Kai BBC paklausė tuomet dar susižadėjusios poros apie vaikus, Harry‘is juokaudamas atsakė: „Ne dabar, ne“. Jis paaiškino, kad jiedu su Meghan viską darys pamažu, „po žingsnelį“: „Viliuosi, kad artimoje ateityje turėsime šeimą“. Nors M. Markle nepasisakė, ji linksėjo ir pritariamai šypsojosi.

Tad pora neabejotinai svarsto apie vaikus. Ir reikia neužmiršti, kad yra gausybė karališkųjų taisyklių, kurių besilaukdama privalės laikytis M. Markle.

Taip populiarios užsienyje šventės, kurioje atskleidžiama kūdikio lytis, nebus

Vieni jas mėgsta, kiti nekenčia, tačiau pastaraisiais metais šventės, kuriose atskleidžiama kūdikio lytis, tapo itin populiarios. Pasak „USA Today“, „Youtube“ yra daugiau nei pusė milijono vaizdo įrašų, skirtų šiai šventei. Tačiau karališkoji pora, bent jau viešai, nepasiduos vyraujančiai madai.

Kai princas Williamas ir Kate Middleton laukėsi savo trečiojo kūdikio, daugelis spėliojo ir lažinosi, kokia galėtų būti vaikelio lytis. Taip yra todėl, kad karališkojo kūdikio lytis ir vardas slepiami iki pat gimimo.

Meghan Markle
Foto: Vida Press

Nors šiuolaikinės technologijos pakeitė kai kurias karališkosios šeimos tradicijas, Bakingamo rūmai tebėra linkę pranešti apie karališkojo kūdikio gimimą įrėmintu pranešimu – už rūmų vartų pastatomas auksu puoštas medinis molbertas su įrėminta žinia.

Nebūna matyti jokių rožinės ar mėlynos spalvos kaspinų – oficialus pranešimas kūdikio lytį apibrėžia žodžiais „sūnus“ arba „duktė“. Žinia taip pat paskleidžiama ir per „Twitter“, tačiau, kaip „The New York Times“ sakė karališkųjų rūmų atstovas spaudai, „Norime išlaikyti pranešimo teatrališkumą“.

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio taip pat nebus

JAV ir kai kuriose kitose šalyse kūdikio sutiktuvių vakarėliai, kai „lyja“ kūdikiui skirtomis dovanomis, yra įprastas dalykas, nesvarbu, ar laukiama primojo, antrojo ar trečiojo kūdikio. Jungtinėje Karalystėje ši šventė visgi nėra tokia populiari. Londone gyvenanti viena moterims skirto tinklalapio „SheKnows“ autorių sakosi nebedalyvavusi tokioje šventėje po to, kai prieš devynerius metus iš JAV persikėlė į Jungtinę Karalystę. Tačiau tai nereiškia, kad britės nerengia kūdikio sutiktuvių vakarėlių. Žinoma, išskyrus karališkąją šeimą.

Karališkosios šeimos ekspertė Victoria Arbiter „Express“ paaiškino, kodėl kūdikio sutiktuvių vakarėlis karališkajai šeimai būtų prasto skonio ženklas. Karališkosios šeimos nariai yra, kaip pažymi V. Arbiter, „labai turtingi“, o tai reiškia, kad „dosnus kūdikio sutiktuvių vakarėlis būtų smarkiai nepriimtinas dalykas. Nėra nieko, ko jie negalėtų nusipirkti patys“. Su šiais teiginiais būtų išties sudėtinga nesutikti.

Meghan Markle Buckinghamo rūmų balkone
Foto: Vida Press

Gimdyme veikiausia dalyvaus pribuvėja

Nors gimdymai, kai kūdikį priima pribuvėja, Anglijoje jau senokai tampa vis retesni, karališkoje šeimoje pribuvėjos vaidmuo tebėra svarbus. Gydytojas Tiongas Ghee Teohas pasakojo apie princesės Charlotte gimimą: „Turėjome didžiulę komandą. Tiems atvejams, jei nutiktų kažkas nenumatyto, budėjo atskirų sričių specialistų komanda“.

Kaip ir būtų galima įsivaizduoti, T. G. Teohas patvirtina, kad visi specialistai „prisiekė neatskleisti paslapčių“. Tiek princesės Charlotte, tiek princo Williamo ir Kate Middleton pirmagimio princo George‘o gimimo metu specialistų komanda buvo sudaryta iš daugiau nei 20 žmonių, tarp jų, be visų kitų, buvo dvi akušerės, trys anesteziologai, keturi pediatrai, vienas laboratorijos darbuotojas ir trys akušerės.

