Kino kritikai pabrėžia, kad šios rolės svarbą įvertino dar 1978-ųjų filmo apie Supermeną kūrėjas Richardas Donneris, tąsyk šiam vaidmeniui pakvietęs garsųjį Marloną Brando.

Šįsyk, rekordus jau mušančiame filme „Žmogus iš plieno“ sūnų žemėn išsiuntusį kriptonietį įkūnijo karštu būdu garsėjantis 49-erių R.Crowe.

Šio iš Naujosios Zelandijos kilusio ir „filmų sėkmės garantu“ vadinamo aktoriaus biografija itin margaspalvė, kaip ir jo paties charakteris bei personažai kine. Artėjant filmo „Žmogus iš plieno“ premjerai kviečiame sužinoti daugiau detalių apie R.Crowe darbą ir asmeninį gyvenimą.

Pilnas aktoriaus vardas Russellas Ira Crowe, jis gimė Naujosios Zelandijos sostinėje Velingtone.

R.Crowe tėvai Jocelyn ir Alexas dirbo kino filmavimo aikštelės tiekėjais.

Viena iš R.Crowe mamos prosenelių buvo kilusi iš maorių genties.

Aktoriaus ūgis – 182 cm.

Jo pravardė – Rusty.

Mėgstamiausias R.Crowe žaislas, kai jis buvo mažas – lėlė „Action Man“.

R.Crowe yra aršus aktorių pasirodymo komercinėse reklamose priešininkas, nes tai, jo nuomone, prieštarauja nerašytam socialiniam kontraktui – atsakomybei prieš žiūrovą, kurią kiekvienas aktorius prisiima sutikdamas vaidinti filmuose ir būti garsiu.

Artisto karjerą R.Crowe pradėjo kaip muzikantas devintojo dešimtečio viduryje, jis buvo pasivadinęs „Russ Le Roq“. Vienas jo singlų buvo itin populiarus Naujojoje Zelandijoje, dainos pavadinimas šiandien skamba kiek pranašiškai – „I Just Want To Be Like Marlon Brando“.

Beveik tuo pat metu aktorius su bičiuliais buvo įkūręs grupę „Roman Antix“, kuri vėliau tapo grupe „30 Odd Foot Of Grunts“. Su šia R.Crowe išleido net tris studijinius albumus, tačiau nei kritikų, nei klausytojų gretose jie didelio pripažinimo nesulaukė.

R.Crowe, kaip ir Seanas Connery bei Samuelis L Jacksonas, buvo vienas iš žinomų aktorių, kuriems buvo pasiūlytas Morfėjaus vaidmuo garsiajame filme „Matrica“. Tačiau aktorius prisipažino manęs, kad filmas bus nieko vertas. „Tiesiog jo nesupratau, niekaip negalėjau perskaityti scenarijaus toliau 42-ojo puslapio, tas pasaulis man nebuvo įdomus“, – vėliau sakė jis.

Beje, R.Crowe gerai Holivude žinomas ne tik dėl didelio užimtumo, bet ir dėl išrankumo. Jis atsisakė filmuotis tokiose juostose kaip „Aleksandras“, „Juodojo vanago žūtis“, „Gyvenimas pagal jį“. Aktoriui buvo siūlomas ir išskirtinių galių turinčio Logano/Ernio vaidmuo filmuose „Iksmenai“. Tačiau, ko gero, pelningiausias pasiūlymas, kurio yra atsisakęs R.Crowe – Aragorno vaidmuo „Žiedų valdovo trilogijoje“. Užuot filmavęsis joje aktorius nutarė dirbti prie filmo „Nuostabus protas“.

Laisvalaikiu R.Crowe yra didelis kriketo mėgėjas, o jo pusbroliai Martinas ir Jeffas Crowe yra buvusios kriketo pasaulio žvaigždės.

R.Crowe prie altoriaus žengė kartą, su Australijos dainininke Danielle Spencer. Jie permainingus santykius pradėjo 1989-aisiais, o 2003-ųjų balandžio 7-ąją, per 39-ąjį aktoriaus gimtadienį, susituokė. Jie turi du sūnus – 9-erių Charlesą ir netrukus 7-erių sulauksiantį Tennysoną. 2012-ųjų spalį pranešta, kad R.Crowe ir D.Spencer pasuko skirtingais keliais.

Įdomu tai, kad kai D.Spencer laukėsi pirmojo jųdviejų vaiko, R.Crowe drauge su ja visiškai atsisakė alkoholio.

2000-aisiais R.Crowe buvo užmezgęs romaną su kolege, aktore Meg Ryan, su kuria kartu filmavosi juostoje „Įkaitas“ (angl. „Proof of Life“).

Būdamas dešimties R.Crowe prarado priekinį dantį žaisdamas regbį. Jį jis susitaisė tik įkalbėtas 1990-ųjų filmo „The Crossing“ režisieriaus George Ogilvie, kuris už aktoriaus danties taisymą sumokėjo iš savo kišenės.

Po to, kai nusifilmavo legendiniame 2000-ųjų filme „Gladiatorius“, R.Crowe su būreliu draugų leidosi į 4000 mylių motociklų žygį aplink Australiją.

„Gladiatoriaus“ filmavimų metu R.Crowe nuolat skundėsi scenarijumi, palikdavo filmavimo aikštelę kai buvo nepatenkintas, o scenarijaus autoriui pareiškė, kad tik jo kaip talentingo aktoriaus dėka ši nesąmonė skamba gerai.

Aktorius buvo pašalintas iš vidurinės mokyklos ir jos niekada nebaigė.

Kaip karštakošis R.Crowe pagarsėjo dėl to, kad ne sykį viešai yra apšaukęs žmones ar netgi juos apsistumdęs.

Prieš filmuodamasis 2003-ųjų juostoje „Komandoras: tolimoji pasaulio pusė“ R.Crowe lankė smuiko pamokas, nes filme jo herojus keliskart griežė smuiku.

R.Crowe su savo grupe „30 Odd Foot Of Grunts“ yra parašęs dainą apie Jodie Foster, ji vadinasi „Other Ways of Speaking“. Jiedu su J.Foster yra labai geri draugai. Taip pat R.Crowe bičiuliaujasi su Nicole Kidman.

Aktorius yra sakęs, kad po mirties norėtų paaukoti savo smegenis medicininiams tyrimams.

Pačiam R.Crowe iš jo vaidmenų labiausiai patinka 2005-ųjų Džimo Bredoko rolė filme „Pakilęs iš pelenų“.

R.Crowe nepasirodė Bazo Luhrmanno filme „Australija“ drauge su N.Kidman dėl to, kad negalėjo sutarti su filmo kūrėjais dėl savo atlygio – jis norėjo didesnės sumos nei siūlyta.

Nuo 1997 iki 2003 metų R.Crowe pasirodė net penkiuose filmuose, kurie buvo nominuoti „Oskarui“ kaip Geriausi filmai.

Vaidmeniui 2008-ųjų filme „Melo pinklės“ aktorius priaugo beveik 29 kg.

R.Crowe buvo metęs rūkyti, kai jo vaikai buvo mažamečiai, bet, kaip teigiama, jis vėl griebėsi šio žalingo įpročio.