„Mūsų organizuojamos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ tikslas – padėti moterims, kovojančioms su krūties vėžiu, ir pagerinti šios ligos diagnostiką Lietuvoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad simbolinis 5 kilometrų „Decathlon Moterų bėgimas“ mūsų organizaciją pasirinko privilegijuotu labdaros partneriu. Šis renginys yra puiki proga dar kartą atkreipti moterų ir jų artimųjų dėmesį į profilaktinio pasitikrinimo ir ankstyvos diagnostikos svarbą“, – pranešime žiniasklaidai teigė Tarptautinės moterų asociacijos labdaringų projektų ir komunikacijos koordinatorė Erin Gainer-Grigaliūnė.

Krūties vėžys nustatomas vis jaunesnėms moterims. Kasmet Lietuvoje nustatoma daugiau nei 1700 naujų krūties vėžio atvejų. Profilaktinės patikros ir ankstyva krūties vėžio diagnozė – labai svarbu, nes krūties vėžį nustačius anksti – 90 proc. šios ligos atvejų galima sėkmingai valdyti.

COVID-19 viruso sukelta pandemija iškėlė didelius iššūkius įprastinei profilaktinei sveikatos priežiūrai, o visuomenės dėmesys yra sutelktas į koronavirusą, tad kitos sveikatos problemos atsidūrė antrame plane: „Iš pokalbių su gydytojais, gydančiais krūties vėžiu sergančius pacientes, sužinojome, kad Lietuvoje net šešis mėnesius buvo sustojusi įprasta mamografijos patikra“, – teigia E. Gainer-Grigaliūnė.

Erin Gainer-Grigaliūnė

Kiekviena moteris turėtų bent kartą per metus skirti dėmesio savo sveikatai. Skleisti informaciją apie šią klastingą ligą ir skatinti moteris reguliariai tikrintis – būtina, todėl tokie renginiai kaip „Decathlon Moterų bėgimas“ – dar vienas būdas ne tik į šią problemą atkreipti dėmesį, bet ir finansiškai paremti labdaros organizacijos „Sužydėjusi viltis“ vykdomą veiklą. Registruojantis dalyvauti bėgime yra galimybė paaukoti norimą pinigų sumą: 5, 10 ar 20 Eur.

„Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su IWAV. Bėgimas yra kultūros, bendruomenių susibūrimo ir pagalbos vienas kitam dalis. Parama „Sužydėjusios vilties“ iniciatyvai yra vienas geriausių būdų padėti moterims ir parodyti, kad kartu galime įveikti daugiau iššūkių“, – sako VŠĮ „Tarptautinis maratonas“ komunikacijos vadovė Monika Šaltenytė.

IWAV šiam bėgimui taip pat buria „Rožinės bangos“ komandą, kurios narės bus pasipuošusios specialiai kovai su krūties vėžiu skirta atributika: rožinėmis kepuraitėmis, kurias įsigyti galės visi norintys. Už jas gauti pinigai taip pat bus paaukoti moterų sveikatos priežiūrai. Aukodamas kiekvienas gali padėti krūties vėžiu sergančioms pacientėms gauti geresnę priežiūrą. Iniciatyvos metu surinktos lėšos yra skiriamos priemonių, reikalingų šiuolaikiškai vėžio diagnostikai – krūties žymeklių, įsigijimui.

Anot pranešimo žiniasklaidai, per 12 metų labdaringa iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ padėjo surinkti daugiau kaip 260 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms. Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje. Paaukoti galima ir oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje, o registruotis į bėgimą čia.