1. Tikrasis atlikėjos vardas Joy Olasunmibo Ogunmakin, ji gimė romės ir nigeriečio šeimoje.

2. Pseudonimą Ayo atlikėja pasirinko todėl, kad ją nuo vaikystės taip vadindavo tėtis – jorubių kalba Ayo reiškia „džiaugsmą“.

3. Ayo gimė Vokietijoje, būdama maža kurį laiką gyveno Nigerijoje, karjeros pradžioje – Niujorke, o šiuo metu atlikėja su šeima įsikūrusi Paryžiuje.

4. Dėl motinos priklausomybės nuo heroino vaikystėje Ayo teko gyventi vaikų globos namuose ir despotiškoje globėjų šeimoje, kol galiausiai, sulaukusi 14 metų, galėjo pati pasirinkti, kur gyventi. Ji grįžo į tėčio namus.

5. Ayo muzikuoti paskatino tėvas, tuo metu dirbęs didžėjumi ir sukaupęs nemenką plokštelių kolekciją. Tėvo turimi muzikos įrašai padarė didžiausią įtaką Ayo kuriamai muzikai. Ją įkvėpė tokie atlikėjai kaip Bobas Marlėjus, Fela Kuti, grupė „Pink Floyd“.

6. Dainininkė yra išleidusi keturis studijinius albumus. Debiutinis jos albumas „Joyful“ tapo dukart platininiu Prancūzijoje, platininiu Lenkijoje, auksiniu Italijoje ir Šveicarijoje.

7. Karjeros pradžioje prodiuserių kompanija ketino Ayo paversti tamsiaode Britne Spears, tačiau atlikėja tam pasipriešino ir liko prie savo pačios kuriamos muzikos ir vertybių.

8. Naujausią atlikėjos albumą „Ticket to the World“ įkvėpė globalios problemos ir visuomenės ydos. Jame skambančią dainą „Fire“ Ayo sukūrė, kai 2011 metais Londono gatvėse prasidėjo riaušės. Šią dainą ji įrašė kartu su prancūzų reperiu Youssoupha.

Ayo feat. Youssoupha – Fire

9. Ayo itin vertina motinystę, ji turi du vaikus – sūnų Nile, kurio vardas iš jorubių kalbos išvertus reiškia „sėkmę“, ir dukrą Billie-Eve, kurios vardas angliškai skamba kaip „tikėjimas“.

10. Nuo 2009 metų Ayo yra UNICEF fondo globėja, skatinanti viso pasaulio vaikų teisę į išsilavinimą.

11. Šių metų kovą Prancūzijoje teikiamuose Krištolinių gaublių apdovanojimuose Ayo buvo pripažinta geriausia atlikėja. Šioje kategorijoje ji nurungė tokias dainininkes kaip Vanesa Paradi ar Karla Bruni. 

12. Balandį Ayo atskleidė dar vieną savo talentą – vaidybą. Šiuo metu atlikėja Haityje filmuojasi vietos režisieriaus statomame vaidybiniame filme.

Bemaž iškart po filmavimo darbų Haityje geros nuotaikos ir energijos stygiaus nejaučianti Ayo atvyks į Vilnių. Vasariškai šiltas, penkių žemynų muzikos tradicijas apjungiantis Ayo koncertas iš „ERGO Jazz Session“ ciklo vyks gegužės 30 d. Vilniaus kongresų rūmuose.