Šiemet festivalio organizatorius pasiekė 475 filmai, kurti Lietuvoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Olandijoje, Tailande ir daugybėje kitų šalių, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Kaip ir kasmet, visi filmai į festivalio programą nepatenka. Po griežtos atrankos didžiuosiuose kino ekranuose atsidurs 50 filmų. “Niekada neturime griežto filmų kiekio. Šiemet nusprendėme, jog svarbu kokybė ir tikrai geros istorijos, todėl likome prie 50 filmų”, - pasakojo komisijos narys Kristupas Sabolius.

Jam antrino ir šmaikštavo kino kritikas Skirmantas Valiulis, šiemet taip pat tapęs festivalio komisijos nariu: “Kaip visi puikiai žinome, kartais ilgis nėra svarbiausia, todėl svarbu gera ir kieta istorija, tuomet ir trumpas filmas gali suteikti didžiulį malonumą.”

Šių metų festivalio naujovė - mobiliuoju telefonu kurtų filmų programa.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs kino kūrėjas, šiemet debiutavęs “Pravda 1 minutė” festivalyje, Antanas Skučas iliustravo komisijos narių mintis savo pavyzdžiais: “Visi mano filmai kurti po kokius 3-4 mėnesius. Tiek užtrunka procesas nuo idėjos gimimo iki vaizdo ekrane”. Šiemet net keturi A. Skučo filmai pateko į konkursinę festivalio programą. Kova dėl šių metų prizų taip pat jau prasidėjo. Komisijos nariai Skirmantas Valiulis, Dainius Gavenonis, Vida Ramaškienė ir Kristupas Sabolius įdėmiai peržiūri visus konkursinius filmus ir jau kovo 5 dieną praneš, kas šiemet tapo geriausiais iš geriausių.

“Jau kovo 5 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje žiūrovai išvys unikalų reiškinį Lietuvos kine - animaciją ir vaidybą, dramą ir komediją - vos per vieną valandą. Be to, bilietai į premjerinius seansus jau dabar graibstomi kino teatrų kasose”, - apie festivalio premjerą kalbėjo festivalio koordinatorė Viktorija Jaksebagaitė.