Praėjusį mėnesį matant jį Glastonberio muzikos festivalyje strikinėjantį scenoje su blizgučiais nusagstytu švarku buvo sunku patikėti, kad tai yra žmogus, kuriam jau reiktų gauti valstybinę pensiją.

Vienas laikraštis prie raukšlių išvagotų britų rokerių nuotraukos negailestingai prirašė "Gyvų numirėlių vakaras!", bet atlikdama savo hitus grupė pademonstravo tą pačią laukinę energiją, kuri atnešė jai šlovę prieš pusę amžiaus.

"Jei tai pirmas kartas, kai pamatėte šią grupę, būtinai atvažiuokite dar", - miniai pasakė M.Jaggeris, užsimindamas, kad rami pensija dar nusimato ne iš karto.

Tarp kulnų raitymo scenoje, laukinio išsidirbinėjimo miegamuosiuose ir kartkartėmis įvykstančių konfliktų su įstatymu M.Jaggeris buvo pavyzdys ištisoms vėlesnių roko žvaigždžių kartoms.

"Mes buvome jauni, gerai atrodantys ir kvaili", - kartą pasakė jis.

Šiandien M.Jaggerį, kuriam labai patinka kriketas, dažniau pamatysi žiūrintį varžybas, o ne šėlstantį vakarėliuose.

Praėjusį mėnesį, per išankstinį M.Jaggerio gimtadienio vakarėlį, „The Rolling Stones“ įrodė, kad vis dar gali siausti šokių aikštelėje, bet 1 val. 30 min. atėjo laikas keliauti į lovą.

Muzikos kūrimas taip pat nesustojo – neseniai grupė baigė gastroles Šiaurės Amerikoje, kuriomis paminėjo savo 50-metį, o lapkričio mėnesį drauge su didžiausių savo hitų albumu "Grrr!" išleido dvi naujas dainas.

Tačiau kalbant apie romantiškus jausmus, M.Jaggeris, regis, apsiramino – jis jau daugiau kaip dešimtmetis susitikinėja su 25 metais jaunesne stiliste L'Wren Scott.

Savo šlovės viršūnėje jis buvo užmezgęs santykius su garsiomis manekenėmis, dainininkėmis ir aktorėmis, turi septynis vaikus, kuriuos jam pagimdė keturios moterys.

Jis du kartus buvo vedęs manekenes - Biancą Jagger ir Jerry Hall, o tarp buvusių jo meilužių yra dainininkės Marianne Faithfull ir Carla Bruni, kuri dabar yra ištekėjusi už buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy.

M.Jaggeris visuomet buvo keistas sumanumo ir šokiravimo mišinys. Viena vertus, karalienė Elizabeth II įšventino jį į riterius; o kita vertus, gandai apie M.Jaggerio seksą panaudojant „Mars“ batonėlį tapo roko legendos dalimi.

Michaelas Phillipas Jaggeris gimė 1943 metų liepos 26 dieną vidurinės klasės šeimoje Dartforde į pietus nuo Londono.

1960-aisiais jis pradėjo improvizuoti su vaikystės draugu Keithu Richardsu, nes abu pamėgo bliuzą.

Pirmą savo koncertą „The Rolling Stones“ surengė 1962 metais – M.Jaggeris metė prestižinę Londono ekonomikos mokyklą, nes norėjo siekti šlovės. Po trejų metų grupė išleido savo pirmąjį didžiulį hitą "(I Can't Get No) Satisfaction".

Atšiaurūs ir šiurkštūs jie buvo visiška priešingybė „visai šeimai tinkamiems“ „bitlams“.

Tarp virtinės per penkis dešimtmečius išleistų „The Rolling Stones“ hitų yra "Brown Sugar", "Honky Tonk Woman" ir "Paint It Black".

Ir, žinoma, buvo nemažai išsidirbinėjimo ne scenoje.

1967 metais M.Jaggeris ir K.Richardsas buvo pripažinti kaltais dėl narkotikų kontrolės įstatymo pažeidimų, bet jų kalėjimo bausmės buvo panaikintos.

Narkotikais palaikomas hedonizmas tęsėsi, bet tarp ekscesų M.Jaggeris, kuris prieš mesdamas universitetą studijavo verslą, atidžiai prižiūrėjo komercinę reikalų pusę.

Dabar jo turtas vertinamas 200 mln. svarų.

9-ąjį ir 10-ąjį dešimtmečius grupė rengė pelningas gastroles. Dar ir šiandien gandai apie „gyvo“ garso šou kelia didžiulį gerbėjų entuziazmą.

2011 metais M.Jaggeris įsteigė „supergrupę“ „SuperHeavy“, kuriai priklauso vienas „Eurythmics“ narys, Bobo Marley jauniausias sūnus Damianas ir soulo deivė Joss Stone. Grupė išleido plačiai išgirtą debiutinį albumą.

M.Jaggeris ėmėsi ir kino – 8-ajame dešimtmetyje bandė vaidinti, o vėliau metėsi prie kino prodiusavimo. Šiuo metu jis yra vienas „funk“ „tėvo“ Jameso Browno biografijos prodiuserių.

Tai, kad M.Jaggerį galutinai priėmė isteblišmentas, 2003 metais parodė jo įšventinimas į riterius. Tuo negalėjo patikėti K.Richardsas.

Praėjusį mėnesį M.Jaggeris pasakojo, jog nors didžiuojasi savo pasiekimais, kartais norėtų būti siekęs ankstesnių savo svajonių tapti kokiu mokytoju, politiku ar žurnalistu.

"Intelektualiai tai ne visai sunku – būti roko žvaigžde, - sakė jis BBC. – Bet, žinote, išspaudi iš to viską“.