Tiesiai iš dar vieno koncerto Minske atvykęs 35-erių N.Baskovas, nors ir garsėja savo įnoringumu, ypatingų sąlygų koncerto rengėjams šįkart nekėlė. Po koncerto žvaigždė išvyko į vieną Vilniaus viešbučių, o ryte žada išvykti į Maskvą, kur turėtų dalyvauti Auksinių gramofonų apdovanojimo ceremonijoje.

Koncertą sostinėje pradėjo Veronika Gordijevska, kurią vienas geriausių Rusijos operos tenorų ir estrados dainininkų ypatingai vertina ir giria.

Savo turo metu N.Baskovas pristatinėja naujausią savo programą „Vse Cvety“ („Visos spalvos“). Bilietų į koncertą nebuvo galima įsigyti jau prieš geras dvi savaites, todėl arena atrodė sausakimša. Kaip ir daugelis kitų dainininkų, atvykstančių į Lietuvą, N.Baskovas išmoko kelias kultines frazes mūsų kalba. Vis išėjęs scenon jis ištarė "Vilniau, aš jus myliu". Publika į šį pasakymą reagavo itin jausmingai.

Vos prasidėjus pasirodymui, dainininkas nulipo nuo scenos ir pro publiką, laidydamas net ir kelis nešvankius juokelius, prasibrovė iki pat arenos viršaus. Atgal N.Baskovas grįžo pilnu glėbiu gėlių. Publika nuo pat koncerto pradžios tiesiog skendėjo euforijoje.

Koncerto akimirkos - DELFI galerijoje:

Nikolajus Baskovas gimė 1976 m. spalio 15 d. Maskvoje. Vienas populiariausių dainininkų Rusijoje pirmąjį pripažinimą pelnė 1998 m., kai laimėjo jaunųjų dainininkų konkursą, o dar po metų Ispanijoje vykusiame tarptautiniame konkurse „Grande Voce“ jam atiteko antroji premija. Netrukus vos 22 metų sulaukęs jaunuolis sulaukė Didžiojo Rusijos teatro kvietimo dainuoti Lenskio partiją P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Tai buvo tikrasis Nikolajaus Baskovo karjeros startas – dainininkas tapo pačiu „jauniausiu Lenskiu“ pasaulinėje operos istorijoje. Vėliau dainininkas atliko pagrindinius vaidmenis operose „Kunigaikštis Igoris“ (A. Borodinas), „Borisas Godunovas“ (M. Musorgskis), „Nabukas“ ir „Traviata“ (Dž. Verdis), „Kleopatra“ (Ž. Masnė), „Toska“ (Dž. Pučinis) ir kitose.

2001 m. Nikolajus Baskovas sėkmingai baigė kamerinio ir operinio vokalo mokslus Rusijos Muzikos Akademijoje ir įstojo į Valstybinę Maskvos Konservatoriją, kurią baigė aukso medaliu. Vėliau dainininkas daug metų dirbo su Rusijos nusipelniusia artiste Lilijana Šechova. Populiarumą už akademinių salių sienų dainininkui atnešė 2000 m. įrašytas kūrinys „Pamiati Karuzo“ („Karuzo atminimui“), kuris žaibiškai užkariavo visų Rusijos radijo stočių dainų sąrašus. Išplėtęs savo talento gerbėjų ratą, Nikolajus Baskovas greitai tapo Rusijos estrados žvaigžde Nr. 1. Soliniai dainininko albumai išpirkti milijoniniais tiražais, netrukus dainininkas buvo įvertintas svarbiausiuose Rusijos muzikos apdovanojimuose „Ovacija“, „Auksinis gramofonas“ ir „Muz-TV“, kur gavo pagrindinę „Metų dainininko“ premiją.

Tais pačiais 2000 m. Nikolajus Baskovas susitiko su legendine operos soliste Montserrat Caballe surengė visą seriją pasirodymų Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir kitose pasaulio šalyse. Garsioji XX a. operos legenda visiškai pakeitė Nikolajaus Baskovo karjerą, kai pati pasisiūlė jaunąjį dainininką mokyti operos vokalo technikos. Nikolajus Baskovas yra vienintelis Montserrat Caballe mokinys pasaulyje. Per savo neilgą karjerą Nikolajus Baskovas įvertintas pačiais aukščiausiais apdovanojimais. Dainininkui yra suteikti „Nusipelniusio Rusijos artisto“ ir „Nusipelniusio liaudies artisto“ artistų vardai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją