Plaučių uždegimas, kaip mirties priežastis, įrašyta soul legendos Jameso Browno, muzikanto Freddie Mercury, aktorės Brittany Murphy ir daugelio kitų mirties liudijimuose.

Charlesas Bronsonas

Charlesas Bronsonas mirė eidamas 81-uosius metus, 2003-aisiais. Daugiau nei šešiasdešimtyje filmų, tarp jų ir 1974 metų juostoje „Mirties troškimas“, vaidinęs Holivudo kino veteranas mirė Los Andželo „Cedars-Sinai“ medicinos centre nuo plaučių uždegimo komplikacijų.

Aktorius, kurio tikroji pavardė Buchinsky (Bučinskis), gimė 1921 metų lapkričio 3 dieną JAV Pensilvanijos valstijos Erenfeldo mieste lietuvių išeivių šeimoje. Jis buvo vienuoliktas angliakasio, kuris iš viso susilaukė 15 vaikų, sūnus.

Karolis Bučinskis (Charles Bronson)
Foto: LRT

Jamesas Brownas

Soul muzikos legenda 73-ejų dainininkas Jamesas Brownas mirė Kalėdų rytą, 2006 metais. Apie tai BBC pranešė jo agentas Frankas Copsidasas. Dainininkas buvo paguldytas į ligoninę Atlantos (JAV) mieste gydytis nuo ūmaus plaučių uždegimo, tačiau kitos dienos rytą mirė.

Dinamiškasis J.Brownas, vadinamas „Soul muzikos krikštatėviu“, išgarsėjo savo ypatingu gergždžiančiu balsu ir revoliuciniais ritmais, turėjusiais įtakos vėliau išpopuliarėjusiems repo, funk ir disco muzikos stiliams.

Jamesas Brownas


Guillaume‘as Depardieu

Guillaume‘as Depardieu, garsaus Prancūzijos aktoriaus Gerard‘o Depardieu sūnus, kuris taip pat sulaukė šlovės kaip aktorius, mirė 2008 spalį. Jam buvo 37 m.

Šeimos advokatas Jeanas-Yvesas Lienardas tuo metu sakė, kad aktorius grįžo į Paryžių iš Rumunijos, kurioje besifilmuodamas susirgo plaučių liga. Vos paguldytas į ligoninę aktorius iškeliavo anapilin.

Guillaume Depardieu

Freddie Mercury

Freddie Mercury mirė 1991 m. lapkričio 24 d. savo namuose, Londone. Atlikėją pasiglemžė plaučių uždegimo komplikacijos. F. Mercury sirgo AIDS.

Muzikantas daugeliui iki šiol geriausiai žinomas kaip britų roko grupės „Queen“ dainų autorius, vokalistas ir pianistas.

Freddie Mercury
Foto: Vida Press

Brittany Murphy

2009 metais Los Andžele mirė Brittany Murphy, pradėjusi aktorės karjerą vaidmeniu filme „Jokio supratimo“, o šlovės sulaukusi po vaidmens filme „8 mylia“. Aktorei buvo 32 metai.

Pirminė mirties priežastis buvo nurodyta plaučių uždegimas, vėliau, kai buvo atlikti tyrimai, specialiastai pateikė išvadas, kad aktorė buvo nunuodyta.

Brittany Murphy

Leslie Nielsenas

Komedijų meistas Leslie Nielsenas taip pat mirė nuo plaučių uždegimo, kuomet jam buvo 84 metai. Daugiau kaip 100 įsimintinų vaidmenų kino ekranuose sukūręs aktorius mirė ligoninėje, miegodamas. 2010 metų lapkritį apie žvaigždės mirtį žurnalistams pranešė jo sūnėnas.

Leslie Nielsenas
Foto: AFP/Scanpix

Luciano Pavarotti

Operos pasaulio žvaigždė Luciano Pavarotti kurį laiką kovojo su kovos vėžiu, tačiau paskutiniu jį pražudžiusiu akordu tapo plaučių uždegimas. Atlikėjo gyvybė užgeso Modenoje, Italijoje, kuomet jam buvo 71 metai.

Operos pasaulio žvaigždė Luciano Pavarotti kurį laiką kovojo su kovos vėžiu, tačiau paskutiniu jį pražudžiusiu akordu tapo plaučių uždegimas. Atlikėjo gyvybė užgeso Modenoje, Italijoje, kuomet jam buvo 71 metai.

Foto: Vida Press

Ronaldas Reaganas

Į sąrašą žinomų žmonių, mirusių nuo plaučių uždegimo, patenka ir buvęs JAV prezidentas Ronaldas Reaganas. Jam buvo 93 metai, prezidentas sirgo Alzhaimeriu, tačiau oficialiai pranešama, jog mirties priežastis buvo plaučių uždegimo komplikacijos.