Kendall Jenner bijo skylučių

Modelį ir realybės šou žvaigždę Kendall Jenner kankina, atrodytų, keista skylučių baimė. Ši baimė dar vadinama tripofobija. Apie ją K. Jenner visiškai neseniai pati prisipažino. Štai ką ji parašė interneto svetainėje: „Didžiausią siaubą man kelia blynai, koriai ir riešutinio lotoso žiedai be vainiklapių (tai pats baisiausias daiktas!). Galbūt skamba juokingai, bet tokių dalykų bijau ne aš viena!“

Kendall Jenner
Foto: Vida Press

Skylučių baimę tvirtina turį išties nemažai žmonių. Vienas iš keisčiausių šią baimę sukeliančių objektų – „Apple Watch“ laikrodis. Mat jo ekrane išdėstytos nedidelių taškelių formos programėlių piktogramos primena skylutes. Kad ir kaip būtų, tripofobija, kaip diagnozė, oficialiai nepatvirtinta. Kai kurie mokslininkai atsisako prisikirti ją įprastoms fobijoms.

Štai 2013-aisiais metais žurnale „Psychological Science“ išspausdintoje publikacijoje tvirtinama, kad šią mokslinėje literatūroje mažai aptartą baimę gali kelti tam tikrų segmentų panašumas į pavojingus gyvius, pavyzdžiui, nuodingas gyvates. Straipsnio autoriai mano, kad nuo šio sutrikimo kenčiantys asmenys gali ir nesuvokti kylančios asociacijos, visgi baimę keliantis stimulas – vizualus panašumas į pavojų keliančius organizmus.