Pirmadienį, minint 14-ojo Dalai Lamos gimtadienį, bus išleistas albumas „The Art of Peace: Songs for Tibet II“, kuriame bus naujų, naujai perkurtų arba anksčiau išleistų dainų, tarp jų Peterio Gabrielio, Stingo ir Kate Bush kūrinių.

Tikintis pasiekti jaunąją kartą, prie šio albumo sukūrimo taip pat prisidėjo kai kurie šiuolaikiniai atlikėjai, tarp jų 18-metė dainininkė iš Naujosios Zelandijos Lorde, kurios 2013 metų daina „Royals“ tapo pasauliniu hitu, ir islandų folkpopo grupė „Of Monsters and Men“.

Dalai Lama „yra įpratęs prie žmonių, kurie jau iš anksčiau prijaučia jo idėjoms. Jis pajuto, kad reikia labiau susitelkti į jaunesnius žmones, kurie galbūt nėra susipažinę su jo žinia“, sakė britas dainų kūrėjas ir muzikos prodiuseris Rupertas Hine'as, koordinavęs naujojo albumo muzikos kūrinių atranką.

Kuriant šį albumą taip pat prisidėjo vokalinis kvartetas „Beyond“, kurio viena iš žvaigždžių yra veteranė dainininkė Tina Turner, taip pat Airijos roko muzikantas ir aktyvistas Bobas Geldofas, JAV dainininkas ir dainų kūrėjas Duncanas Sheikas bei Anglijos alternatyviojo roko grupė „Elbow“.

Už parduotas šio albumo kopijas gautos lėšos bus skirtos fondui „Art of Peace“, kuris rūpinasi tibetiečių kultūros paveldo apsauga.

2008 metais buvo išleistas panašus albumas „Songs for Tibet“, kurį kuriant prisidėjo atlikėjai Alanis Morissette, „Garbage“, Dave'as Matthews ir „Rush“.

Už taiką ir ramybę pasaulyje pasisakantis Dalai Lama, nepraradęs jaunatviško humoro, yra itin populiarus veikėjas Vakarų šalyse, suteikęs įkvėpimo daugeliui garsenybių, tarp jų ir aktoriui Richardui Gere'ui ir velioniui reperiui Adamui Yauchui, vienam iš hiphopo pionierių grupės „Beastie Boys“ įkūrėjų.

Tačiau didėjant Kinijos įtakai ir senstant Dalai Lamai, Pekinas deda vis labiau stengiasi izoliuoti šį budistų lyderį, pasitraukusį į Indiją 1959 metais po nesėkmingo tibetiečių sukilimo.