Beje, princesei jau bus taikomas naujas įstatymas dėl įpėdinystės eilės. Dabartinės naujagimės šioje eilėje nebegalės aplenkti nė vienas kitas būsimas jos broliukas.

Didžiosios Britanijos vicepremjeras Nickas Cleggas kovo 28 dieną paskelbė, kad nutraukiama šimtmečius galiojusi tradicija,kuri lig šio suteikdavo vyriškos lyties palikuonims pirmenybę į karališkąjį sostą.

Dabar visi, buvę paveldėjimo eilėje po George'o, pasislenka per vieną vietą tolyn – pradedant nuo Williamo jaunesnio brolio princo Harry, kuris dabar tapo penktuoju.

Artimiausi potencialūs sosto paveldėtojai yra keturi karalienės Elizabeth II vaikai ir jų vaikai. Jų eilė iki princo Williamo dukrelės gimimo atrodė taip:

1. Velso princas Charlesas, sosto įpėdinis. Gimęs 1948 metais. Vyriausias karalienės Elizabeth II sūnus.

2. Princas Williamas, Kembridžo kunigaikštis. Gimęs 1982 metais. Princo Charleso vyriausias sūnus.

3. Kembridžo princas George'as. Gimęs 2013 metais. Princo Williamo sūnus.

4. Princo Williamo ir jo žmonos kunigaikštienės Catherine dukra, gimusi 2015 metų gegužės 2 d.

5. Velso princas Henry, dar žinomas kaip princas Harry. Gimęs 1984 metais. Princo Charleso antrasis sūnus.

6. Princas Andrew, Jorko kunigaikštis. Gimęs 1960 metais. Karalienės Elizabeth II antrasis sūnus.

7. Jorko princesė Beatrice. Gimusi 1988 metais. Princo Andrew vyriausioji dukra.

8. Jorko princesė Eugenie. Gimusi 1990 metais. Princo Andrew antroji dukra.

9. Princas Edwardas, Vesekso grafas. Gimęs 1964 metais. Karalienės Elizabeth II trečiasis sūnus.

10. Severno vikontas Jamesas. Gimęs 2007 metais. Princo Edwardo sūnus.

11. Ledi Louise Windsor. Gimusi 2003 metais. Princo Edwardo dukra.

12. Karališkoji princesė Anne. Gimusi 1950 metais. Karalienės Elizabeth II dukra.

13. Peteris Phillipsas. Gimęs 1977 metais. Princesės Anne sūnus.

14. Savannah Phillips. Gimusi 2010 metais. P. Phillipso vyriausioji dukra.

14. Isla Phillips. Gimusi 2012 metais. P. Phillipso antroji dukra.

15. Zara Tindall. Gimusi 1981 metais. Princesės Anne dukra.

16. Mia Tindall. Gimusi 2014 metais. Zaros Tindall dukra.

Po karalienės Elizabeth palikuonių vietą sosto paveldėtojų eilėje užima jos velionės princesės Margaret, jos vienintelės sesers, palikuoniai.

Toliau eilėje yra jų velionio tėvo karaliaus George'o VI artimiausi giminaičiai, ir daugiau negu 60 tebegyvenančių žmonių, kurie yra jo tėvo George'o V, mirusio 1936 metais, palikuoniai.

Monarchijos tinklalapyje išvardyti tik pirmieji 16 potencialių sosto paveldėtojų, nors išsamiausi tyrimai rodo, kad teisę paveldėti Britanijos karūną turi iš viso apie 2 000 žmonių.

Religinių neramumų laikais išleistas 1701-ųjų Sosto paveldėjimo įstatymas skelbia, kad teisę užimti sostą turi tik protestantų tikėjimą išpažįstantys Sofijos Hanoverietės, karaliaus George'o I, palikuoniai.

Kai kurie genealoginiai sąrašai mini daugiau negu 5,7 tūkst. tebegyvenančių Sofijos Hanoverietės palikuonių, bet tarp jų esama katalikų, kurie negalėtų užimti Britanijos sosto.

Dėl šios priežasties iš sosto paveldėtojų eilės buvo pašalintas į katalikybę atsivertęs 26 metų Daunpatriko lordas Edwardas Windsoras, vyriausias iš karalienės antros eilės pusbrolių. Šiuo metu jis užimtų 35-ąją vietą eilėje.

Praeitą mėnesį įsigaliojęs paveldėjimo taisyklių pakeitimas skelbia, kad vyrai, gimę po 2011 metų spalio 28 dienos, sosto paveldėjimo eilėje neįgyja pirmumo prieš savo vyresnes seseris.

Be to, iš paveldėjimo eilės nebebus šalinami asmenys, kurių sutuoktiniai yra katalikai. Dėl to Daunpatriko lordo tėvas George'as Windsoras, Sent Endriuso grafas, buvo gražintas į sosto paveldėtojų eilę ir užima joje 34-ąją vietą.

Šią eilę sudaro daugybė aristokratų ir paprastų, titulų neturinčių žmonių, pasklidusių po visą Europą.

Joje yra ir keli kiti Europos monarchai: į pirmąjį šimtuką patenkantis Norvegijos karalius Haraldas V, ir tarp pirmųjų 400 patenkantis Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas bei Danijos karalienė Margrethe II.

Šios eilės nariai taip pat pretenduoja valdyti Antigva ir Barbudą, Australiją, Bahamas, Barbadosą, Belizą, Kanadą, Grenadą, Jamaiką, Naująją Zelandiją, Papua Naująją Gvinėją, Sent Kitsą ir Nevį, Sent Lusiją, Sent Vinsentą ir Grenadinus, Saliamono salas bei Tuvalu.