Apie savo patirtį papasakojo ir anesteziologė Johanna Bray: „Tris mėnesius mums bet kada galėjo paskambinti dėl prasidėsiančio gimdymo. Niekada negali žinoti, kada sulauksi skambučio – visada reikėjo būti mieste, pasiruošus bet kurią minutę skubėti į gimdymą“. Anesteziologė pasakojo, kad automobilio rakteliai visada turėjo būti po ranka, o jei kažkas iš komandos tuo metu dalyvavo vakarėlyje, negalėjo jame vartoti alkoholio.

Gimdymai, kuriuose kūdikį priima ar padeda priimti pribuvėja, plačiajai visuomenei po truputį tampa atgyvena, tačiau kadangi dar 2018-ųjų pavasarį į pasaulį ateinant princui Louisui specialistų komandoje buvo ir pribuvėjos, panašu, kad taip bus ir būsimųjų Meghan ir Harry‘io vaikų gimimo atveju.

Meghan Markle pirmąkart oficialiame renginyje dalyvavo kaip karališkosios šeimos atstovė
Foto: Vida Press

Kur gimdys M. Markle?

XX a. pradžioje moterys pamažu ėmė atsisakyti gimdyti namuose ir gimdymui rinkosi ligoninę. Margaret Marsh, Rutgerso universiteto istorijos profesorė, WHYY pasakojo, kad laikotarpiu nuo XX a. penktojo iki septintojo dešimtmečio įsivyravo tendencija, jog už kūdikio priėmimą atsakingi „gydytojai, ypač akušeriai“.

Tačiau karališkoji šeima šiai tendencijai pasiduoti neskubėjo. Kaip pranešė BBC, princas Williamas buvo pirmasis ligoninėje gimęs karališkosios šeimos narys. Tame pačiame už Londono esančiame Šv. Marijos ligoninės privačiame „Lindo Wing“ padalinyje vėliau gimė ir princas Harry‘is.

Princas Williamas ir jo žmona Kate nutarė laikytis tradicijos – šioje ligoninėje gimė visi trys jų vaikai. Tuo pačiu buvo nutraukta gimdymų namuose, Bakingamo rūmuose, tradicija. Be to, atsirado dar viena tradicija: nuo pat Williamo gimimo tėvai pasirodo ant ligoninės laiptų su karališkuoju naujagimiu ir pristato jį visuomenei. Labai tikėtina, kad su savo kūdikiu ant šių laiptų pasirodys ir Meghan su Harry‘iu.

Kūdikio drabužėlių pasirinkimas bus smarkiai apribotas

Jungtinėse Valstijose kūdikių drabužėlių gamyba garantuoja didžiules pajamas, o rasti mielų drabužėlių kūdikiui tikrai nėra problema. Žinoma, jei esate paprasti mirtingieji. Karališkojo kūdikio drabužėlių pirkimą lydi gerokai daugiau įsipareigojimų.

Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad princas George‘as ir princesė Charlotte visuomet apvilkti madingais ir ganėtinai puošniais bei formaliais drabužėliais? Mažąją princesę nuotraukose paprastai matome su suknele, o princas George‘as vilki trumpas kelnes, nepriklausomai nuo to, koks tuo metu būna oras, netgi ir žiemą. Pasak karališkosios šeimos ekspertų, taip yra todėl, kad karališkosios tradicijos nurodo, jog vaikai viešumoje visuomet turi būti „vilkėti formalią aprangą“.

Galbūt nepatikėsite, tačiau visais metų laikais dėvimos trumpos kelnės yra nemenka pažanga, palyginus su ankstesniu aprangos kodu. Etiketo ekspertas Grantas Harroldas „BBC News“ pasakojo, kad XVII a. berniukai vilkėdavo sukneles. „Laimei, XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje jas pamažu pakeitė trumpos kelnės. Karališkoji šeima tradicijos laikosi iki pat šių dienų“, – aiškina G. Harroldas. Jei Meghan turėtų galimybę surengti kūdikio sutiktuvių šventę, galima įsivaizduoti, kad populiariausia dovana būtų trumpos kelnės arba suknelės.


Neįprastas ligoninės reikmenų krepšys

Turinčios vaikų veikiausiai pamena, kaip svarstė, ką įsidėti į ligoninės reikmenų krepšį: norėjosi tinkamai pasiruošti, į krepšį keliavo viskas – nuo higienos reikmenų iki žurnalų. Taip pat greičiausiai įsimetėte patogų apdarą. Amerikos nėštumo asociacija rekomenduoja įsidėti drabužius, kurie jums tiko, kai ėjo šeštasis nėštumo mėnuo.

