Rugpjūčio pabaigoje buvo surengtas bendras Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų reidas Sartų regioninio parko teritorijoje Sartų ir Rašų ežeruose. Prie aplinkosaugininkų prisijungė ir Sartų regioninio parko direkcijos kraštotvarkininkas.

Reido tikslas buvo ne tik išaiškinti pažeidimus, bet ir šviečiamoji veikla. Pareigūnai tikrino, ar visi žvejai turi įsigiję žvejo mėgėjo bilietą, ir aiškino, kam skiriami už šiuos bilietus surinkti pinigai.

Kartu tikrinta, ar žvejai naudoja tik leistinus mėgėjų žvejybos įrankius (ar nežvejoja su ne mėgėjų žvejybos įrankiais – tinklais, venteriais, bučiais ir pan.). Tiesa, rasti ir paimti du bešeimininkiai didesnio nei leistina dydžio ne mėgėjų žvejybos įrankiai – bučiai.

Žvejyba
Foto: Shutterstock

Taip pat aiškintasi, ar žmonės laikosi poilsiavimo gamtoje taisyklių, ar stovyklaudami laikosi reikalavimų (ar tam skirtose vietose kūrenami laužai, statomos palapinės ir transporto priemonės).

Kartu buvo kontroliuojama, kaip laikomasi plaukiojimo vidaus telkiniuose sąlygų (leistinos priemonės, vidaus degimo variklių galingumas ir pan.).

Džiugina tai, kad, patikrinus nemažai žvejų mėgėjų bei poilsiautojų, buvo nustatyti tik du asmenys, žvejojantys be žvejybos leidimų, suteikiančių teisę žvejoti tame vandens telkinyje, bei du asmenys, neatsakingai pasistatę transporto priemones prie vandens telkinio. Taigi poilsiautojai tampa sąmoningesni ir laikosi reikalavimų.

Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai dėkoja už sąmoningumą, o apie aplinkosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.