Kaip BNS sakė renginio Kaune organizatorius, Kauno rašytojų sąjungos pirmininkas Petras Palilionis, A.A.Jonynas apdovanotas už dvi poezijos rinktines - "Laiko inkliuzai" ir "Aguonų pelenai".

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija dar apdovanojo Eugenijų Ališanką už knygą "Iš neparašytų istorijų", dienraštis "Kauno diena" - Dovilę Zelčiūtę už rinktinę "Dar minutėlę pusvalandį", o literatūros žurnalas "Nemunas" geriausiu poezijos debiutantu išrinko Donatą Petrošių.

Praėjusių metų "Poezijos pavasario" laureatu buvo pripažintas poetas Kazys Bradūnas. "Poezijos pavasario" renginiai vyksta nuo praėjusios savaitės ir baigsis sekmadienį.

Paskutinis "Poezijos pavasario" akordas vyks Vilniaus universiteto Sarbievijaus kieme. Čia bus išdalyti ir likę tradiciniai festivalio apdovanojimai - Lietuvos rašytojų sąjungos bei Vilniaus miesto savivaldybės skiriami geriausio skaitovo prizai, Vilkaviškio rajono savivaldybės įsteigta Salomėjos Nėries premija, bus paskelbti geriausi vertėjai į lietuvių kalbą ir iš jos.

Šių metų "Poezijos pavasaryje" dalyvauja apie 40 poetų iš Lietuvos ir dešimties užsienio šalių. Poezijos šventės renginiuose eiles skaito žymus latvių poetas ir lietuvių poezijos vertėjas Knutas Skujeniekas, kuriam per jo kūrybos vakarą įteiktas Lietuvos rašytojų sąjungos Garbės nario pažymėjimas.

Iš Austrijos atvyko italų kilmės poetas Gerhardas Kofleris - ne vienos literatūrinės premijos laureatas, išleidęs apie 10 poezijos knygų, Graco rašytojų susivienijimo generalinis sekretorius.

Prancūzijai atstovauja poetas, eseistas, kritikas, Paryžiaus universiteto dėstytojas, literatūros žurnalo redaktorius Jeanas Michelis Maulpoix (Žanas Mišelis Malpua).

Taip pat festivalyje svečiuojasi slovėnas Peteris Semoličas, išleidęs 6 poezijos rinkinius ir pelnęs kelias premijas, jauna poetė iš Makedonijos Lidija Dimkovska, du čekų poetai Luboras Kasalas ir Petras Mikešas, lenkas Leszekas (Lešekas) Engelkingas.

Iš Rusijos atvyko poetas, vertėjas Sergejus Moreino, Kroatijos - Tomislavas Bogdanas, JAV - Sarah (Sara) Vap.