Nuotraukose jaunieji nufotografuoti Vindzoro pilyje. Šalia jų fotografui kartu pozavo visa karališkoji šeima bei jaunikio ir jaunosios tėvai.

Antroje vestuvių dalyje princesė Eugenie vilkėjo rausvą suknelę, kurią kūrė amerikiečių dizaineris Zacas Posenas. Jaunikis po ceremonijos taip pat persirengė ir dėvėjo juodą smokingą.

Princesės Eugenie vestuvės
Foto: Scanpix

Karalienės 28 metų provaikaitė yra devinta eilėje į Didžiosios Britanijos sostą.

Nuotaka dėvėjo britų dizainerių Peterio Pilotto ir Christopherio De Voso sukurtą suknelę ir deimantais bei smaragdais puoštą diademą.

Princesė Eugenie su 32 metų J.Booksbanku susižadėjo sausį, kai septynerius metus susitikinėjusi pora atostogavo Nikaragvoje.

Stebėti jau antrų šiais metais karališkų vestuvių prie Vindzoro pilies susirinko daugybė žmonių. Anksčiau į šventę atvykusiems elegantiškiems svečiams einant gerai sutvarkyta pilies teritorija teko rankomis laikyti skrybėles, kad vėjuotą dieną jų nenupūstų.

Netrukus po ceremonijos karalienė jaunavedžiams rengia vėlyvuosius pusryčius su šampanu.

Princesės Eugenie vestuvės
Foto: Scanpix

Gegužę Vindzoro pilyje susituokė princas Harry ir amerikiečių aktorė Meghan Markle, kuriai buvo suteiktas Sasekso kunigaikštienės titulas.

Penktadienį virš Vindzoro rūmų komplekso iškelta Didžiosios Britanijos monarchės vėliava bylojo, kad ji yra šioje rezidencijoje.

Vestuvėse dalyvavo ir Harry su Megan, o taip pat princas Williamas su Kembridžo kunigaikštiene Kate. Pastarųjų atžaloms penkiamečiui princui George'ui ir trimetei princesei Charlotte vestuvėse teko pažo ir gėlių mergaitės vaidmenys. Vyriausiąja pamerge buvo pakviesta jaunosios sesuo Beatrice.

Princesė Eugenie dirba šiuolaikinio meno galerijoje. Ji yra Elizabeth II antrojo sūnaus Jorko kunigaikščio, princo Andrew bei jo buvusios sutuoktinės Sarah Fergusonn duktė.

Princesė Eugenie interviu televizijai ITV sakė, kad pora yra labai laiminga ir truputį nerimauja.

Princesės Eugenie vestuvės
Foto: Scanpix

„Tai jaudina ir truputį gąsdina dėl visų tų dalykų, kuriuos atneša santuoka. Tačiau pagaliau juk tu susituoki su žmogumi, kurį myli“, - kalbėjo nuotaka televizijai, kuri tiesiogiai transliuoja valandą trunkančią ceremoniją.

Į vestuves pora taip pat pakvietė 1,2 tūkst. svečių iš visuomenės. Jiems teko garbė iš arčiau pamatyti iškilmes. Po ceremonijos pora yra numačiusi pasivažinėjimą karieta po Vinzdorą.

Populiarumo stygius

Britai vis dar pakvaišę dėl Meghan, kerinčios amerikiečių aktorės, kurios vestuves su princu Harry gegužės mėnesį stebėjo daugybė žiūrovų Britanijoje ir visame pasaulyje.

Kai kas net prisimena saulėtą 2011 metų popietę, kai princas Williamas, antrasis žmogus eilėje į britų sostą, vedė Kate, atgaivinusią prisiminimus apie velionę princesę Dianą.

Tačiau Eugenie ir jos 30 metų sesuo Beatrice, deja, garsėja daugiausia keistomis skrybėlėmis – ypač visiems į atmintį įsirėžė jų galvos apdangalai, pasirinkti princo Williamo vestuvėms.

Eugenie yra devintas žmogus ilgoje eilėje į sostą ir vienoje visuomenės peticijoje, kuria protestuojama prieš jos vestuvių kainą – vien saugumo užtikrinimas atsieis maždaug 2 mln. svarų (2,3 mln. eurų) – ji vadinama „antraeiliu karališkuoju asmeniu“.

Transliuotojas BBC, kuris labai rimtai vertina karališkąsias vestuves, kaip pranešama, sukėlė sambrūzdį Bakingamo rūmuose atsisakęs tiesiogiai rodyti šias vestuves. Toks sprendimas esą buvo priimtas baiminantis reitingų smukimo.

