Kaip kilo idėja įkurti ūkį?

Kaišiadorių rajone prie A1 Greitkelio įsikūręs krevečių ūkis „Local Ocean“ dar visai jaunas, jis pradėtas statyti vos 2017 metais. A. Krupskis teigia, kad prieš porą metų kalbant apie krevetes, ragautas Karibų salose bei Pietų Amerikoje, kilo klausimas, kodėl šių skoniu, dydžiu ir kokybe pasižyminčių gėrybių negalime nusipirkti Lietuvoje?

„Pradėjome ieškoti, kur galėtumėme įsigyti aukštos kokybės šviežių krevečių. Ir neradome! Tuomet ir kilo idėja, kodėl gi mums neužsiauginus šviežių krevečių? Pradėjome domėtis kaip jos yra auginamos Azijos, Pietų Amerikos žemynuose.

Pamatėme, kokią žalą aplinkai ir visuomenei daro masiniai krevečių ūkiai: tūkstančiai hektarų Mangrovių miškų Azijoje yra paversti į krevečių ūkius. Žmonės priversti dirbti daugybę valandų už centus, didžiulės emisijos transportuojant krevetes iš Azijos į Europą ir daugybe kitų. Tai mus privertė susimąstyti. Taip kilo idėja sukurti tokį krevečių ūkį, kuris saugotų ir neterštų aplinkos, kuriame nebūtų naudojami jokie chemikalai ar antibiotikai“, – apie verslo pradžią kalba jis.

Foto: Įmonės archyvas

Speciali auginimo sistema

Pasak pašnekovo, JAV Floridos valstijoje išvesdintas kelių dienų krevečių mailius šį ūkį lėktuvais pasiekia per 24 valandas. A. Krupskis pasakoja, kad tuomet jos yra perkeliamos į baseinus, kuriuose atliktas vandens mimikringas – tropinių vandenynų vandens cheminės ir mikrobiologinės sudėties nukopijavimas, leidžiantis krevetėms gyventi, tarsi natūralioje jų aplinkoje, o ne ūkyje.

„Bendradarbiaudami su Lietuvos ir užsienio mokslininkais patobulinome ir sukūrėme savo veikiančią sistemą: pilnai kontroliuojame baseinų mikrobiologinę ir cheminę sudėtį, temperatūrinį ir vandens cirkuliacijos režimus. Mūsų krevetės taip pat yra šeriamos specialiais pašarais, sukurtais bendradarbiaujant su mokslininkais: ideali jų sudėtis ir griežtas režimas garantuoja, jog krevetės gauna medžiagas, kurių reikia ir tiksliai kada reikia“, – visą procesą detaliai aiškina jis.

Bendrauja ir su aukščiausio lygio restoranais

Anot jo, kai krevetės būna pasiekusios tam tikrą dydį ir atsiradus konkrečiam pirkėjui, jos yra pagaunamos ir supakuojamos. Pašnekovo teigimu, ši krevečių auginimo technologija yra išskirtinė tuo, jog nenaudojama jokių chemikalų, hormonų ar antibiotikų nuo ligų.

„Krevetės auga natūraliai, vandenyno sąlygų atkurtuose baseinuose. Bendradarbiaujame ir su keliomis gurmaniško maisto parduotuvėmis. Be to, šiuo metu bendraujame su keliais aukščiausio lygio restoranais Lietuvoje dėl mūsų krevečių tiekimo bei įtraukimo į savo meniu“, – veiklas pristato vadovas.

Foto: Įmonės archyvas

Geri atsiliepimai skatina plėstis

A. Krupskis aiškina, kad žmonės vis labiau domisi produktais, kurie prisideda prie aplinkos gerinimo ir yra natūralūs, tad jų krevetės yra tinkama alternatyva bei kokybės garantas. Pasak pašnekovo, klientai jau pabandę šių krevečių dalinasi akimirkomis savo socialiniuose tinkluose, taip žinia apie aukštos kokybės, lietuvišką produktą sklinda toliau.

„Geri atsiliepimai mus skatina dirbti toliau ir plėstis, kad galėtumėme aprūpinti visus jūros gėrybių entuziastus bei tobulinti technologiją, užtikrinančią natūralų krevečių auginimą bei aplinkos saugojimą.

Džiaugiamės, jog vis daugiau lietuvių domisi natūraliais, Lietuvoje užaugintais produktais. Sulaukiame daug susidomėjimo, ypatingai vasarą, kai prasidėjęs Grilinimo sezonas. Pamažu žmonės supranta, kad mūsų krevetės yra šviežios, aukštos kokybės bei maistinės vertės, todėl negali būti lyginamos su šaldytomis krevetėmis, kurias galite rasti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje“, – pabrėžia jis.

Foto: Įmonės archyvas

Po karantino jaučiamas išaugęs susidomėjimas

Anot jo, po karantino, atėjus vasarai jaučiamas išaugęs susidomėjimas ir krevečių poreikis, kadangi esant tokiai situacijai, žmonės renkasi atostogas leisti Lietuvoje, vyksta prie ežerų ar jūros, o grilinimas tapo viena iš pagrindinių pramogų. A. Krupskis teigimu, po kurio laiko daugelis pradėjo ieškoti alternatyvų ir neatrastų skonių, ką gi dar galima būtų išsikepti ant laužo ar kepsninės, tad lietuviškos, grilinimui tinkančios krevetės patraukia akį.

„Sudėtingiausia krevečių auginimo dalis yra mailiaus gavimas. Kol krevečių reprodukcijos technologiją vis dar kuriame, esame priversti mailių importuoti iš JAV, vienintelės šalies, kuri turi visus reikalingus saugos ir sveikatos sertifikatus mailiui, pripažįstamus Europoje. Pietų Amerikos ar Azijos žemynų krevečių mailiaus importuoti į Europą negalime, nes jie neturi minėtų sertifikatų, todėl nesame užtikrinti jų kokybe“, – teigia pašnekovas.

Foto: Įmonės archyvas

Planuoja statyti 5 kartus didesnį krevečių ūkio pastatą

Jis pasakoja, kad krevetės pristatomos iš anksto suderintoje, klientams patogioje vietoje, taip pat, greitu metu bus baigta įgyvendinti galimybė krevetes atsiimti tiesiai iš ūkio. Anot vadovo, tuomet klientai galės mėgautis pačiomis šviežiausiomis krevetėmis tiesiai iš baseino.

„Atsižvelgiame į klientų poreikius bei stengiamės kurti pristatymo sistemą taip, jog krevetės klientą pasiektų greičiausiu ir patogiausiu būdu. Kadangi auginame išskirtinį produktą ir gamybą kol kas turime limituotą, o paklausa auga, dažnai siūlome užsisakyti iš anksto, nes kartais visiems norintiems krevečių pritrūkstame.

Taigi, dėl išaugusios paklausos bei susidomėjimo, planuojame šalia esamo ūkio statyti 5 kartus didesnį, aplinkai draugišką, inovatyvų krevečių ūkio pastatą. Turėsime galimybę patenkinti žymiai didesnį skaičių jūros gėrybių entuziastų bei plėsti savo rinką užsienyje“, – planus atskleidžia jis.