Ar sekmadienį su „Emmy“ prasidedant Holivudo apdovanojimų sezonui kitos įžymybės paseks M.Cyrus pavyzdžiu ir pradės vengti tos karštligės? Šou versle toks drąsus pareiškimas gali sukelti pasekmių.

Pastaraisiais metais triukai žiniasklaidai ant raudonojo kilimo yra išprovokavę pirmo ryškumo žvaigždžių, tokių kaip Julianne Moore, Reese Witherspoon ir Jennifer Aniston, priešišką reakciją.

Per praėjusį apdovanojimų sezoną jos nusprendė nedemonstruoti nepriekaištingu manikiūru ir įspūdingais papuošalais dekoruotų rankų garsenybių pasaulio naujienų portalo „E!'“ „manikiūro kamerai“.

Jaunesnės aktorės, tokios kaip Jena Malone ir Elizabeth Moss viešai išjuokė tą rankučių paradą.

„Kalbant atvirai, mažiau man negalėtų rūpėti, – sakė „Emmy“ ceremonijos vedėjas Jimmy Kimmelas, trečiadienį ryte iškilmingai patiesęs raudoną kilimą prie teatro „Microsoft Theater“. – Būsiu viršuje, savo persirengimo kambaryje ir spoksosiu į žmones ant raudonojo kilimo, kai tai vyks.“

Praėjusį kartą M.Cyrus raudonu kilimu žengė gruodžio mėnesį, per „Netflix“ filmo „A Very Murray Christmas“ premjerą. Tada prie savo nuotraukos „Instagram“ ji grėsmingai prirašė: „manopaskutinisraudonasiskilimas“. Atrodo, ji kalbėjo rimtai.

„Turėjau būti toje premjeroje ir daugiau niekada nesirodysiu ant raudonojo kilimo, – žurnalo „Elle“ spalio numeriui, kuris pasirodė trečiadienį, sakė dainininkė ir aktorė. – Kodėl, kai žmonės badauja, aš esu ant tokio raudono kilimo? Nes esu „svarbi“? Nes esu „garsi“? Aš ne taip varau. Tai kaip parodija – kaip (filmas) „Zulanderis“ (Zoolander).“

Tačiau pramogų rinkodaros agentūros „Hollywood Branded“ prezidentė Stacy Jones tvirtina, kad žvaigždės, atsisakančios raudonojo kilimo, praranda šlovę ir sėkmę. Ji prognozuoja, kad M.Cyrus, kuri kaip mokytoja dalyvauja naujausiame NBC dainavimo konkurso „The Voice“ sezone ir vaidina būsimame „Amazon“ seriale „Crisis in Six Scenes“, dėl savo sprendimo ateityje praras vaidmenis ir sutartis.

„Tai darbo dalis, – sakė S.Jones. – Šiandienos pasaulyje, kai pasirašai būti įžymybe, pasirašai būti rampos šviesoje. Tu būsi paskalų skiltyse ir tave sekios paparacai.“

Per pastaruosius devynis dešimtmečius raudonojo kilimo ceremonija iš paprasčiausiai elegantiško įėjimo į Holivudo premjeras virto viešumą generuojančiu verslu, kai iš įžymybių tikimasi pozavimo priešais logotipus ir neretai už tai brangiai sumokama.

Pasak S.Jones, ji yra dirbusi su kompanija, kuri rėmė vieną premjeros vakarėlį per Toronto tarptautinį kino festivalį, kai to filmo žvaigždė atsisakė eiti raudonu kilimu ir pozuoti. Kompanija tą vakarą nusprendė nebepasirašyti septynženklės sutarties jos muzikos projektui paremti.

„Miley itin sunkiai dirbo, kad atsidurtų ten, kur yra, – sakė S.Jones. – Nėra prasmės jai atsisakyti galimybės atsidurti dėmesio centre, kad bent jau paremtų projektus ir reikalus, kurie jai rūpi gyvenime.“

Nors daug įžymybių pačios sprendžia, kada pasirodys, kaip atrodys ir su kuo kalbėsis ant raudonojo kilimo, praktiškai negirdėta, kad kokia nors žvaigždė viešai paskelbtų visišką šios seniai nusistovėjusios tradicijos boikotą, sakė apie įžymybes rašančios svetainės HollywoodLife.com vyriausioji redaktorė Bonnie Fuller.

„Nemanau, kad tai nustatys tendenciją. Tai neatsiejama nuo reklaminio aspekto – būnant įžymybe rodytis ant raudono kilimo. Paprastai tai būna kontrakto dalis“, – sakė ji.

B.Fuller pažymėjo, kad M.Cyrus pozicija yra jos prekės ženklo kūrimo dalis. Pastaruosius penkerius metus ši atlikėja visomis išgalėmis stengėsi nusikratyti filmų vaikams jaunimui „Hana Montana“ (Hannah Montana) pagrindinės veikėjos reputacijos ir kurti iš esmės kitokį padūkusios merginos įvaizdį.

„Galiausiai Miley dar tik 23-eji, – sakė B.Fuller. – Jos dar laukia ilga karjera. Ji gali apsigalvoti. Kol kas gerbsime pasirinkimus, kuriuos ji daro dabar.“