Naujai iškeptai mamai puikiai tiks patogios nėščiosioms skirtos timpės ar plačios jogai skirtos kelnės. Tačiau karališkosios šeimos narė tokių apdarų rinktis negali.
Tiek Dianos, tiek Kate apdarai, skirti apsivilkti po gimdymo, buvo suknelės ir aukštakulniai, jau nekalbant apie kruopščiai atliktas šukuosenas ir makiažą. Viena pirmųjų Kate lankytojų po trečiojo gimdymo buvo Amanda Cook-Tucker – asmeninė kunigaikštienės plaukų stilistė. Prabėgus vos septynioms valandoms po to, kai pagimdė sūnų, Kate pasirodė ant „Lindo Wing“ ligoninės laiptų, visiškai pasirengusi fotoaparatų blykstėms. Tai jau tapo tradicija, tad to paties visuomenė tikisi ir iš Meghan.

Išskirtinių vardų variantai veikiausiai nebus svarstomi

Karališkosios šeimos nariai savo vaikų nepavadina tokiais vardais kaip Apple, Moon Unit ar Blue Ivy. Kodėl taip yra? Tiesa, karališkojoje šeimoje pasitaiko neįprastų vardų, pavyzdžiui, Zara, tačiau yra priežastis, kodėl Williamas ir Kate pasirinko tokius įprastus vardus kaip George‘as, Charlotte ir Louisas.

„Kuo vaiko sosto paveldėjimo galimybės mažesnės, tuo labiau tikėtina, kad jo vardas bus išskirtinis ir neįprastas“, – „Vogue Australia“ aiškino istorijos profesorė Carolyn Harris, knygos „Raising Royalty: 1,000 Years of Royal Parenting“ autorė. Tarp pasaulio karališkųjų šeimų jau beveik tradicija virto turėti „panaudotų vardų sąrašą“.

Meghan Markle
Foto: Vida Press

Dar prieš sužinant jauniausiojo karališkosios šeimos nario lytį Jungtinės Karalystės internetinė lažybų kompanija „Ladbrokes“ paskelbė galimus panaudotus moteriškus vardus. Pirmenybė buvo teikiama tokiems vardams kaip Mary, Alice ir Victoria. Iš vyriškų vardų daugiausia spėjimų susilaukė Albertas ir Arthuras, taip pat jau panaudoti vardai. Nors Harry‘io ir Meghan vaikai paveldėtojų eilėje neužims aukštos vietos, nuklydimas nuo įprastų ir jau panaudotų vardų būtų netikėtas dalykas.

Ar iš Meghan bus reikalaujama konkretaus vaikų skaičiaus?

Visi susituokę karališkosios šeimos nariai, išskyrus jaunavedžius Harry‘į ir Meghan, turi vaikų. Galima sakyti, kad karališkosios šeimos nariai privalo laikytis daugybės griežtų nuorodų, tačiau dėl to, kiek jiems reikėtų turėti vaikų, jokių sąlygų keliama nėra. Jei ir būtų, vargu, ar karališkosios šeimos nariai tokių sąlygų laikytųsi.

Karalienė Elžbieta ir princas Philipas iš viso susilaukė keturių vaikų: princo Charleso, princesės Anne, princo Andrew ir princo Edwardo. Kiekvienas jų turi po du vaikus. Ar keturių asmenų šeima buvo beužgimstanti tradicija? Jei taip, kita karta jos neperėmė: princas Williamas ir Kate Middleton jau turi tris vaikus. Kiek vaikų bus Harry‘io ir Meghan šeimoje, spręs jie patys.

Apie kūdikio gimimą viena pirmųjų sužinos karalienė

Nors karalienė ir negali nurodyti, kiek vaikų reikės turėti Harry‘iui ir Meghan, reikalaujama, kad pranešant apie karališkojo kūdikio gimimą pirmenybė būtų teikiama karalienei, o nei visuomenei. Pasak „People“, kai gimė princas George‘as, žiniasklaidai buvo pranešta keturiomis valandomis vėliau. Kol visuomenė buvo laikoma nežinioje, karališkoji šeima galėjo paskambinti šeimos nariams ir informuoti artimiausius draugus.

Karalienė Elžbieta, kaip ir abiejų šeimų nariai, privalo būti informuota prieš paskelbiant oficialų pranešimą. Tačiau nereikia įsivaizduoti, kad kažkas iškart skuba žadinti karalienę ir pranešti jai žinią. Laukiant antrojo Williamo ir Kate vaiko gimimo rūmų šaltinis aiškino „People“: „Nemanyčiau, kad kažkas žadins karalienę prieš aštuntą valandą ryto“.

Taip greičiausiai bus ir tada, kai gims Meghan ir Harry‘io kūdikis: nebus jokių viešų pranešimų apie karališkojo kūdikio gimimą nuo 10 valandos vakaro iki aštuntos valandos ryto Grinvičo laiku. Vaikai vaikais, o karalienei būtina išsimiegoti.

Prisiminkime poros vestuvių akimirkas: