Britanijos princo svainė finišavo 412-a iš 1 734 "Vasaloppet" maratoną įveikusių moterų. Pipa lenktynes įveikė per 7 valandas, 13 minučių ir 36 sekundes.

Švedų dienraštis "Aftonbladet" rašo, kad Pippa sakė, jog maratoną įveikė greičiau, nei tikėjosi. Jos brolis Jamesas 10 minučių atsiliko nuo Danijos kronprinco Frederiko, kuris finišavo 5 531 iš 14 072 vyrų ir trasą įveikė per 6 valandas, 36 minutes ir 32 sekundes.

Pippa, jos brolis Jamesas ir Danijos princas Frederikas maratoną įveikė greičiau nei Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI, kuris lenktynėse dalyvavo 1977 metais. Tuomet Švedijos karalius maratono finišą pasiekė po 8 valandų, 12 minučių ir 41 sekundės.

"Vasaloppet" maratono atstovas sakė, kad finišuoti per maždaug septynias valandas yra labai geras rezultatas.

Šiais metais antrą kartą iš eilės maratoną laimėjo Jorgenas Brinkas. Jis atstumą įveikė per 3 valandas, 38 minutes ir 41 sekundę ir 16 sekundžių pagerino "Vasaloppet" maratono greičio rekordą.

Lenktynėse dalyvavo apie 15 800 slidininkų. Maratonas rengiamas nuo 1922 metų Švedijos karaliaus Gustavo Vazos kovai prieš danus paminėti.

"Vasaloppet" laikomas vienu geriausių žiemos sezono renginių Europoje. Maratonas kasmet sutraukia vis daugiau pasaulinio lygio slidininkų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.