Tiesioginę transliaciją surengė mažesnė, komercinė televizija ITV, bet, kaip pranešė laikraštis „The Times“, tik šiaip taip įkalbėta Eugenie tėvo princo Andrew.

Viešbutis, stovintis tiesiai prieš Vindzoro pilį, kurio visi kambariai prieš Harry ir Meghan vestuves buvo išgraibstyti iš anksto, šiam penktadieniui iš tiesų taikė nuolaidas.

„Pasipiktinimas ir įtūžis“

Visuomenei labiau rūpi ne pačios vestuvės, o kas už ką moka. Piktinamasi dėl mokesčių mokėtojų pinigų, leidžiamų saugumui.

„Karališkosios vestuvės yra privatus, asmeninis renginys, vaizduojamas kaip nacionalinis įvykis“, – teigiama vienoje protesto peticijoje, kurią pasirašė beveik 40 tūkst. žmonių.

Rūmai sumokėjo už „raudonojo aksomo“ ir šokolado tortą – „tradicinį, (bet) su moderniu prieskoniu“ – ir po ceremonijos rengiamus vėlyvuosius pusryčius 850-čiai kviestinių svečių.

Tuo metu Eugenie ir Jacko planuojamas pasivažinėjimas žirgų traukiama karieta per miestelį kelia tam tikrų logistinių problemų.

Minėtą peticiją pasirašę žmonės nori, kad šio 15 minučių trukmės parado būtų atsisakyta – kad nereikėtų skirti pinigų snaiperiams ant stogų ir prietaisams, kurie trukdo veikti dronams.

Laimingoji pora nenusileido, tuo sukeldama „pasipiktinimą“, „įtūžį“ ir kitas stiprias emocijas britų spaudoje.

„Šviesa ir meilė“

Pačios Eugenie bandymai pelnyti tautos meilę nebuvo labai sėkmingi.

Ji ir Beatrice prieš vestuves davė interviu britiškajai žurnalo „Vogue“ versijai ir aiškino, kaip sunku būti princesėmis.

Pozuodama vienuose karališkosios šeimos namuose, su madingais drabužiais ir terjerais, Eugenie prisiminė, kaip kartą ėmė „drebėti ir verkti“ dėl „baisaus“ straipsnio apie vieną sesers skrybėlių.

Tuomet princesė pripažino: „Nėra prasmės pykti ant žmonių, kad mus pliekia – mums tiesiog reikia skleisti šviesą ir meilę pasaulyje.“

Kairiosios pakraipos laikraštis „The Guardian“, kuris griežtai vertina visą karališkąją šeimą, padarė išvadą, kad interviu pademonstravo „tuštybę, kvailumą ir savimonės nebuvimą“, bet galiausiai nelabai paveiks spindintį monarchijos įvaizdį jos gerbėjų akyse.

Tradiciškesnes pažiūras atspindintis laikraštis „The Daily Telegraph“ nebuvo toks rūstus. „Kas tokia princesė Eugenie?“ – klausė jis, regis, skaitydamas savo prenumeratorių mintis, o paskui pacitavo šeimai „priklausantį žmogų“, nusistebėjusį sujudimu dėl saugumo užtikrinimo sąskaitos.

„Tai svarbus karališkasis renginys“, – tvirtino šaltinis.

„Bijantis“ jaunikis

Eugenie jaunikis sukiojasi elitiniuose Londono socialiniuose sluoksniuose, bet daugumai žmonių, nepriklausančių paskalų apie įžymybes pasauliui, buvo nežinomas.

Nuotakos motina Sarah Ferguson sakė, kad būsimasis jos žentas dirba „ultra-aukščiausios kokybės“ gėrimų prekės ženklo, kurį padėjo įkurti George'as Clooney, vadybininku Europoje.

„Jis tiesiog įteikia man tekilos ir pasako: „Nagi, uošviene, išlenkite“, – BBC pasakojo ji.

Spaudos pranešimuose sakoma, kad 32 metų Jackas nusprendė nestudijuoti universitete ir tapo padavėju, o paskui iškilo iki prabangaus Londono kokteilių baro „Mahiki“, kuriame dažnai lankosi karališkieji asmenys, vadovo pareigų.

Jacką ir Eugenie 2010 metais supažindino draugai viename Šveicarijos slidinėjimo kurorte, kur Jackas aptarnavo svečius prie stalų.

2016 metais jis tapo vyno didmenininku.

„Prieš kalbas man reikės kelių minučių pabūti su savimi, nes labai bijau“,– laikraščiui „Daily Mail“ sakė jaunikis.