Artimiausiomis dienomis festivalio svečių ir žiūrovų dar laukia įdomūs ir svarbūs renginiai. Tai – sušių degustacija prieš „Kulinarinių filmų“ programos seansą, Lietuvos kino industrijos vakaras, žymiausio Balkanų aktoriaus Rade Šerbedžijos gyvo garso koncertas, Vilniaus miesto mero priėmimas ir iškilminga „Kino pavasario“ uždarymo ceremonija, per kurią apdovanojami geriausi festivalio filmai.

„Į šį „Kino pavasarį“ atvežėme ne tik rekordinį filmų skaičių. Itin pagausėjo ir festivalio renginių, specialių kino seansų, programų pristatymų, gyvo garso koncertų. Festivalio lankytojams siūlome tokių naujovių kaip maisto degustacija prieš kino seansą, kino kaskadininkų pasirodymai, kitų siurprizų ir netikėtumų. Visa tai – mūsų kryptingo siekio kuo labiau išplėsti tradicinio filmo žiūrėjimo ribas rezultatas,“ – sakė festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Šiemet festivalyje įvyks kone du kartus daugiau įvairių renginių nei praėjusiais metais - apie 30. Daugiau nei pusę šių renginių „Kino pavasariui“ organizuoti padeda ilgametis festivalio partneris, renginių organizavimo ir komunikacijos agentūra „ReKūrai“.

„18-asis „Kino pavasaris“ šiais metais nestokoja didelių užmojų ir ambicijų. Jau ketvirti metai būdami festivalio renginių organizavimo partneriais kartu kuriame didžiausią šalyje kino šventę. Mėgstame iššūkius ir ypač džiugu padėti juos įgyvendinti,“ – sakė agentūros „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas.

Susitikimas su garsiuoju R.Šerbedžija

Šiandien 16.45 val. kino mylėtojai turės išskirtinę progą ne tik nemokamai pamatyti filmą „Šun Li ir Poetas“, pernai laimėjusį Europos Parlamento skiriamą LUX kino apdovanojimą, bet ir po seanso susitikti su garsiuoju filmo aktoriumi Rade Šerbedžija. Pokalbį su viena ryškiausių Balkanų kino žvaigždžių moderuos knygų autorius, televizijos laidų vedėjas Robertas Petrauskas

.„Kino pavasaris“ kino mylėtojams dovanoja ne tik geriausio kino seansus, bet ir smagius renginius bei ypatingas staigmenas. Šiandien, 17 val. kino ir maisto gurmanus festivalis kviečia į ypatingą „Kulinarinių filmų“ programos seansą. Visus, atėjusius į dokumentinį filmą „Jiro sapnai apie suši“ („Jiro Dreams of Sushi“, rež. David Gelb) apie japonų sušių meistrą Jiro Ono, prieš seansą pasitiks speciali sušių degustacija.

Vakare Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre „Titanikas“ vyks tradicinis Lietuvos kino industrijos vakaras, kuriame susirinks Lietuvių kino kūrėjai bei svečiai iš užsienio. Renginio metu bus apdovanotas festivalio žiūrovų daugiausiai simpatijų pelnęs lietuviškas filmas bei kino kritikų „Geriausiu studentišku filmu“ pripažinta jaunojo kūrėjo juosta.

Prieš iškilmingą uždarymą – priėmimas pas sostinės merą 

Trečiadienį Vilniaus miesto rotušėje vyks oficialus priėmimas pas Vilniaus miesto merą. Čia rinksis festivalio konkursinės programos tarptautinė žiūri, visi festivalio svečiai iš užsienio, Tarptautinio kino festivalių forumo dalyviai bei Lietuvos kino industrijos žmonės: aktoriai, režisieriai, prodiuseriai.

Trečiadienio vakarą „Kino pavasaris“ kviečia ir į finalinį festivalio muzikinių renginių „Kino pavasaris gyvai“ koncertą. Pasaulyje puikiai žinomas kroatų aktorius Rade Šerbedžija atskleis dar vieną talentą - surengs „gyvo garso“ koncertą muzikos klube „Tamsta“.

Skambus festivalio akcentas – uždarymo ceremonija

Ketvirtadienį, iškilmingos festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijos metu, bus skirti net aštuoni apdovanojimai. Pirmą kartą bus įteiktas vieno žymiausių Lietuvos kino kritikų Sauliaus Macaičio apdovanojimas, į kurį pretenduoja trylika programos „Kritikų pasirinkimas“ filmų.

Tradiciškai bus paskelbta geriausia metų Lietuvos kino aktorė, kurią renka žiūrovai balsuodami internete. Šiemet į šį titulą pretenduoja Jurga Jutaitė, Valda Bičkutė ir Severija Janušauskaitė. Daugiausiai simpatijų pelniusiai aktorei prancūzų kosmetikos kompanija „Bourjois“ padovanos romantišką kelionę į Paryžių - miestą, įkvėpusį daugybę kino kūrėjų. „Kino pavasario“ lankytojai balsuodami išrinks ir dar vieną nugalėtoją – žiūroviškiausią šių metų festivalio filmą.

Komisija, kurią sudaro aktorė ir režisierė Oona Mekas, kroatų režisierius Danilo Šerbedžija ir britų žurnalistas Laurence Boyce, paskelbs konkursinės programos „Trumpas konkursas“ pagrindinio prizo laimėtoją. Į šį titulą pretenduoja 25 trumpo metražo filmai.

Tarptautinės ART kino teatrų ir festivalių konfederacijos (CICAE) atstovai taip pat paskelbs savo favoritą. CICAE apdovanojimas padeda aukšto meninio lygio filmams atrasti savo žiūrovą nekomercinių kino teatrų salėse įvairiose šalyse. Žiuri nariai remia jaunus režisierius, taip pat filmus, atkeliaujančius iš mažiau kinematografija garsėjančių šalių.

Renginį vainikuos konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėtojų paskelbimas. Penki tarptautinės žiuri nariai išrinks geriausią festivalio filmą ir skirs du papildomus specialiuosius prizus.

Festivalį uždarys vengrų režisieriaus Gyorgy Palfi filmas - koliažas „Galutinis montažas: ponios ir ponai“.