Aktorius įsigijo tarbozauro (Tarbosaurus bataar) fosiliją viename Niujorko aukcione 2007 metų kovą ir „gavo autentiškumo sertifikatą iš aukcionų bendrovės“, sakė jo atstovas Alexas Schackas.

Tačiau 2014 metais JAV teritorinio saugumo departamentas susisiekė su aktoriumi ir jį informavo, kad po kelerius metus trukusio tyrimo pareigūnai įsitikino, jog ta kaukolė iš Mongolijos buvo išvežta neteisėtai.

Kai pareigūnai nustatė, kad fosilija „buvo iš tikrųjų neteisėtai įvežta į JAV ir teisėtai priklauso Mongolijos vyriausybei“, N.Cage'as sutiko perduoti ją Teritorinio saugumo departamentui, sakė A.Schackas.

N.Cage, 1996 metais pelnęs „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį filme „Paliekant Las Vegasą“, yra aistringas kolekcininkas ir, kaip praneša JAV žiniasklaida, aukcione varžėsi dėl tarbozauro kaukolės su aktoriumi Leonardo Di Caprio.

Nei aktoriui, nei Beverli Hilse įsikūrusiems aukcionų namams „I.M. Chait“ jokie kaltinimai nebuvo pateikti.

Niujorko apylinkės prokuratūra, kuri paskelbė apie fosilijos grąžinimą, bet savo pranešime neminėjo ją įsigijusio aktoriaus vardo, nurodė, kad kaukolė Jungtinėse Valstijose atsidūrė 2006 metais, kai buvo įvežta į Floridą.

Ji ten pateko iš Japonijos, o muitinės dokumentuose buvo įvardyta tiesiog kaip suakmenėję kaulai.

Mongolija laiko visas fosilijas, rastas Gobio dykumoje, ypač Nemegto geologinėje formacijoje, valstybės nuosavybe ir yra uždraudusi jų eksportą.

Į tiranozaurus panašūs plėšrieji dinozaurai Tarbosaurus bataar gyveno kreidos periodu ir išnyko prieš maždaug 65 mln. metų. Jų pirmosios fosilijos buvo atrastos Nemegto formacijoje 1946 metais.