“

Po Paris mėginimo nusižudyti, kuris jos pačios teigimu buvo paskutinis iš „daugybinių“ mėginimų, mergina pradėjo lankyti „terapinę mokyklą“ Jutos valstijoje. Po to ji dar kartą atkūrė santykius su motina, nes, brolio teigimu, troško „motinos figūros“ savo gyvenime. Tačiau dukrai reikėjo kitokio santykio. „Tada, kai mano mama atsirado mano gyvenime, tai jau nebuvo „mamytės reikalas“, – sakė ji „Rolling Stone“. – Tai daugiau suaugusių žmonių ryšys.“

Paris Jackson su močiute

Kalbama, kad Debbie norėjo susigrąžinti vaikus

Praėjus daug metų nuo tada, kai atsisakė savo teisių į Prince’ą ir Paris Jacksonus, 2014 metais ji norėjo susigrąžinti vaikus, tarp jų ir jaunėlį Blanketą, kuris nėra jos biologinis vaikas. „TMZ“ pranešė, kad D. Rowe sunerimusi dėl vaikų, kuriais rūpinasi jų močiutė K. Jackson, gerovės. Esą, ji savo draugei sakiusi: „Katherine neturi ryšio su vaikais, ji nedalyvauja jų gyvenimuose“. D. Rowe taip pat išreiškė susirūpinimą dėl vyriausio sūnaus Prince’o, kuris, gyvendamas su Jacksonų šeima, įgijo žalingų įpročių.

Kalbama, kad D. Rowe ėmėsi visko, ko tik galėjo, kad susigrąžintų vaikų globą. Pasak „ABC News“, 2009 metais ji su K. Jackson sudarė „slaptą globos sutartį“ prieš pat M. Jacksono mirtį, kuria buvo siekiama vaikus laikyti kuo atokiau nuo smurtauti linkusio popmuzikos karaliaus tėvo Joe Jacksono.
Minėtas susitarimas dėl globos galiojo nuo 2014 metų ir, turimais duomenimis, galimai net nebuvo patvirtintas teisme ir jau kitais metais buvo atšauktas. Šaltinių teigimu, kadangi po mėginimo žudytis Paris buvo grįžusi į normalų gyvenimą, motina nebejautė nerimo dėl jos.

Santykiai vėl pašlijo?

„Daily Mail“ pranešimu, 2016 metais per Motinos dieną Paris liovėsi sekusi savo motiną „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“. D. Rowe šis įvykis taip nuliūdino, kad „Facebook“ ji publikavo trumpą žinutę, kurioje rašė: „Vienas liūdniausių dalykų šiame pasaulyje – matyti, kaip tavo vaikas užauga nekęsdamas vieno iš tėvų, nes žinoma tik viena istorijos pusė“.

Nors iš tikrųjų nėra aišku, kodėl Paris taip pasielgė, kaip ir neaišku, ar D. Rowe įrašas buvo konkreti reakcija į tai, kai kurios paskalų interneto svetainės nesunkiai šiuos du įvykius susiejo ir pavadino tai „tarpusavio vaidu“, kuris vyksta viešai. Nepaisant šio abejotinos nesantaikos, dukra ir motina kelis kartus viešai žengė žingsnius viena kitos link.

Debbie Rowe

Kaip Paris tapo Debbie „uola“

Po daugiau nei metus trukusio atitolimo, P. Jackson ir D. Rowe dar kartą atnaujino santykius 2016 metų liepą ir šį kartą, deja, esant liūdnoms aplinkybėms. Paris sužinojo, kad Debbie kovoja su krūties vėžiu, ir pirmoji žengė žingsnį, išsiųsdama mamai žinutę „Aš tave myliu“.

Netrukus mama ir dukra susitarė „susitikti po [Debbie] operacijos“. Nuo tada Paris tapo svarbiausiu sergančios motinos ramsčiu. 2016 metų spalį tuo metu chemoterapijos kursą turėjusi D. Rowe tvirtino, kad Paris yra jos „uola“. „Ji su manimi būna visą laiką. Ji buvo čia. Pirmas telefono skambutis, prireikė 30 sekundžių [susisiekti] kai ji sužinojo.“

Paris netgi įkėlė į „Instagram“ judviejų su mama nuotrauką, prie kurios užrašė: „Esu kovotoja, nes ji yra kovotoja. Mama, myliu tave“. 2017 metų sausį Paris savo sekėjams internetinėje žiniasklaidoje pranešė naujienas apie mamos sveikatą, įkeldama nuotrauką, kurioje Debbie laiko ženklą „Chemoterapija baigta!“.

Tatuiruočių dvynės

Modelis ir aktorė Paris turi ne vieną bendrą tatuiruotę su kažkuo: šį ritualą vos per kelis mėnesius 2017 metais ji atliko su savo broliu Prince’u ir ilgamečiu šeimos draugu bei savo krikšto tėvu Macaulay Culkinu. Tad visiškai nereikėtų stebėtis, kad po susitaikymo 2016 metais motina ir dukra nusprendė savo kūnus papuošti jas siejančiomis tatuiruotėmis.

2017 metais duodama interviu „CR Fashion Book“, Paris atskleidė šį savo planą ir patikino, kad jiedvi palauks, kol Debbie užbaigs radiacijos terapiją (gydymas po chemoterapijos) ir jos „imuninė sistema bus pakankamai stipri“ ant kūnų ištatuiruoti vienai kitos Zodiako ženklus. Debbie turėjo darytis „Aviną ant spando“, o Paris „Šaulį vidinėje ausies dalyje“. Galų gale, niekas taip neatspindi gimdytojo ir vaiko santykio kaip protarpinis skausmo jausmas, kuris palieka amžiną prisiminimą, kad, nepaisant visko, juos visada sieja ryšys.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.