„Vis tik vasaros šventė dažniau švenčiama bendruomeniškiau – linksminantis, deginant laužus ir ieškant paparčio žiedo, tuo tarpu Kalėdos – kiek santūresnė šeimos šventė“,- pastebi V.Povilonienė.

Garsios lietuvių liaudies dainininkės bei modernių muzikinių projektų dalyvės teigimu, jau nuo senų laikų Joninės buvo vadinamos jaunimo, meilės ar gamtos švente. „Kartu su gamta švenčiamos Joninės turi ir simbolinę prasmę. Tai – tradicinė sielos ir kūno apsivalymo šventė, ir reikia pripažinti, kad šiandien, tokiame intensyviame gyvenime, tai yra labai svarbu”,- sakė V.Povilonienė.

Išgirdusi apie iniciatyvą paskelbti Jonines laisvadieniu, garsi lietuvių tradicijų žinovė apsidžiaugė tokia galimybe, juo labiau, kad ši ta laisva diena būtų skirta tradicinei, natūraliai lietuvių liaudies šventei. V.Povilionienės įsitikinimu, tradicinės, kalendorinės šventės yra daug reikšmingesnės ir „gilesnės“ už kitas, neretai sugalvotas ar iš kitų tautų atėjusias šventes.

„Man asmeniškai švęsti Jonines ypač malonu ir dėl to, kad su šia diena yra susiję ir daugiau svarbių datų – tėvelio vardinės ir dukros gimtadienis“,- sakė V.Povilonienė. Šias Jonines V.Povilionienė planuoja sutikti Kuršių nerijoje.