Į labai nesmagią padėtį pastatydami policiją, pareigūnai nurodė, kad Ph. Ruddui pateiktas kaltinimas dėl „bandymo parūpinti“ nužudymą panaikintas. Tačiau 60 metų rokeris vis dar yra kaltinamas narkotikų laikymu ir grasinimu nužudyti, jam gresia kalėjimas iki septynerių metų.

Net ir panaikinus pagrindinį kaltinimą, ši byla yra jau antras šiemet smūgis AC/DC – rugsėjį senatvinė silpnaprotystė privertė pasitraukti vieną grupės įkūrėjų Malcolmą Youngą, kuriuo dabar rūpinamasi vienuose Sidnėjaus slaugos namuose.

Tačiau sunkiojo roko pionieriai žada tęsti veiklą ir planuoja naują albumą bei gastroles.

Ph. Ruddo advokatas Paulas Mabey sakė, jog policija nepasitarė prieš tai, kai ketvirtadienį teisme pareiškė įtarimus dėl sąmokslo nužudyti, ir jog kaltintojai nurodė juos panaikinti, nes apžvalgos metu buvo nustatyta, kad nepakanka įrodymų.

„Kaltinimas ... dėl bandymo parūpinti nužudymą niekada neturėjo būti pareikštas, – sakoma P. Mabey pareiškime. – Prokuroro nuomonės nebuvo paklausta. Kaltinimas dabar panaikintas“.

Advokatas pažymėjo, kad ši byla sulaukė pasaulinio dėmesio ir kad Ph. Ruddas patyrė „neapskaičiuojamą žalą“, todėl svarstys dėl „bet kokių įmanomų priemonių, kurias gali turėti“.

Policija Naujoje Zelandijoje turi galias pateikti kaltinimus per preliminarius svarstymus, o tada bylą perima prokurorai.

P. Mabey sakė, kad Ph. Ruddas atmes kaltinimą grasinus nužudyti ir kad kaltinimai dėl kanapių ir metamfetamino laikymo yra „smulkūs“.

Ketvirtadienį teismui pateiktuose dokumentuose policija kaltino Ph. Ruddą rugsėjo pabaigoje bandžius surasti žudiką, kuris nužudytų du vyrus. Daugiau detalių nebuvo paskelbta, teisėjas neleido skelbti numanomo samdomo žudiko ir dviejų jo taikinių pavardžių.