Būtent jis sugriovė egzistavusį stereotipinį stileiviško Holivudo aktoriaus įsivaizdavimą, pateikdamas nemadingą netašyto storžievio įvaizdį, dėl kurio kadaise buvo atstumtas.

Tad kas toks iš tiesų yra Sylvesteris Stallone? Tikrąjį jo veidą pabandė atskleisti portalas mensxp.com.

Ankstyvieji metai ir pinigų trūkumas

Gimęs ne itin pasiturinčioje šeimoje S. Stallone gyvenimo pradžią praleido Manhatane, patirdamas nesklandumų vaikystėje dėl dalinai nuo gimimo paralyžiuoto kūno. Kartkartėmis jam būdavo sudėtinga suvokti ne itin rišlaus kalbėjimo priežastis, todėl vaikystėje jam teko susidurti su atskirtimi. Vėliau persikėlęs gyventi į Filadelfiją ir baigęs mokslus universitete jis ėmė savarankiškai spręsti tiek fizinius, tiek ir finansinius iššūkius.

Susidūręs su pinigų stygiaus ir stogo virš galvos nebuvimo problema jis ryžosi nusifilmuoti pornografinio turinio juostoje „The Party at Kitty and Stud‘s“ ir uždirbo pirmuosius 200 JAV dolerių.

Vis tik jis kuo puikiausiai suvokė, kad yra vertas kur kas daugiau. Jis žinojo, kad gali susikurti kur kas geresnį gyvenimą, todėl mėgino įmanomais ir neįmanomais būdais ieškoti savojo kelio, pasinaudodamas visomis prieinamomis priemonėmis.

Pastangos nenuėjo veltui – galiausiai jam buvo atvertos durys į Holivudo pasaulį.

Pirmieji žingsniai Holivude

Sutikęs su menkos reikšmės vakarėlio svečio vaidmeniu filme „Pigeons“ (1970 m.), režisieriaus Woody Alleno filme „Bananas“ (1971 m.) tapęs metro banditu, psichologiniame trileryje „Klute“ (1971 m.) virtęs šokėju klube, Jacko Lemmono filme „The Prisoner of Second Avenue“ (1975 m.) įkūnijęs jaunuolį, o vėliau atlikęs antrojo plano vaidmenis filmuose „Farewell“, „My Lovely“, „Capone“ ir „Death Race 2000” S. Stallone neleido sau atsisakyti nė vieno pasiūlymo, galėjusio padėti jam išgyventi. Tuo metu jis dar kažin ar nutuokė, kad jo laukia milžiniška šlovė, o jo paties parašytas scenarijus apie boksininką pakeis gyvenimą visiems laikams.

Scenarijus ir jo likimas

1975 m. kovo 24 d. S. Stallone tapo Muhammado Ali ir Chucko Wepnerio kovos liudininku. Vėliau jis 20 valandų praleido rašydamas scenarijų, o baigęs šį darbą mėgino rasti žmogų, galintį jo tekstą paversti filmu, kuriame pagrindinis vaidmuo tektų S. Stallone.

Deja, daugybės kino studijų atsakymas buvo neigiamas, kol galiausiai šia idėja susidomėjo Irwinas Winkleris ir Robertas Chartoffas – už autorines teises jam buvo pasiūlyta 350 tūkst. JAV dolerių suma. Vis tik toks viliojantis pasiūlymas jo neįtikino ir jis išreiškė norą tapti pagrindinį filmo herojų įkūnysiančiu aktoriumi. Po ilgai trukusių derybų prodiuseriai sutiko su iškeltomis sąlygomis – taip gimė Rokis Balboa.

1977-ųjų „Oskarai“

Ši kino juosta iš karto tapo hitu ir akimirksniu išpopuliarėjo.

„Filmas apie Rokį neabejotinai tapo ekscentriškiausiu filmo projekto finansavimo atveju“, - rašė leidinys „Variety“.

Šio filmo pelnytas kritikų pripažinimas ir teigiami žiūrovų atsiliepimai nudriekė kelią net 10 „Oskarų“ nominacijų. 49-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija 1977 m. tapo įsimintinais metais tiek S. Stallone, tiek ir visai filmą kūrusiai komandai, kai filmas apie Rokį įveikė itin išgirtą filmą „Visa prezidento kariauna“ ir pelnė „Oskarą“ geriausio filmo, režisūros ir montažo kategorijose.

