Princas Charlesas ir Camilla Shand susipažino 1970-aisiais – susitikimą polo rungtynėse surengė jų bendra draugė Lucia Santa Cruz. Jiedu iškart pajuto tarpusavio ryšį.

„Jam patiko, kad šypsosi ne tik jos lūpos, bet ir akys, kad ją prajuokina tie patys kvaili mažmožiai, kaip ir jį. Jį taip pat patraukė tai, jog Camilla buvo tokia natūrali, paprasta ir draugiška, visiškai nesistengianti jam pataikauti ar gauti naudos. Žodžiu, Camilla jį smarkiai sužavėjo, ir jau po pirmojo susitikimo Charlesas ėmė jai skambinti“, – knygoje „Kunigaikštienė: nepapasakota istorija“ rašė karališkasis biografas Penny‘is Junoras.

1971-aisiais, Charlesui prisijungus prie Karališkojo laivyno, santykiai su Camilla tapo sudėtingi. Negana to, Camilla negalėjo pasigirti tuomet Velso princo nuotakai būtinais atributais: aristokratiška kilme ir nekaltybe.

Jie galiausiai išsiskyrė, o Camilla vėl ėmė bendrauti su Andrew Parkeriu Bowlesu, buvusiu princesės Anne vaikinu, su kuriuo ji susipažino septintojo dešimtmečio pabaigoje.

Charlesui atliekant tarnybą Karibuose, Camilla sutiko tekėti už A. Parkerio-Bowleso. 1973-ųjų liepos 4-ąją jie vienas kitam prisiekė amžiną meilę.

Ši žinia sugniuždė princą. P. Junoras aprašo jo neviltį: „Jam pasirodė tiesiog žiauru, kad likimas nusprendė, jog „tokie palaimingi ir ramūs santykiai“ tęsėsi tik šešis mėnesius“.

Nepaisant Camillos statuso pasikeitimo, ji ir Charlesas liko artimais draugais.

Maždaug 1978-1979 metais jų santykiai ir vėl tapo ne tik platoniški. E. Parkeris Bowlesas neabejotinai žinojo apie šį romaną.

„Andrew nemėgo skųstis, supratęs, kas vyksta, jis išmintingai nekėlė triukšmo. Atrodo, kad dalelė jo netgi mėgavosi tuo faktu, kad jo žmona miega su būsimuoju karaliumi. Jei Charlesas būtų prekybininkas, Andrew tikriausiai jaustųsi kitaip“, – rašoma knygoje „Kunigaikštienė: nepapasakota istorija“.

1980-aisiais Charlesas ėmė merginti ledi Dianą Spencer. Ji drauge su Charlesu vykdavo į karališkąsias rezidencijas Balmoralyje ir Sandringame, dalyvavo polo varžybose – vienose jų taip pat buvo ir Camilla.

Didžiulis žiniasklaidos dėmesys paskubino Charleso piršlybas. Charlesas ir Diana susituokė 1981-ųjų liepos 29-ąją – šventė buvo vadinama „šimtmečio vestuvėmis“. Pirmasis poros sūnus, princas Williamas, gimė 1982-aisiais, 1984-aisiais jie susilaukė antrojo sūnaus – princo Harry‘io.

Vėliau Diana pasakojo, kad per visą santuokos laikotarpį jai ir Charlesui labiausiai prie laimės priartėti pavyko būtent tuomet, jos pradžioje.

Netgi abu turėdami sutuoktinius ir vaikų, maždaug 1986-aisiais Camilla ir Charlesas vėl ėmė susitikinėti.

Diana žinojo apie romaną ir netgi teigė, kad dėl to kreipėsi į Camillą.

„Aš jos bijojau. Sakiau: „Žinau, kas vyksta tarp jūsų su Charlesu ir noriu, kad tu tai žinotum. Ji man tarė: „Tu turi viską, ko kada nors norėjai. Visi pasaulio vyrai tave įsimylėję, turi du nuostabius vaikus, ko dar nori?“. Atsakiau: „Aš noriu savo vyro. Atsiprašau, kad aš taip... jūs abu turbūt išgyvenate tikrą pragarą. Bet aš žinau, kas vyksta. Nelaikyk manęs idiote“, – savo biografui Andrew Mortonui pasakojo Diana.

Charleso ir Camillos romanas iškilo į viešumą, kai 1992-aisiais žiniasklaidoje pasirodė nutekinti jų pokalbių įrašai. Tais pačiais metais premjero Johno Majoro pareiškime buvo pranešta apie princo Charleso ir princesės Dianos skyrybas.

1995-aisiais Camilla ir A. Parkeris-Bowlesas pranešė apie ketinimus skirtis, aiškindami, kad dėl nesutapusių interesų pora pasuko skirtingais keliais. Oficialios skyrybos įvyko kovą. Tais pačiais metais Diana davė interviu BBC laidai „Panorama“, kuriame atvirai sakė: „Šioje santuokoje gyvenome trise, tad buvo ankštoka“.

Charlesas ir Diana išsiskyrė 1996-ųjų rugpjūčio 28-ąją, o po metų Diana žuvo automobilio avarijoje Paryžiuje.

Prabėgus metams po Dianos žūties Charlesas supažindino Williamą ir Harry‘į su Camilla, tačiau jų santuoka vis dar atrodė neįmanoma.

1999-aisiais Charlesas ir Camilla pirmą sykį viešumoje pasirodė drauge.

2000-aisiais karalienė dalyvavo pietuose, kuriuose buvo ir Charlesas su Camilla – tai subtilus, bet reikšmingas jų santykių pripažinimo momentas.

2003-aisiais Camilla persikėlė į Klarenso rūmus, naujuosius Charleso namus Londone.

2005-ųjų vasarį Charlesas ir Camilla paskelbė apie savo sužadėtuves, o balandžio 9-ąją susituokė. Nors Charleso tėvų vestuvių ceremonijoje nebuvo, jie dalyvavo po ceremonijos šv. Jurgio koplyčioje vykusiame palaiminime ir surengė priėmimą.

Kadangi Diana tebesiejama su Velso princesės titulu, Camilla yra Kornvalio kunigaikštienė. Kol kas nėra visiškai aišku, ar po karalienės Elžbietos II mirties Charlesui paveldėjus sostą Camilla gautų karalienės titulą.

O kokie Williamo, Harry’io ir Camillos tarpusavio santykiai? Jos ryšys su žymiaisiais posūniais, princu Williamu ir princu Harry’iu, iš labai komplikuoto galiausiai tapo tokiu, kad aplinkiniai anksčiau vargiai būtų tuo patikėję. Tuo metu, kai gimė Williamas ir Harry‘is, princas Williamas buvo kuriam laikui nutraukęs savo santykius su Camilla. Šiai ištekėjus už A. Parkerio-Bowleso, Charlesas rašė savo krikštatėviui: „Manau, kad šis tuštumos jausmas galiausiai praeis“.

Pora išliko draugais, gyveno netoliese, Charlesas tapo Camillos ir A. Parkerio-Bowleso sūnaus Tomo krikštatėviu. Bet Charlesui ir Dianai susižadėjus, jiedu viešai nebesusitikdavo, tad Williamas ir Harry‘is vaikystėje Camillos nematė, tačiau neabejotinai apie ją girdėjo. Charleso ir Dianos santuokai žlugus, Diana nuo vaikų neslėpė savo jausmų Camillai. Tai paskatino Williamo ir Harry‘io pyktį moteriai, kurią Diana vadino „Charleso dama“.

Prabėgus penkeriems metams po skyrybų su Diana, Charlesas ėmėsi veiksmų, norėdamas supažindinti savo sūnus su moterimi, kuri, jis tikėjosi, vieną dieną taps jo žmona. 1997-ųjų vasarą Charlesas susėdo su Williamu ir Harry’iu, trumpai papasakojo apie jų santykius ir užsiminė apie jų bendro susitikimo galimybę. Tačiau Williamas buvo itin nepalenkiamas, ir Charlesas suprato, kad kol kas geriausia bus viską palikti taip, kaip yra.

Po dviejų mėnesių žuvo Diana, tad princas Charlesas, suprantama, visą dėmesį skyrė sūnums. Per artimiausius metus Charlesas ir Camilla elgėsi santūriai – buvo paprasčiau stengtis gerinti Camillos ir karalienės santykius.

Laikui bėgant princai pastebėjo, kad jų tėtis laimingas su Camilla. Būdamas 16, Williamas pagaliau nusiteikė neišvengiamam ir paskatino susitikimą 1998-ųjų birželį rezidencijoje Londone, kur jis ir Harry‘is gyveno kartu su savo tėvu. Jie šnektelėjo pusvalandį, buvo pranešta, kad viskas einasi puikiai, bet galiausiai Camilla išėjo ir tarė: „Man reikia išgerti“. Netrukus jie susitiko pietų ir popietės arbatos ir tęsė tarpusavio pažintį. O Harry‘io pirmoji pažintis su Camilla įvyko po kelių savaičių gurkšnojant arbatą Highgrove rezidencijoje su ja ir Camillos vaikais Tomu bei Laura.

Per kitus septynerius metus Camillos santykiai su Williamu ir Harry’iu klostėsi pamažu. 1998-ųjų lapkritį suorganizavę Charleso 50-ojo gimtadienio šventę, vaikinai Camillą pasodino šalia Charleso, nors jų bendravimas tuo metu dar buvo labai trapus. Kai jie visi būdavo Highgrove rezidencijoje, Camilla nepasilikdavo nakvoti ir po vakarienės grįždavo į netoliese esančius savo namus iš pagarbos Dianai, mat tai buvo ir jos namai.

Iki Charleso ir Camillos vestuvių 2005-aisiais vaikinų ir Camillos santykiai žymiai pagerėjo. Harry‘is interviu sakė: „Ji nuostabi moteris, mūsų tėtis su ja labai laimingas, o tai svarbiausia. Williamas ir aš ją dieviname“. Broliai su savo pamote sukūrė šiltus ir pagarbius santykius. Camilla ir Williamo žmona Kate taip pat artimos – Camilla padėjo Kate įsilieti į vieną žymiausių pasaulio šeimų.