R. Polanskis šių metų rugsėjį buvo sulaikytas dėl Los Andžele prieš 32 metus iškeltos nepilnametės tvirkinimo bylos, o šiuo metu Jungtinės Valstijos siekia, kad režisierius būtų joms išduotas.

Anksčiau šią savaitę R. Polanskį nuspręsta paleisti už didelį užstatą, tad Kalėdas ir Naujuosius metus jis sutiks namų arešto sąlygomis savo kalnų namelyje slidinėjimo kurorte Gštate.

Kartu su režisieriumi kameroje laikytas Yussi Akramas pasakojo Šveicarijos radijui, kad kiti kaliniai pavydėjo "Oskaro" laureatui, nes jam buvo dažnai leidžiama skambinti žmonai ir advokatams.

Be to, režisieriaus kameroje buvo įrengtas specialus pagalbos mygtukas, kuriuo buvo galima iškviesti kalėjimo prižiūrėtojus.

Tačiau R. Polanskio ilgametis draugas Januszas Morgensternas sakė Lenkijos radijui, jog du kalėjime praleisti mėnesiai režisierių labai paveikė.

"Baimė, kurią jis jaučia Jungtinėms Valstijoms, yra ties panikos riba. Jis taip ilgai gyveno su ta baime, kad ši tapo visa nustelbianti", - nurodė jis.

J. Morgensternas pasakojo, kad jo draugas kalėjime tapo labai prislėgtas ir neteko daug svorio.

R. Polanskis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl 13-metės išžaginimo per vieną vakarėlį Holivude 1977 metais. Režisierius pabėgo į Paryžių 1978 metais, nelaukdamas, kol teismas paskirs jam bausmę.