Šlovingi metai Holivude

„Rokio“ sėkmė buvo milžiniška ir pavertė S. Stallone didžiausia žvaigžde. Žinomi prodiuseriai norėjo su juo dirbti, nes žavėjosi avangardišku jo stiliumi. Vis tik aktorius mąstė nestandartiškai ir debiutavo kaip režisierius praėjus vos vieneriems metams po to, kai ekranus pasiekė „Rokis“. 1978 m. jis režisavo filmą „Rojaus alėja“, o vėliau atliko vaidmenį filme „Kumštis“. 1979 m. jis parašė scenarijų filmui „Rokis 2“, tapo filmo režisieriumi ir atliko pagrindinį vaidmenį. Ši kino juosta visame pasaulyje surinko per 200 mln. JAV dolerių.

Kadangi žmonėms buvo vis negana paslaptingo ir negailestingo Rokio įvaizdžio, S. Stallone ėmėsi filmų „Rembo“ įgyvendinimo. Po „Rembo: Pirmasis kraujas“ (1982 m.) sakė trys tęsiniai: „Rembo: Pirmasis kraujas 2“ (1985 m.), „Rembo 3” (1988 m.) ir „Rembo“ (2008 m.). Kadangi S. Stallone mėgavosi gerbėjų pripažinimu ir palaikymu, vėliau jis parašė scenarijus ir atliko pagrindinį vaidmenį filmų apie Rokį tęsiniuose: „Rokis 3” (1982 m.) ir „Rokis 4” (1985 m.). Taigi iš viso Rokio ir Rembo herojus S. Stallone įkūnijo net 11 filmų.

Daug jėgų reikalavusios treniruotės ir ruošimasis filmams

Kiekvienas filmas iš aktoriaus pareikalaudavo vis kitokios išvaizdos. Aktyvus sportavimo režimas dažnai apimdavo energingas treniruotes net šešis kartus per savaitę. Ruošdamasis filmui „Rokis 3” S. Stallone tikino sumažinęs kūno riebalų kiekį iki 2,8 proc., o prieš kino juostų „Rokis 4“ ir „Rembo 2” filmavimus jis treniravosi su garsiuoju Franco Columbu.

Nesėkmingi vaidmenys

Nors didžioji dalis filmų apie Rembo ir Rokį buvo vertinami itin teigiamai ir pelnė S. Stallone žvaigždės titulą amžiams, vis tik pasitaikė ir keli ne itin vykę vaidmenys, kurie nebuvo tinkami jo asmenybei ir nesuteikė jam galimybės pademonstruoti visą savo potencialą.

Tokios kino juostos kaip „Rhinesone“, „Over The Top“, „Angels With Dirty Faces“ ir „Cobra“ nepateisino lūkesčių, todėl galiausiai S. Stallone nuspendė atnaujinti „Rokio“ frančizę. Tada pasirodė filmas „Rokis 5“, tačiau aktoriaus žvaigždė Holivude jau ėmė blėsti dėl per itin trumpą laiką ekranus pasiekusių net kelių nesėkmių.

Vėlyvasis sugrįžimas

Kas gi būtų galėjęs pamanyti, kad S. Stallone dar pavyks atgaivinti epopėją apie Rokį? 2006 m. jis vis tik į didžiuosius ekranus grįžo pristatydamas tęsinį apie Rokį Balboa, kuris tapo komerciniu hitu ir pelnė kritikų liaupses. 2015 m. S. Stallone dar kartą virto Rokiu Balboa filme „Creed“, o šis filmas jam pelnė „Auksinių gaublių“ apdovanojimą geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijoje. Be to, jis buvo trečią kartą nominuotas „Oskarui“.

„Jei vaidini širdimi, tai tave nuves kur kas toliau nei smegenys“, - kartą yra pasakęs legendinis aktorius S. Stallone.

Gali būti, kad šis įsitikinimas nuvedė jį ten, kur jis yra dabar. Jis yra aktorius, tikintis savo filmais, savo gyvenimu ir darantis viską, ko tik prireikia, kad jo kurtos kino juostos taptų puikiais meno kūriniais. Išbridęs iš skurdo liūno ir pasiekęs finansines aukštumas S. Stallone neabejotinai tapo įkvėpimo šaltiniu siekti savo tikslų milijonams žmonių visame pasaulyje.

Stallone gyvenimas nuotraukose: